Vadītāju kauna kakts

Nu tā ir ļoti vienpusēja un daudziem pieņēmumiem balstīta pieeja. Apgriežot pretēji:

  • Svarīgāks ar to ka lielāka atbildība. Kā bīstamāks, ātrāks un citiem redzamāks tieši es nosaku, kā drošāk veidot situāciju uz ceļu.
  • Automašīna var lietderīgi aizņemt vietu (pārvadāt kko), kad riteņbraucējs var vienkārši braukāties.
  • Autovadītājs rēķinās ar ātruma ierobežojumiem, sastrēgumiem un godprātīgu lēnāko transportlīdzekļu pārvietošanos (traktori nebrauc pa vidējo joslu,
    jo piemēram tur ir vairāk vietas lāpstai, vai labāk redz).
  • Var uzskatīt, ka velosipēdists ierobežojot ātrumu mazina automašīnai projektētā seguma ekonomisko atdevi, palielina benzīna patēriņu bremzējot/uzsākot un izraisa lieku vides piesārņojumu.
  • Velosipēdistiem bieži rodas avārijas situācijas, par kurām izraisītāji pat nenojauš. Cik bieži notiek otrādi, piem. iebraucot lapām klātā līkumā kur pretim ir fūra un joslas vidū tūrists ar 20km/h un austiņām. Mašīna rauj malā, notriec gājēju, bet tūrists aizelsies neko nepamana un aizbrauc savās gaitās.

Neviens no minētajiem punktiem gan nedod kādam no satiksmes dalībniekiem ekskluzīvu priekšroku, vai lielākas tiesības, jo visi satiksmes dalībnieki kopā var saprātīgi novērtēt savu stāvokli uz ceļa, lai rīkotos droši, racionāli un pieklājīgi.

Un katrā ziņā nekādā gadījumā, vai situācijā par pamatu rīcībai uz ceļa nedrīkst būt kaitinājums.

P.S. Ceru ka manus absurdos punktus kāds autovadītājs neņems nopietni un vēl man pašam pēc tam necitēs :D.

Tad velokurjeriem vajadzētu būt operatīvā transprta statusam - aizņem maz vietas un dara to lietderīgi - pārvadā kaut ko :D

[quote=makaroni]Cik bieži notiek otrādi, piem. iebraucot lapām klātā līkumā kur pretim ir fūra un joslas vidū tūrists ar 20km/h un austiņām. Mašīna rauj malā, notriec gājēju, bet tūrists aizelsies neko nepamana un aizbrauc savās gaitās.[/quote]Tie autovadītāji tiešām ir deformēti. Un un ja tajā drausmīgajā lapām klātajā līkumā pa joslu brauktu nevis tūrists, bet traktors uz 20km/h? Tad arī tur traktors būtu vainīgais, ka tavs spainis nekontrolēti kaut kur pārvietojas? Visi vainīgi, tikai ne tevis izvēlētais ātrums, ja?
Ja tu esi uz bāņa tad arī vari gāzt ar doma, ka visi ievēros noteikumus un neviens lēnāk par cik tur km/h nebrauks, bet uzkoplietošanas ceļiem arī 5km/h ir atļauti un likumīgi iespējami (sastrēgums), tad kāpēc tu domā, ka neredzamu līkumu tev jābrauc ar max pieļaujamo ātrumu?

Šitas joks, man liekas ir reģionos iesakņojies. Jāgāž vienmer ar max atļauto ātrumu! Nevis jāskatās uz segumu vai reljefu. Visi plikadīdas raustās no policijas sodiem, tāpēc pa perfektu asfaltu dudina ar saviem, teiksim, 90km/h, bet pa bedrainu, es pat teiktu pilnīgi sagruvušu ceļu, ARĪ gāž ar tiem 90km/h - jo tas tak ir atļautais ātrums! Tas nekas, ka dzirkstelēm šķiļoties tā grabaža knapi turās uz ceļa. Tur arī rodas tie daudzi reģionos sabrauktie.

