Vadītāju kauna kakts

Šodien uz Ropažu ielas nācās apdzīt velosipēdistu, kurš brauca pa ielas kreiso pusi. Skumjākais, kad es viņam aizrādīju, ka jābrauc pa labo pusi, viņš man teica: “Kas tu esi policists? Kāda tev darīšana kā es braucu?” uz ko es atbildēju, ka viņš apdraud ne tikai sevi, bet arī mani, par cik automašīnas nevar normāli mani apdzīt, uz ko viņš atbildēja: “Tā nav tava darīšana, kā es gribēšu tā braukšu!” Nospļāvos, apdzinu un braucu tālāk. Prātiņš par īsu cilvēkam. :(

šitiem kājas vajag izraut!

Tādi paši izmirs ar laiku…

Šodien mani spītīgi centās nobraukt visi, kas griezās pa labi. Kad piebraucu blakus dāmai, kura nogrieza ceļu, un pieklauvēju pie loga, viņa tikai neizpratnē blisināja acis, lai arī pirms 5 sekundēm bija mani apdzinusi.
P.S. Auto bija pajauna gada BMW un notika tas viss uz mūkusalas rotācijas apļa, kur nogriežas uz Maximu

[quote=mickys]Tādi paši izmirs ar laiku…

Šodien mani spītīgi centās nobraukt visi, kas griezās pa labi. Kad piebraucu blakus dāmai, kura nogrieza ceļu, un pieklauvēju pie loga, viņa tikai neizpratnē blisināja acis, lai arī pirms 5 sekundēm bija mani apdzinusi.
P.S. Auto bija pajauna gada BMW un notika tas viss uz mūkusalas rotācijas apļa, kur nogriežas uz Maximu[/quote]
Vai drīkst pavaicāt, pa kuru rindu tu brauci un kurp tev bija jānokļūst?

Būšu Šerloks. Ja jau nogrieza ceļu, tad mickys būs braucis aplī taisni. Un, ja jau nogrieza ceļu, tad mickys būs braucis pa pirmo joslu. Kas ir rinda? Šķiet, tāda termina CSN nav.

pat tīri teorētiski uz Ropažu ielas nevienu nevar apdzīt…

mūķenes aplis ir labs, ja būtu prātīga apbraukšana taijvietā, tad tā arī darītu, savādāk es tā pat cenšos izvairīties no nogriezējiem. Bīstamākie imho ir tie kas no otrās joslas pilnā šusē. Mūķenes aplis gan ir reti manā ceļā.
Bet katru dienu kāds gadās manā 2x3 km maršrutā, kurš vai nu 10 cm gar stūri nodod vai arī apsteidz un uzreiz stāj malā/nogriežas

Šodiena kārtējo reizi man atgādināja, ka autovadītāji uz ceļa nav raduši komunicēt un logus atver tikai strīda, vai avārijas gadījumā.

Pilnīgi tukšā posmā uz Tallinas ielas (tur, pie Staburadzes, kur 2 joslas abos virzienos ielīstu), garām pabrauca sudrabots Opel universāls un uztaurēja.
Tā kā nesapratu kāpēc, krustojumā piebraucu blakus un pieklauvēju pie loga (maigi, ar plīša cimdiņu) un mierīgi pajautāju “Kas notika?”.
Faktiski nedabūju nemaz pabeigt savu jautājumu, kad pretī atskanēja “Tu esi pilnīgi debīls, sists (un kas tikai vēl ne…). Tev *$% es nemaz netaurēju. Tev tikai pa seju vajadzētu iedot. Uztaurē, un pa logu jādauzās”. Taisot ciet logu paspēju vien atbildēt ka “Jums laikam viss nav kārtībā”.

Jocīgi, pie stūres it kā jauns, kārtīgs cilvēks… nepatīkami.

pat tīri teorētiski uz Ropažu ielas nevienu nevar apdzīt…[/quote]

Nesapratu. Lielā daļā ielas mašīnas brauc pat divās joslās…

1.2

http://www.autoprieks.lv/lv/teorija/teorija1.html

Šodien braucu pa Valdemāra ielu no centra, un pēkšņi kāds man aiz muguras nejauki pīpina. Paskatos pār plecu un laipni dusmīgi norādu uz vietu man pa kreisi, ka tur ir gana daudz vietas, lai mani apdzītu. Šoferim nedaleca, un apdzina mani tieši pagriezienā uz Briāna ielu, atstājot man 5 cm manevriem pa kreisi. Pēc tam auto apdzinu (balta mašīna, lexus vai bmw, valsts numura zīme “IJ” un tur sēž iekšā brunete un mierīgi kaut ko čibinās telefonā. Pieklauvēju šai pie loga, lai atver, šī skatās uz mani sabijusies un brauc tālāk. Viņu vēlreiz apdzinu un paskatījos uz viņu, parādot žestu “Tev ar galvu viss kārtībā”? Un šī rāda man savu telefonu, ka tūlīt izsauks policiju. Riebīgas tās vecenes pie stūres…

nu jau klasika :(

http://www.youtube.com/watch?v=RpyjJSg2QW4

Iesaku nebraukt tik tuvu gar stāvošiem auto.

