agri vai vēlu spoguļu locītājs laizīs savas brūces un taisnos ratus (vai arī mainīs). protams, ja viņš nav tas, kuram drosme vienīgi tos autiņus aiztikt, kuros sieviete pie stūres…
KasparZ! kā Tu zini, ka 187 punkts tika pārkāpts? pēc autores apraksta spriežot - viņai bija tiesības signalizēt.
Es pēdējā laikā esmu sācis mājot sveicināt taurētājus, un vērot viņu neizpratnē saniknotās sejas. 90% gadījumu taurētājas ir sievietes uz pilnībā brīva un pārredzama ceļa.
Ja vadītājs skaņas signālu ir izmantojis pamatoti, manas neuzmanības dēļ, žestikulējot atvainojos.
Mani 2 centi.
Labi - ja jau, tad jau.
No Akmens tilta uz Krasteni braucot - pa braucamo daļu - tur ir viens spots tikai, kur var uzbraukt (nelecot) uz jaunās Spīķeru promenādes, bet tā kā man vajag uz Ķengaragu, braucu pa pašu ielu, lai nav nākamajā vietā jālec nost no tā veloceliņa autiņiem priekšā.
Braucu pagājušonedēļ vakarā, iela posmā līdz Turgeņeva ielai gandrīz brīva, satiksme minimāla, braucu kādu pusmetru no malas. Dzirdu - aizmugurē taurē, nu neko. Tad nobrauc garām 5-10cm no kreisā stūresraga ar ~70 km/h bembis. Parādu vidējo pirkstu (galu galā vieta, kur apbraukt bija, blakus joslās trafika nekāda, nafik jātaurē, nafik jānes gandrīz nost?)
Pamanīja laikam spogulī. Pie Turgēņeva ielas luksoforā sarkanais, stājas nost priekšā. Skatos - stājas tieši, tieši pie pašas bordes - nu tur burtiski pāris cm. Paskatos apkārt - trafika gandrīz nav, ielienu 2ās joslas labajā malā, apbraucu stāvošos autiņus, tuvojos šitam brīnumam. skatos - šis mēģina man priekšā vadītāja durvis atvērt. Apmetu šim lielāku līkumu, apstājos tālāk priekšā pie sarkanā. Sākam braukt, pabrauc garām pirmie divi autiņi, kas pie luksofora stāvēja, tad jau sāku gaidīt, kas nu būs. Nu protams, atkal 5-10cm no stūresraga garām, un te vēl pilnai laimei pagriež priekšā stūri pa labi. Labi, ka es šito paredzēdama nespiedos nekādā malā un pašai bija normāli vieta manevram pa labi.
Tādi lūk slimie. Gaiši pelēks bembis. Nezinu sēriju, utt. Numurs bija kkāds 1389 (laikam) un burti laikam kkas līdzīgs GO (bet tieši šito kombināciju jau esot pārbaudījuši - neesot tāda auto, tā kā visdrīzāk kāds no tiem burtiem/cipariem ir cits).
Nujā - pēc būtības pareizi jau ir, tikai brīžos, kad nezinu, esi knapi savācies, gandrīz pārlidojis pāri stūrei, u.tml., dažreiz rociņas trīc un aizmirstas pilnīgi visas pieklājīgās un nevardarbīgās iespējamās reakcijas uz notikušo. :D
Prosta klaigāšanu (reti gan tāda gadās) gan lielākoties vnk neklausos - lai jau cilvēks izvingrina balss saites. Bet speciāli taranēšanas, ceļa nogriešanas utt. mēģinājumi tomēr uzsit dusmu… :/
Šorīt uz Valdemāra ielas Skonto būves auto HP2018 ar spoguli man par roku iemauca. Noveicās, ka saglabāju līdzsvaru. Krustojumā panācu, parādīju vadītājam paceltu īkšķi - liekas, ka vispār neko nesaprata :)
Varbūt tiešām pienācis laiks tādās vietās braukt pa joslas vidu vai pat nedaudz pa kreisi no vidus, ja reiz tie pofigisti nejēdz ievērot intervālu? Varbūt kāds jau šādā stilā brauc un grib padalīties ar pieredzi?
Es tieši tā arī daru jau pāris gadus. Esmu uz to izpelnījusies taures gana bieži. Tajās reizēs, kad iepriekš savlaicīgi parādu, kreiso pagrieziena signālu ar roku, taurē retāk.