atvaino, bet šis ir velo forums, šeit nav ieteicams izteikt negatīvas norādes velobraucēju virzienā, pretējā gadījumā tevi te noēdīs bez sāls :) [quote=makaroni]Nu tā ir ļoti vienpusēja un daudziem pieņēmumiem balstīta pieeja. Apgriežot pretēji:

  • Svarīgāks ar to ka lielāka atbildība. Kā bīstamāks, ātrāks un citiem redzamāks tieši es nosaku, kā drošāk veidot situāciju uz ceļu.
  • Automašīna var lietderīgi aizņemt vietu (pārvadāt kko), kad riteņbraucējs var vienkārši braukāties.
  • Autovadītājs rēķinās ar ātruma ierobežojumiem, sastrēgumiem un godprātīgu lēnāko transportlīdzekļu pārvietošanos (traktori nebrauc pa vidējo joslu,
    jo piemēram tur ir vairāk vietas lāpstai, vai labāk redz).
  • Var uzskatīt, ka velosipēdists ierobežojot ātrumu mazina automašīnai projektētā seguma ekonomisko atdevi, palielina benzīna patēriņu bremzējot/uzsākot un izraisa lieku vides piesārņojumu.
  • Velosipēdistiem bieži rodas avārijas situācijas, par kurām izraisītāji pat nenojauš. Cik bieži notiek otrādi, piem. iebraucot lapām klātā līkumā kur pretim ir fūra un joslas vidū tūrists ar 20km/h un austiņām. Mašīna rauj malā, notriec gājēju, bet tūrists aizelsies neko nepamana un aizbrauc savās gaitās.

Neviens no minētajiem punktiem gan nedod kādam no satiksmes dalībniekiem ekskluzīvu priekšroku, vai lielākas tiesības, jo visi satiksmes dalībnieki kopā var saprātīgi novērtēt savu stāvokli uz ceļa, lai rīkotos droši, racionāli un pieklājīgi.

Un katrā ziņā nekādā gadījumā, vai situācijā par pamatu rīcībai uz ceļa nedrīkst būt kaitinājums.

P.S. Ceru ka manus absurdos punktus kāds autovadītājs neņems nopietni un vēl man pašam pēc tam necitēs :D.[/quote]

[quote=kalns_rsi][quote=buzic 65]nu cik man meita stāstījusi, tad ARZ ir visai sportisks cilvis un arī ar velo uz “tu” :)
mazliet smieklīgi kā Tu viņu “audzini” :)
par to “tuvu braukšanu” no vienas puses taisnība, no otras …- kad esmu pie auto stūres, tie pa pus joslu uz 20-35km/h “lidojošie” velobraucēji mani kaitina. gan intensīvas satiksmes laikā, gan uz šaurām tikai divu joslu ielām (piem. Buļļu iela gar Dzegužkalnu), kur pretimbraucošie autiņi nevar pabraukt viens otram garām. arī es tur braucu centimetrus 20 no apmales.[/quote]

Tu apgalvo, ka tev nepatīk/kaitina tie velo braucēji, bet man nepatīk/kaitina, ka mani indē nost vārda vistiešākajā nozīmē un pa retai reizie vēl ceņšas nogalināt. Kad sēžu pie auto stūres, man vēl ne reizi nav nokritis gabals, ka 47 sekundes ilgāk braucu no viena krustojuma līdz otram, taču es apzinos, ka mana auto dēl, uz māju sienām un cilvēku plaušās nosēžas mikro daļiņas, padarot balto sienu putekļu pelēku un krietni palielinot risku gūt elpceļu un asisnvadu slimības. Tam var arī droši pasekot statistikas datos līdzi. Protams, tie ir tikai skaitļi, bet iespējams tev vai kādam tavam tuviniekam nākotnē tās var būt problēmas. Tā pat kā daudzi citi cilvēki arī es uzskatu, ka mana dzīve bez auto ir neiedomājam, taču vismaz es varu respektēt un cienīt cilvēkus, kas izvēlas pārvietoties ar velosipēdu.[/quote]

