Tā arī ir. Visa vaina ir domāšanā, nevis csn vai infrastruktūrā.
Busi pie pieturām debīli apdzen lai tiktu pieturā … bet ganjau velobraucēji brauc tieši tāpat
Svaigs…no šodienas ziņām…Savukārt Grobiņā, Lielās un Ropažu ielas krustojumā, 1962.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “VW Caddy”, nedeva ceļu velosipēdistam - 1949.gadā dzimušam vīrietim. Sadursmē cieta un ar dažādām traumām slimnīcā nogādāts velosipēda vadītājs.
Rīgā, Lāčplēša un Skolas ielas krustojumā sadūrās automašīna “Nissan”, kuru vadīja 1984.gadā dzimusi sieviete un velosipēds, kuru vadīja 1991.gadā dzimusi sieviete. Negadījumā cieta velosipēda vadītāja, kura ar traumām nogādāta slimnīcā.
Ne Rīgas vadībai, un valdībai ne pavisam ne tik, interesē kā pilnveidot, uzlabot, attīstīt satiksmi, ceļu infrastruktūru, un padomāt par velobraukšanas attīstību visā valstī !!, …bet to jau nedarīs, jo velobraucējs valstij nav izdevīgs, kā suga !! velobraucēji neslimo, zāles nepērk, benzīnu nepērk, auto nodokļus nemaksā, ar sabiedrisko nebrauc-tur arī vieni zaudējumi, maksas stāvvietas neizmanto , un vēl var minēt…!!!
paši pirmīt rakstījāt, ka ne jau infrasturktūrā vaina, bet braukšanas kultūrā.
Man šķiet, ir tikai viens veids, kā uzlabot satiksmes kultūru mūsu valstī:
- Uzlikt nenormālus sodus par pat nenozīmīgiem pārkāpumiem. Piemēram, ASV sods par STOP zīmes neievērošanu ir ~300 USD, tāpat par mobila telefona izmantošanu pie stūres. Par drazošanu - 1000 USD. Kārtīgus sodus par braukšanu pie sarkanās gaismas, ceļa nedošanu, ātruma pārsniegšanu, parkošanos uz veloceļiem utt. Protams, arī velosipēdistiem tādus pašus sodus. To visu ievērot nav grūti, vienkārši cilvēki neievēro, jo reti kad kāds pamana un arī sodi ir smieklīgi.
- Tādu pašu sodu piemērot arī, ja aculiecinieks iesūta video. Un izstrādāt ērtu veidu, kā jebkurš var šādu video iesniegt online.
Šobrīd autovadītājs var velosipēdistu notriekt, aizķert utt. un, pat ja velo ir braucis pēc CSN, autovadītājs nesaņem nekādu sodu, izņemot OCTA klases samazinājumu. Tas ir absurds.
Paskatoties UK cyclistus jūtubē, var redzēt, ka infrastruktūra ir ļoti laba (salīdzinot ar LV), noteikumi ir velosipēdistiem labvēlīgi, taču tas neko nedod tieši tā paša iemesla dēļ kā pie mums - nav nekādu sodu vai arī tie ir smieklīgi.
Nelāgi ir tas, ka mēs te pačīkstam, pačīkstam un ejam tālāk katrs savos ceļos. Bet vajadzētu taču rīkoties…
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/25.05.2015-aizliegtais-panemiens.-operacija-keram-agresivos.id50029/
Manuprāt šajā raidījumā skaidri un gaiši varēja saprast, kāpēc esam tur, kur esam. Jo CP šefs izlokās no tiešām atbildēm par sodīšanu, čīkst, ka nav tehnisko līdzekļu, reālus risinājumu piedāvājumus noraida.
Notikuma vietai braucu garām īsi pēc negadījuma, kad vēl līķis nebija apsegts. Skats bija nevisai patīkams un sajūtas ar tās ne labākas. Viens mirklis un cilvēka nav… diemžēl tā statistika ir nepiedodam pēdējo dienu laikā. Augstāki sodi cīnās ar faktu, kad noteikumi jau pārkāpti. Manuprāt gan konkrētajā gadījumā, gan daudzos citos noteikumu nezināšana - neizpratne + elementārāka kultūra rada dramatiskas sekas.
