Vadītāju kauna kakts

Galss Buss kā izrādās ir ļoti “populārs” :D Pēdējos aktīvajos topikos regulāri tiek pieminēts. Arī man ar diviem no tiem šogad ir bijuši nepatīkami starpgadījumi.

Var uzrakstīt iesniegumu Valsts policijai ar situācijas aprakstu, datumu, laiku, vietu utt. un norādīt tajā video saiti. Zinu daudzus gadījumus, kad uz tā pamata vadītāji dabūja sodu.

Galss Buss kā izrādās ir ļoti “populārs” :D Pēdējos aktīvajos topikos regulāri tiek pieminēts. Arī man ar diviem no tiem šogad ir bijuši nepatīkami starpgadījumi.[/quote]
Manuprāt, Rīgas satiksmes šoferīši ārpus konkurences.

Nepārzinu tik labi CSN- vai šāda apdzīšana ir konkrēta punkta (kāda?) pārkāpums, jeb tikai riteņbraucējam nepatīkamas izjūtas?

119. Transportlīdzekļa vadītājam atkarībā no braukšanas ātruma jāizvēlas tāda distance, lai, priekšā braucošajam transportlīdzeklim bremzējot, būtu iespējams izvairīties no sadursmes, kā arī jāizvēlas tāds intervāls, kas nodrošina ceļu satiksmes drošību.

Konkrēti skaitļi CSN nav, taču policija var pati interpretēt, kāds intervāls uzskatāms par drošu. Kaut kādus droša intervāla aprēķinus pasniedz autoskolās. CSDD eksāmenā reiz bija viens jautājums, kurā pareizā atbilde “vairāk nekā 1,5 m”. Daudzos ASV štatos likumā rakstīts, ka, braucot garām riteņbraucējam, intervālam jābūt vismas 3 pēdām (91 cm).

Mans novērojums vadītāji paliek pretīgāki un pretīgāki. Viens kadrs, man pa logu teica, ka sados pa muti, teicu, lai kāpj ārā, domāju, vo nu beidzot varēšu samest pa purnu (vai arī dabūt). Bet notika “brīnums” kā jau vienmēr aizbēga :D Un tajā reizē mērojot 12 km uz mājām caur centram, man bija 2 stičkas ar vadītājiem, kas ir absolūts rekords (My personal best).

Ko tādu vēl nebiju novērojis :)

Par tiem pidar#$%^siem es pat nerunāju, jau pierasts.
No Tīnūžu apļa autopidar$%^&*su dēļ arī vairs nebraucu.
Dusmas baigās reizēm uzsit, bet labuma no tā nekāda.
Visjautrāk, kad viena fūre dzen otru un tu brauc pa maliņu petī.
Jā, es zvanīju Galss Buss vadībai un informēju, tāpat vēstuli uzrakstīju.
Rīgas rajona CP ar būtu rakstījis, ja atrastu emailu, bet neatradu.
Galss Buss ir vēl pāris reizes nobraucis bīstami tuvu,taču šis bija pavisam traki!
Esmu nolēmis iepirkt kameru, iesakiet lētu/labu

[quote=NilsS]
Esmu nolēmis iepirkt kameru, iesakiet lētu/labu[/quote]

Diemžēl ar lētām/labām kamerām, ir aptuveni tā pat kā ar viegliem/izturīgiem/lētiem ratiem. Nu nebūs…
Cik pats esmu pētījis, tad reālākais variants ir paņemt lietotu GoPro Hero (parasto, pirmo), vai arī Contour Roam (arī pirmo). Diemžēl, tas tik un tā ir vairāk, vai mazāk 100-nieks.

kanc@vp.gov.lv
Noteikti uzrakstiet, lai atbildi sūtītu vienkāršā vēstulē vai pa e-pastu, lai nebūtu jāiet pakaļ ierakstītajai vēstulei uz pastu.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL9AE23A7F0C9FDC91
Man pašam ir Contour ROAM, neesmu apmierināts ar video kvalitāti, īpaši diennakts tumšajā laikā. Tagad visdrīzāk pirktu Sony HDR-AS200V. GoPro nepatīk ar to, ka nav GPS - nevar redzēt ne atrašanās vietu, ne ātrumu.

[quote=viechuss][quote=NilsS]
Esmu nolēmis iepirkt kameru, iesakiet lētu/labu[/quote]

Diemžēl ar lētām/labām kamerām, ir aptuveni tā pat kā ar viegliem/izturīgiem/lētiem ratiem. Nu nebūs…
Cik pats esmu pētījis, tad reālākais variants ir paņemt lietotu GoPro Hero (parasto, pirmo), vai arī Contour Roam (arī pirmo). Diemžēl, tas tik un tā ir vairāk, vai mazāk 100-nieks.[/quote]

Tagad topā Xiaomi Yi - vajadzēs vienīgi smartfonu, bilde mazliet labāka par budžeta GoPro Hero 2014 (it īpaši tumsā), bet sūdīga skaņa un QC (ja nepaveicas, var nākties pašam fokusu pieregulēt), kā arī nav apskatu ar video kvalitāti “zemūdens korpusā”. Ja nemaldos viņam ir arī cikliskā rakstīšana ar 5 minūšu video fragmentiem.

Par tēmu - man gan liekas, ka pēdējā laikā mierīgāka braukšana… vai arī pašam vairāk vienalga, kas notiek. Vairāk skatos, lai škura pašam vesela, neuzrautu sodiņu un tad jau tikai tinu tālāk. Varu drīzāk pat pozitīvi uzteikt 5 trolejbusu, “satieku” teju katru dienu un 90% tuvojoties no muguras pat 200…500m pirms pieturas nemēģina par katru cenu apdzīt, bet mierīgi aizripinās līdz pieturai.