šis jautājums ir gaužām vienkārši risināms - pārcelies pie Tibetas mūkiem vai dziļi, dziļi Latgales ārēs un netīrā gaisa problēma tiks atrisināta par visiem 200% :)
es pa pilsētu 90% pārvietojos ar velo, bet respektēju arī autovadītāju “tiesības atrasties uz ielas braucamās daļas” :D un ir reizes, kad man šīs 47 sek. IR svarīgas!
visticamāk, 90% šī foruma dalībnieku nav manas “sāpes” mērķauditorija, bet dzīvē gadās subjekti, kuri mani reāli tracina!! (pat neatkarīgi no tā, vai dotajā situācijā braucu ar velo vai auto)
un, joprojām, pārstāvu viedokli, ka vislielākā savstarpējā sapratne ir tiem cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas gan ar velo, gan pie autostūres! (tas pats attiecas uz velo-kājāmgājējs)

davai konkrētu piemēru.

[quote=wrongway]Tieši tā kungi, un jaunskungi.

Kamēr nav normālu velojoslu, tikmēr braucam VISMAZ 1 metru no malas!
Tā ir drošāk riteņbraucējam, un autovadītāji tad nedara muļķības.

Ja kādam tas rada problēmas, tad iesaku mēģināt atcerēties reizi, kad sastrāgumā viņam priekšā stāv pārdesmit riteņbraucēji, kuri netiek ne uzpriekšu, ne aizmuguri.

Kad dzīvoju Iļģuciemā, tad regulāri vēroju nervozos autovadītājus, kuri zīmi 30 izlikās nemanām :D[/quote]

Es nenoliedzu Tavu viedokli, bet tikai izsaku savējo! Un kā Tu nosaki, ka tie autovadītāji bija/ir “nervozi”? :) Man tā iela patīk! Vēlu naktī, kad viņa ir tukša, ar auto velku uz visiem 70. Un zinu, ka gan pie Dzegužkalna, gan pie tramvaja sliedēm mēdz stāvēt CP. Kad tur ar velo braucu uz atļautajiem 35, paturu prātā, ka auto ir jātiek man garām. Un tā nav vienīgā vieta Rīgā, kur pārkāpju atļauto ātrumu. Un pilnībā apzinos, ka par šādu rīcību pienākas sods un var nākties atbildēt. Man pie auto stūres svētas ir šādas lietas: pagriezienu gaismas un spoguļi, zīme 30 pie skolām un bērnudārziem, luksofora signāli un STOP zīme. Pārējo cenšos ievērot, bet mēdzu arī pārkāpt. Un tagad varat visi man uzklupt un izstāstīt, cik tas ir slikti! Tikai, lai pirmais sāk tas, kurš NEKAD nav pārkāpis CSN, braucot ar velosipēdu! Te kāds minēja, ka tur ir 30, tāpēc brauc pa vidu un nevienam nav viņam jābrauc garām… Arī ar autiņiem pārvietojas tieši šāda pati “suga” - vienmēr ieņem kreiso, malējo braukšanas joslu un brauc 5km/h zem atļautā ātruma, jo tās ir viņa tiesības un pārējie var stabulēt… Man ar auto, sastrēgumā stāvot, arī ir tiesības piedrāzt velobraucējus vai motobraucējus, kuriem es traucēju tikt garām, bet man nav grūti pabraukt tālāk no apmales vai atstāt vairāk vietas pa vidu (atkarībā no tā, ko redzu spoguļos), lai divriteņu braucēji tiek uz priekšu bez aizķeršanās!

davai konkrētu piemēru.[/quote]

man bija situācija, kad dēls (toreiz apm. 2.klasē) piezvanīja man uz darbu un teica: biju pakaļ māsai uz bērnudārzu, bet, kamēr nācām uz mājām, viņa… pazuda.
es toreiz no Vesetas ielas līdz Iļģuciemam aizbraucu ~3 minūtēs! viss beidzās labi.

esmu vedis cilvēkiem pasi uz lidostu.

gan jau varētu vēl atcerēties situācijas, kad esmu steidzies. un ceru, ka saproti, ka 47 sek (no luksofora, līdz luksoforam) garākā gabalā ir jāsummē kopā :D

[quote=buzic 65][quote=wrongway]Tieši tā kungi, un jaunskungi.