Vismaz spriežot pēc apkārt pazīstamiem cilvēkiem, tad retais autovadītājs ar stāžu ilgāk par 2 gadiem vairs atceras tikai labi ja pusi no ceļa satiksmes noteikumiem + ir jau galvā daži savi, pašizdomāti noteikumi. Uzskatu, ka ieviešot vismaz kaut kādu kontroles mehānismu, piemēram ik pa laikam liekot autovadītājam pierādīt, kad viņš +/- apzinās ceļa satiksmes noteikumus, to principus un sekas, kas notiek ja tos neievēro, situācija būtu krietni labāka. Jo pašreiz autovadītāja apliecība nozīmē, ka cilvēks kāda konkrētā laika posmā ir zinājis konkrētus ceļa satiksmes noteikumus. Tā piemēram cilvēks kas saņēmis autovadītāju apliecību 1982. gadā, kad velo joslas vai veloceliņi vispār neeksistēja un situāciju apraksti, kā rīkoties situācijā, kad uz ceļa ir velosipēdists, 2015. gadā braukā pa ielām pēc savas personīgas izpratnes par šiem principiem. Tas protams, būtu ļoti drastiskas pārmaiņas un iespējams ļoti daudziem nepatiktu… taču diemžēl mūsdienu Latvijas sabiedrība nemāk adekvāti pārvietoties par koplietošanas ceļiem un infraksturkūtūru kā tādu kopumā (tas attiecas gan uz velobraucējiem, gan moto braucējiem, gan autovadītājiem, gan gājējiem utt.)
drošu braukšanu CSN neieliksi un neapgūsi pēc grāmatas. Šajā jautājumā pamatus ieliek vecāki un sabiedrība, tālāk jau pats cik var attīsta šo virzienu. Diemžēl esam bara dzīvnieki un lielākā daļa atkārtos kāda cita satiksmes dalībnieka darbībās redzēto, ja vien tas nedaudz tuvinās uz tā brīža mērķi - nestāvēt vai paspēt.
šīsnedēļas Aizliegtā paņēmiena raidījumā manis aprakstītais bija skaidri redzams.
neliks, jo katrs ierēdnis, kas kautko maina sodos padomā, vai tik tas gadienā nevar skart mani un manu labāko draugu žani.
+1
Nav atkarīgs kada ir ta infrastruktūrā, auto marka utt., ja Always starp stūri un autokrēslu iesežoties sava kariete uzreiz aizmirst ka tikko bija gājejs un galva ieslēdzas god-mode - gaidi @#$%*
Pieminētā Amerika ir dīvaina vieta. Viņiem taču tiesības var no 16 gadiem dabūt, vai ne? Es tur reiz biju un gājējus viņi laiž, kaut es bristu pāri 3 joslu ielai un tā ir vienīgā mašīna un ir 30m pirms pagrieziena. Kaut kas neiedomājams! Bet domāju, ka tur ir bijusi ļoti konkrēta un pārdomāta autokultūras evolūcija.
Pie mums tā evolūcija ir kroplīga vēsturiski un nav īsti kontrolēta. Pirms kāda laika auto diez ko nestājās uz pārejām. Nu es teiktu, ka šobrīd tā situācija ir daudz labāka. Pirms tikai dažiem gadiem velosipēdistu ielās bija desmit reižu mazāk kā šobrīd. Skaidrs, ka visiem vajag pierast. Izbraukāt pilsētu, iepazīt, kuri ir kritiskie stūri, kur ričuks var uzrasties no labās puses(aizmugures). Tāpat riteņbraucējiem vajag uzkrāt stāžu. Bez tam laba vai slikta, bet infrastruktūra attīstās un ik pa mēnesim (rupjš minējums) Rīgā parādās kāds jaunieviesums/mezgls attiecībā uz auto/velo/kāju mijiedarbību. Tas visiem ir jāapgūst un jāiemācās. Un paralēli notiek vēl vispārēja attīstība, proti, mēs kļūstam pieredzējušāki “in general”.
Par to fūres keisu - braucu tur vēlāk novakarē. Kolēgīs teica, ka tas bija atkritumu auto. Un vieta - es totāli nespēju saprast kā tur varēja kādam būt tāds ātrums, lai būtu letālas sekas. Manuprāt, pilnīgi kreizī situācijai jābūt, lai tur dabūtu momentāni letālas traumas. Diemžēl tā gadās. Vienmēr būs kāds izņēmuma gadījums, kad pilnīgi viss sakrīt, lai būtu kirdikt. Neizslēdzu, ka, ja liktenim labpatīkas, tad tas var gadīties ar jebkuru, bet atšķiras tikai varbūtība, kas samazinās būtiski, ja uzmanās. Tāpēc- uzmanīsimies!