[quote=makaroni][quote=viechuss][quote=NilsS]
Esmu nolēmis iepirkt kameru, iesakiet lētu/labu[/quote]

Diemžēl ar lētām/labām kamerām, ir aptuveni tā pat kā ar viegliem/izturīgiem/lētiem ratiem. Nu nebūs…
Cik pats esmu pētījis, tad reālākais variants ir paņemt lietotu GoPro Hero (parasto, pirmo), vai arī Contour Roam (arī pirmo). Diemžēl, tas tik un tā ir vairāk, vai mazāk 100-nieks.[/quote]

Tagad topā Xiaomi Yi - vajadzēs vienīgi smartfonu, bilde mazliet labāka par budžeta GoPro Hero 2014 (it īpaši tumsā), bet sūdīga skaņa un QC (ja nepaveicas, var nākties pašam fokusu pieregulēt), kā arī nav apskatu ar video kvalitāti “zemūdens korpusā”. Ja nemaldos viņam ir arī cikliskā rakstīšana ar 5 minūšu video fragmentiem.

Par tēmu - man gan liekas, ka pēdējā laikā mierīgāka braukšana… vai arī pašam vairāk vienalga, kas notiek. Vairāk skatos, lai škura pašam vesela, neuzrautu sodiņu un tad jau tikai tinu tālāk. Varu drīzāk pat pozitīvi uzteikt 5 trolejbusu, “satieku” teju katru dienu un 90% tuvojoties no muguras pat 200…500m pirms pieturas nemēģina par katru cenu apdzīt, bet mierīgi aizripinās līdz pieturai.[/quote]

Es rakstu par braukšanu uz šosejas, Tu par Rīgu.
Autobuss pa Bauskas ielu arī draudzīgi turas aizmugurē, kad redzu tad arī ieminu cik varu, lai viņam nav pārāk jāvelkas.
Rīgā ir drošāk, vissliktākais ir posms no Rumbulas līdz Salaspils pievedceļiem. Puslīdz labi ir tikai aiz Ikšķiles.
PS Mihail - tā jau darīju.

Xiaomi Yi šķiet tagad ir labākais budžeta/performance variants (pats sev tādu izvēlējos), tikai diemžēl komplektā nav aksesuāru, pašam jāsūta kopā visi stiprinājumi… Ir vēl variants SJCAM SJ4000 (bij pieredze ar to, ļoti laba kamera, arī lēta) vai SJ5000 vai kādi citi lētuči, techmoan.com ir pāris labi apskati.

Ja ir interese varu piedāvāt Xiaomi Yi, ir palicis viens lieks gabals bet kā jau minēju tam komplektā nav aksesuāru, nelietota (tik nu izņemts un ieslēgts vai strādā) nezinu kā ar skaņu vai QC(?) ko minēja makaroni. Savai gaidu “zemūdens korpusu” un stiprinājumus, lai beidzot varētu uz velo filmēt, pa istabu skaņa un bilde bij ļoti pat OK!

Hm, atsūti uz pm pa cik ?

Paldies makaroni un suugoi par kameru info!
Pētīsim!

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero/CHDHA-301-master.html

Nu nav jau tik dārgi… skopais maksā divreiz, lētie ķīniešu brīnumi birst ātri nost

Beztēma, beztēma… visur beztēma :D
Par tēmu runājot - jep, liekas, ka šogad ir nedaudz sūrāka dzīve - vairāk visādu bezjēdzīgu pīpinātāju u.c. nepatīkamu sīkumu… un vēl tās galss buss.
Vismaz salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem pieciem mēnešiem - tpu tpu tpu - vēl nevienas sadursmes :) :D

Lasu un brīnos - man kā reiz pēdējais pusotrs gads nu bezmaz kur vēl labāk vēlēties - ļoti reti kādi konflikti vai nepalaišanas, kad sliktāka redzamība un uz šosejām lielākoties velku arī atstarojošo vesti un arī par nepamanīšanu īsti nesūdzos…

Šodien uz regulējamas gājēju pārejas pie sarkanā ripinājos pāri, un rādīju tur vienam pie zaļā braucošam autiņam, ka viņam gaismas nav ieslēgtas (btw šodien vispār šķiet kkāda starptautiskā “braucam bez gaismām diena”), šis laikam nesaprata un vispār apstājās un palaida mani pāri - pie sarkanā!!! Bez kādas pīpināšanas vai kā tamlīdzīga… :)

Šodien 500m posmā divi lohi - vienam bija jāskaidro, ka nogriezties pa kreisi man virsū nav labi, otrs pirms luksafora piebrauc blakus un nospiež - arī parādīju attieksmi pret to iesācēju.
Tas viss, ņemot vērā, ka ar velo praktiski nebraucu :D

Kapec nebrauc?

Dažas dienas atpakaļ , ziņās bija ka fūre nobraukusi velosipēdistu , beigts uz vietas! …visa Latvija ir viens kauna kakts ! Tikai mazs procents no autovadītājiem kas ir bijuši vecajā Eiropā un redzējuši, piedzīvojuši attieksmi pret velobraucējiem, tad arī tur ir kaut ko iemācījušies un te to pielieto dzīvē, bet pārējie braucēji laikam negrib ne domāt, ne redzēt, ne palaist, ne ieturēt intervālu starp velosipēdistu, domā ka tas kas brauc ar velo ir kaut ķāds 3 šķiras kustonis uz ceļa, kuru vajag pastumt vai pagrūzt malā !!!