Kamēr nav normālu velojoslu, tikmēr braucam VISMAZ 1 metru no malas!
Tā ir drošāk riteņbraucējam, un autovadītāji tad nedara muļķības.

Ja kādam tas rada problēmas, tad iesaku mēģināt atcerēties reizi, kad sastrāgumā viņam priekšā stāv pārdesmit riteņbraucēji, kuri netiek ne uzpriekšu, ne aizmuguri.

Kad dzīvoju Iļģuciemā, tad regulāri vēroju nervozos autovadītājus, kuri zīmi 30 izlikās nemanām :D[/quote]

Es nenoliedzu Tavu viedokli, bet tikai izsaku savējo! Un kā Tu nosaki, ka tie autovadītāji bija/ir “nervozi”? :) Man tā iela patīk! Vēlu naktī, kad viņa ir tukša, ar auto velku uz visiem 70. Un zinu, ka gan pie Dzegužkalna, gan pie tramvaja sliedēm mēdz stāvēt CP. Kad tur ar velo braucu uz atļautajiem 35, paturu prātā, ka auto ir jātiek man garām. Un tā nav vienīgā vieta Rīgā, kur pārkāpju atļauto ātrumu. Un pilnībā apzinos, ka par šādu rīcību pienākas sods un var nākties atbildēt. Man pie auto stūres svētas ir šādas lietas: pagriezienu gaismas un spoguļi, zīme 30 pie skolām un bērnudārziem, luksofora signāli un STOP zīme. Pārējo cenšos ievērot, bet mēdzu arī pārkāpt. Un tagad varat visi man uzklupt un izstāstīt, cik tas ir slikti! Tikai, lai pirmais sāk tas, kurš NEKAD nav pārkāpis CSN, braucot ar velosipēdu! Te kāds minēja, ka tur ir 30, tāpēc brauc pa vidu un nevienam nav viņam jābrauc garām… Arī ar autiņiem pārvietojas tieši šāda pati “suga” - vienmēr ieņem kreiso, malējo braukšanas joslu un brauc 5km/h zem atļautā ātruma, jo tās ir viņa tiesības un pārējie var stabulēt… Man ar auto, sastrēgumā stāvot, arī ir tiesības piedrāzt velobraucējus vai motobraucējus, kuriem es traucēju tikt garām, bet man nav grūti pabraukt tālāk no apmales vai atstāt vairāk vietas pa vidu (atkarībā no tā, ko redzu spoguļos), lai divriteņu braucēji tiek uz priekšu bez aizķeršanās![/quote]

Tu esi ģeniāls čalis.
Ja jau esi tik varonīgs pedal to metal gāzējs, tad jau būtu jāprot apdzīt arī tos, kuri 5 km/h zem atļautā brauc ;)
Bet redz, ka nevari, tad jau nemaz tik meistarīgs neesi.

Starp citu, maksimālais atļautais braukšanas ātrums nav garantētais braukšanas ātrums ;)
Gribi braukt ātrāk - tās ir tikai un vienīgi Tavas problēmas!

P.S. Lai nesāktos teksti no sērijas “a pats tāds”, tad uzreiz pateikšu, ka LV koplietošanas ceļos esmu braucis arī ar ātrumu 245 km/h. Ar to gan, atšķirībā no Tevis, nelepjos.
Jo ir pilnīgi skaidrs, ka šaura, nepārredzama ieliņa nu nebūt nav tā vieta, kur maukt ar 70 km/h.
Nekad neesi iedomājies, kāpēc 70 zīme ir uz Vanšu tilta, bet mazā ieliņa aiz Dzegužkalna ir ar zīmi 30?
Atšķirību nemani?