Katru rītu braucu, nav nemaz tik traki :). Proti, ātrums brīžiem ir lielāks nekā pašai mašīnai - iekļaujies plūsmā. Vispār jau Valdemāra ielai ir viena josla katrā virzienā, kur parasti automašīnas brauc divās joslās.(palabojiet, ja es kļūdos) Braucu tā, lai mani redz :) Elkoņi? haha,… izmantoju to saucamo “pirmo” joslu. Uz mutes neesmu kritis, komunikācija un FB roku žest “like” arī tiek pielietots.
p.s zinu, ka ir atvēlēta velo josla 300m, kas man ir pa ceļam, bet atvainojos - brīžiem tur ir bīstamāk atrasties nekā uz ceļa. (nemaz neuzskaitīšu, kāpēc?)
[quote]1.7. braukšanas josla — jebkura brauktuves garenvirziena josla (var būt apzīmēta ar ceļa apzīmējumiem), kura ir pietiekami plata, lai pa to vienā rindā varētu braukt automobiļi;
[/quote]
[quote=Papuass][quote]1.7. braukšanas josla — jebkura brauktuves garenvirziena josla (var būt apzīmēta ar ceļa apzīmējumiem), kura ir pietiekami plata, lai pa to vienā rindā varētu braukt automobiļi;
[/quote]
[quote=Papuass][quote]1.7. braukšanas josla — jebkura brauktuves garenvirziena josla (var būt apzīmēta ar ceļa apzīmējumiem), kura ir pietiekami plata, lai pa to vienā rindā varētu braukt automobiļi;
[/quote]
Apzīmējumi nav obligāti, tur ir 2 joslas.[/quote]
Precīzi arī uzrakstīts, ka vienā rindā, nevis “cik ielien” :) tur ir viena josla katrā virzienā.
Bet principā jau nekur nav teikts, ka nevarētu arī braukt divās rindās…
Arī josla, pa kuru var divās rindās braukt, diemžēl atbilst šai definīcijai. Galvenais lai tā nav tik šaura, kad kads sāk braukt pa līniju.
Tas tā, ja sāk kārtīgi iztirzāt.
Šķiet,ka Timrots savā raidijumā dažus mēnešus atpakaļ tieši par šo runāja.Tikai par Čaka ielu.Uz Čaka ir katrā virziemā pa vienai joslai.Domāju,ka uz Valdemāra ir tas pats.
Divās joslas pēc noteikumiem var sastāties, ja joslas nav sazīmētas un pietiek vietas. Es saprotu, ka Valdemāra iela ir sazīmēta (vidū, malās, krustojumos ir līnijas), tapēc diez vai joslu līnijas aizmirsa vai ieekonomēja, līdz ar to tur skaidri ir uzzīmēta viena josla katrā virzienā.
Kādas muļķības te runājiet. Vispirms pārlasiet CSN, pirms izsakiet apgalvojumus, ka Valdemāra ielā ir 2 joslas katrā virzienā. :) Tur ir 1 josla katrā virzienā, automašīnas brauc, izvietojušās 4 rindās. :) Būtībā automašīnas brauc uz savu risku, jo, ja notiek negadījums, vainīgs būs tas, kurš atrodas joslas kreisajā pusē, jo viņš būs veicis apsteigšanu, neievērojot gana lielu intervālu. :)
jurisf, tā ir, nekur nav teikts, ka nevar braukt divās rindās. Bet stāsts par to, divas vai viena josla katrā virzienā. Viena!
Lauric, jā, skatījos to raidījumu. Ļoti skaisti visu izklāstīja.
[quote=jurisf]Bet principā jau nekur nav teikts, ka nevarētu arī braukt divās rindās…
Arī josla, pa kuru var divās rindās braukt, diemžēl atbilst šai definīcijai. Galvenais lai tā nav tik šaura, kad kads sāk braukt pa līniju.
Tas tā, ja sāk kārtīgi iztirzāt.[/quote]
Lūk te sākas. Nezinu par čakeni un valdemāreni kā ir ar tām līnijām bet brauktuvēs, kur ir 4as un vairāk joslas, vidū jābūt dubultajai nepātrauktajai līnijai (vai kā tamlīdzīgi). Ja ir jebkura cita līnija, skaitās viena josla katrā virzienā. Ja autovadītāji grib, viņi var braukt arī divās joslās, bet tikpat labi jebkurš, kurš to vēlas, var braukt arī vienā un nevienam nav pamata stresot, lamāties, u.tml.
šim tipisks gadījums ir Ķengaragā - Salaspils iela, kur pa vidu ir pātrauktā līnija, bet lielākā daļa šoferīsšu brauc divās rindās un ķer kreņķi, ja velosipēdists tur vēl malā parādās, jo 2iem auto, drošiem intervāliem plus vēl velo tur toč nav vietas.