[quote=ARZ]nu jau klasika :(

http://www.youtube.com/watch?v=RpyjJSg2QW4[/quote]

Šitā pēdējā laikā ļoti bieži man arī gadās, kaut priekšā diezgan laba mirgotājgaismiņa. Sevišķi, kad ir gaišs. Un jā, tik tuvu braukt noparkotiem auto ir pašnāvība - tev aiz muguras brauc fūre, pēkšņi nedaudz atveras kāda auto durvis, tu tajās ieskrien un ar inerci krīti pa kreisi - tieši zem fūres riteņiem. Vispār labāk braukt 70-100 CM attālumā no ietves malas, ar domu, ka tur ir labāks asfalts, un nepieciešamības gadījumā būs vieta manevram pa labi, nevis pa kreisi - zem auto riteņiem.

nu cik man meita stāstījusi, tad ARZ ir visai sportisks cilvis un arī ar velo uz “tu” :)
mazliet smieklīgi kā Tu viņu “audzini” :)
par to “tuvu braukšanu” no vienas puses taisnība, no otras …- kad esmu pie auto stūres, tie pa pus joslu uz 20-35km/h “lidojošie” velobraucēji mani kaitina. gan intensīvas satiksmes laikā, gan uz šaurām tikai divu joslu ielām (piem. Buļļu iela gar Dzegužkalnu), kur pretimbraucošie autiņi nevar pabraukt viens otram garām. arī es tur braucu centimetrus 20 no apmales.

20 sekunžu dēļ nenomirsi. Ir jāiznīcina padomju domāšana “ātrāk apdzīt tūlīt”

[quote=buzic 65]nu cik man meita stāstījusi, tad ARZ ir visai sportisks cilvis un arī ar velo uz “tu” :)
mazliet smieklīgi kā Tu viņu “audzini” :)
par to “tuvu braukšanu” no vienas puses taisnība, no otras …- kad esmu pie auto stūres, tie pa pus joslu uz 20-35km/h “lidojošie” velobraucēji mani kaitina. gan intensīvas satiksmes laikā, gan uz šaurām tikai divu joslu ielām (piem. Buļļu iela gar Dzegužkalnu), kur pretimbraucošie autiņi nevar pabraukt viens otram garām. arī es tur braucu centimetrus 20 no apmales.[/quote]

Tu apgalvo, ka tev nepatīk/kaitina tie velo braucēji, bet man nepatīk/kaitina, ka mani indē nost vārda vistiešākajā nozīmē un pa retai reizie vēl ceņšas nogalināt. Kad sēžu pie auto stūres, man vēl ne reizi nav nokritis gabals, ka 47 sekundes ilgāk braucu no viena krustojuma līdz otram, taču es apzinos, ka mana auto dēl, uz māju sienām un cilvēku plaušās nosēžas mikro daļiņas, padarot balto sienu putekļu pelēku un krietni palielinot risku gūt elpceļu un asisnvadu slimības. Tam var arī droši pasekot statistikas datos līdzi. Protams, tie ir tikai skaitļi, bet iespējams tev vai kādam tavam tuviniekam nākotnē tās var būt problēmas. Tā pat kā daudzi citi cilvēki arī es uzskatu, ka mana dzīve bez auto ir neiedomājam, taču vismaz es varu respektēt un cienīt cilvēkus, kas izvēlas pārvietoties ar velosipēdu.

Tur takš zīme 30, laikam, tā kā pajāt, tikai nezin kāpēc mani tur vienmēr apdzen, kad uz 30 minos. Agrāk kautrējos braukt nostāk no ietves par pusmetru, tagad, vairumā gadījumu, bez sirdsapziņas pārmetumiem braucu drošā attālumā no ietves, kas parasti ir vismaz metrs.

Tieši tā kungi, un jaunskungi.

Kamēr nav normālu velojoslu, tikmēr braucam VISMAZ 1 metru no malas!
Tā ir drošāk riteņbraucējam, un autovadītāji tad nedara muļķības.

Ja kādam tas rada problēmas, tad iesaku mēģināt atcerēties reizi, kad sastrāgumā viņam priekšā stāv pārdesmit riteņbraucēji, kuri netiek ne uzpriekšu, ne aizmuguri.

Kad dzīvoju Iļģuciemā, tad regulāri vēroju nervozos autovadītājus, kuri zīmi 30 izlikās nemanām :D

[quote=buzic 65]nu cik man meita stāstījusi, tad ARZ ir visai sportisks cilvis un arī ar velo uz “tu” :)
mazliet smieklīgi kā Tu viņu “audzini” :)
par to “tuvu braukšanu” no vienas puses taisnība, no otras …- kad esmu pie auto stūres, tie pa pus joslu uz 20-35km/h “lidojošie” velobraucēji mani kaitina. gan intensīvas satiksmes laikā, gan uz šaurām tikai divu joslu ielām (piem. Buļļu iela gar Dzegužkalnu), kur pretimbraucošie autiņi nevar pabraukt viens otram garām. arī es tur braucu centimetrus 20 no apmales.[/quote]

A ar ko, intensīvas, da vispār satiksmes laikā, Tu, sēžot automašīnā, esi svarīgāks par riteņbraucēju?
Tu nelietderīgi aizņem daudz vairāk vietas, nodari nesalīdzināmi lielāku postu ielas segumam, piesārņo gaisu un apdraudi mazāk aizsargātos satiksmes dalībniekus, bet malā jāvācās riteņbraucējam, ja?