Tam Wrongway tak nav pilns pulkstenis, pats aicina mīties pa joslas vidu, tajā pašā laikā, ja kāds auto pārsniedz ātrumu - katastrofa :D

davai konkrētu piemēru.[/quote]

man bija situācija, kad dēls (toreiz apm. 2.klasē) piezvanīja man uz darbu un teica: biju pakaļ māsai uz bērnudārzu, bet, kamēr nācām uz mājām, viņa… pazuda.
es toreiz no Vesetas ielas līdz Iļģuciemam aizbraucu ~3 minūtēs! viss beidzās labi.

esmu vedis cilvēkiem pasi uz lidostu.

gan jau varētu vēl atcerēties situācijas, kad esmu steidzies. un ceru, ka saproti, ka 47 sek (no luksofora, līdz luksoforam) garākā gabalā ir jāsummē kopā :D[/quote]

Labi, ka kādu citu bērnu nenotrieci tā steigdamies… Kādas vēl 47 sekundes, 99% gadījumu, kad mani, neieturot drošu distanci, apsteidz kāds 2T pajoliņš tās ir maksimums 5 sekundes - 5 sekundes viņam būtu jābrauc man aiz muguras, lai varētu mani droši apdzīt. Valdemāra ielā vispār var domāt ar galvu, un ieņemt vietu joslas kreisajā pusē, nevis kā aunam, izveidot otro joslu aiz velosipēdista, ar cerību, ka velosipēdists pēkšņi uzlēks uz ietves un palaidīs ģeniālo autovadītāju. Ar galvu vairāk vajag domāt.

P.S. no nākamā gada Vanšu tiltam vairs nebūs 70 km/h ātruma ierobežojums.

Lasi CSN Pilnpulksteni ;)

  1. Velosipēdu un mopēdu vadītājiem pa ceļu atļauts braukt vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai.

Šaurās vietās, lai panāktu to, ka autovadītāji nespraucās gar riteņbraucēju nedrošā attālumā, riteņbraucējam ir jābrauc vismaz 1m no brauktuves malas, paša drošības labad.
Tātad tas IR iespējami tuvāk brauktuves malai, turklāt brauktuvju malas mums ir visnotaļ nelīdzenas, gružu pilnas.
Turklāt, braucot ļoti tuvu brauktuves malai, riteņbraucējs sev atņem iespēju vajadzības gadījumā veikt manevru prom no automašīnas, un ar stūri iespējams aizķert gājējus.

wrongway+! paldies! bet es arī bez Tevis zinu, ka esmu ģeniāls čalis! un 70 km/h mūsdienu autiņam nav nekāds ātrums, lai nespētu ātri risināt neprognozētas situācijas uz ceļa! es zinu, ka uz Vantovika nākamgad nebūs 70 un zinu, kāpēc nebūs! un zinu, ka arī nākamgad ar auto pa tiltu braukšu ātrāk par 70! ar velo es jau sen braucu pa šo tiltu (iespējams, ka Tu vēl tikai mācījies staigāt :D ) un šobrīd braucu maksimāli tuvu apmalei! un zini kāpēc? lai netraucētu sab transporta garos trolejbusus un autobusus, kuriem, lai apbrauktu tādus paštaisnus CSN zinātājus, kuri uz tilta sēņo metru vai pusotru metru no malas, ir līdz pusei jāiebrauc otrajā joslā! man patīk tas, ka Tavās acīs velosipēdists ir dievs, bet es domāju savādāk un esmu par savstarpēju sapratni starp velo un auto braucējiem uz ielām un šosejām!

Tavas fantāzijas par tēmu, ko es spēju vai nespēju pie auto stūres mani neuztrauc un neinteresē! Tu, protams, nelielies ar 245! :D:D:D drīkst painteresēties ar kādu auto, pa kuru ceļu un, pats galvenais - cik ilgi brauci šādā ātrumā? :D:D:D

KasparZ!
kādreiz pamēģini izlasīt kādu labu grāmatu, citādi Tava valoda ir tik pliekana, ka šķebina! un atceries, ka šajā dzīvē nekas nav vērtīgāks par laiku! :) tas tā pārspīlējot :) bet, ja nopietni, tad līdz Liepājai var ietaupīt pusstudu, līdz Alpiem vairākas stundas! Ja man ir jāaizbrauc no Vērmanīša līdz Andrejostai, tad gan man šīs 5 sekundes neinteresē! :) tad es minu pedāļus vai eju ar kājām! :)

Valdemāra ielā vispār ir jābrauc starp mašīnām.