Šodien, Valdemāra un Noliktavas krustojumā, šķiet, viens velobraucējs bija notriekts. Nezinu, kas un kā notika…
Ātrie nobloķējuši pirmo joslu, uz tās pašas joslas viens gulēja un malā fixītis (laikam) mētājās un vēl mersis stāvēja no Noliktavas ielas izbāzis degunu.
[quote=kaska]Šodien, Valdemāra un Noliktavas krustojumā, šķiet, viens velobraucējs bija notriekts. Nezinu, kas un kā notika…
Ātrie nobloķējuši pirmo joslu, uz tās pašas joslas viens gulēja un malā fixītis (laikam) mētājās un vēl mersis stāvēja no Noliktavas ielas izbāzis degunu.[/quote]
pēc pieredzes: no tilta braucot lejā autovadītaji nekad nespēj normāli novērtēt velo ātrumu, jo tas ir mazs objekts un subjektīvas domas par velosipēdu arī iespaido lēmumu pieņemšanu.
Godīgi sakot, ja cilvēks ir braucis ar fiksīti pilnā ātrumā lejā pa tiltu, mani īsti nepārsteidz notikušais. Kad divi auni saskrienās notiek badīšanās :D
Te būs svarīgi, vai velo braucis pa ielu vai ietvi…
Ja pa ietvi, tad pats ārstēsies un vēl ieskaitīs mercedesa vadītāja kontā par auto remontu.
[quote=ARZ]Te būs svarīgi, vai velo braucis pa ielu vai ietvi…
Ja pa ietvi, tad pats ārstēsies un vēl ieskaitīs mercedesa vadītāja kontā par auto remontu.[/quote]
157. Izbraucot no dzīvojamās zonas, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.
https://www.google.lv/maps/@56.952527,24.103482,3a,75y,16.63h,96.43t/data=!3m4!1e1!3m2!1sPZqAsA5Mb05JWh5n8DVK7w!2e0?hl=lv&hl=lv
Informācijai.
Autovadītājs noteikti bļaus par CSN 202.punktu (šaubos, vai velo vadītājs brauca 5km/h).
Labākajā gadījumā var uz abpusēju vainu cerēt, ar noteikumu, ka velosipēds bija aprîkots ar bremzēm.
[quote=ARZ]Autovadītājs noteikti bļaus par CSN 202.punktu (šaubos, vai velo vadītājs brauca 5km/h).
Labākajā gadījumā var uz abpusēju vainu cerēt, ar noteikumu, ka velosipēds bija aprîkots ar bremzēm.[/quote]
Nesapratu???
202. Noteikumu 201.punktā minētajos gadījumos pārvadāt pasažierus atļauts transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ir tiesības vadīt C kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus, bet, ja pasažieru skaits (neskaitot transportlīdzekļa vadītāju) pārsniedz astoņus cilvēkus, — transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ir tiesības vadīt C un attiecīgi D1 vai D kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus.
Varbūt domāji jauno noteikumu 202.p., kuri stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī?
Kas tās par muļķībām par 5 km/h? Kuros noteikumos tas rakstīts? Autovadītājam konkrētajā izbrauktuvē jālaiž visi bez izņēmuma un punkts. Biju liecinieks kā tur autovadītājs notriec gājēju, gāju uz policiju liecināt…kā precīzi beidzās nezinu, bet policijā teica, ka autovadītājs 100% vainīgs. Tas, ka daudzi autovadītāji nezin noteikumus vai neievēro tos ir tikai viņu problēma.
Nevis nezin, bet neviens viņus nav iemācījis.
Jā domāju jauno 202.punktu… ja godīgi, tad nezināju, ka tikai no 2016.spēkā, par ko protams prieks :) (paldies par info).
Par tiem 5km/h runājot - nav jābūt raķešu zinātniekam, lai saprastu, kādu ātrumu likumdevējs domājis sakot “ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu”.
p.s.
Gājējs ≠ velobraucējs
Tīri subjektīvi ļoti kaitina “ietves sportisti”. Pilnībā nepamatota riskēšana gan ar savu, gan gājēju veselību.