Neprognozētas situācijas braucot ar dajebkādu transporta līdzekli vispār nedrīkst pieļaut.
Ja esi nokļuvis neprognozētā situācijā, tad kaut ko esi izdarījis nepareizi.

Baigais arguments - es braucu jau senu, a Tu tik staigāt tad mācījies. Un vēl smiekliņš beigās. Tu tiešām esi ģeniāls.

Vanšu tilts jau nu gan ir tik šaurs, lai tur apbraucot riteņbraucēju, būtu otrā joslā jāiebrauc.

P.S. Mazda6 MPS (dzinējs ar šķūningu), Smiltene - Gulbene, 2min.

klau, wrongway! tagad Tu mani sadusmoji! pirms gudri dirst par Vantovika joslu platumu, aizej un aprunājies ar kādu satiksmes autobusa šoferi! personīgi man ir bijusi iespēja dzirdēt, ko viņi domā par velosipēdistiem “metru no apmales”!

un man ir nenormāls prieks,ka Tu, sēžoties autiņam pie stūres savā prātā izspēlē visus miljonus iespējamo situāciju, kas var atgadīties uz ceļa! es to nedaru! reaģēju un rīkojos atbilstoši katrai konkrētai situācijai!

ja vēlies, vari turpināt, no savas puses esmu visu pateicis!

Man baigais prieks, ka Tu dusmojies par internetā rakstītām lietām.
Nenervozē.

Un padomā vai nebūtu jālamā tie autovadītāji, kuri neļauj tam autobusam pārkārtoties, lai ar drošu intervālu apbrauktu to riteņbraucēju.

Tu pats baigi iestājies par dalīšanos, nu tad ir jādalās - gar pašu apmali mīt ar velo NAV droši. Motorizētajam transportam tas ir jāņem vērā, un atbilstoši jārīkojās.
Kamēr riteņbraucējiem nav atbilstošas infrastruktūras, pārmetumus būtu jāadresē Rīgas Domei un Rīgas Domes Satiksmes departamentam.

Buzic, paņem metramēru rokās. Lielai daļai velosipēdu stūres platums ir 70 cm… metrs tiešām nav nekas. Starp citu, velojoslas arī, visticamāk, būs tā 1 metra platumā, jo tas ir minimums, lai droši varētu pārvietoties ar velo…

Un par Vanšu tiltu runājot - virzienā uz Pārdaugavu, pašā tilta sākumā vispār automašīnām nevajadzētu apsteigt velosipēdistus, nepārkārtojoties daļēji blakus joslā. 50 metrus tālāk jau ceļš ir gana plats lai pat autobuss apdzītu, nepārkārtojoties blakus joslā. Bet jebkurā gadījumā, RS šoferi liela daļa nav normāli. Tas ir viņu darbs - braukt, tādēļ to vajadzētu darīt profesionāli.

A ko doma autobusu vaditaji, butu intresanti dzirdet?

re kur vēl viens “pusotru metru no malas” velodievs:
http://tv.delfi.lv/video/CISBYu2s/

Kaspariņ! kad BŪS velojoslas, tad arī runāsim! bet pagaidām, pamēģini kādreiz apskatīties no malas, kā sab.transports apdzen velobraucējus uz Vantovika! Un pašlaik tur ir atļautais ātrums 70. un arī sab.transportam “virzienā uz Pārdaugavu, pašā tilta sākumā vispār automašīnām nevajadzētu apsteigt velosipēdistus” NAV jāgaida, kamēr katrs veselīgā dzīvesveida piekritējs uzmīsīsies kalniņā! brauc tuvāk apmalei un problēmu nekādu!