Vadītāju kauna kakts

jurisf - pats Ušakovs teica, ka uz Vanšu tilta būs velojosla, jo tā būs drošāk visām trīs trešdaļām. Un es viņam pilnībā piekrītu - vanšu tilts ir gana plats, lai tur ierīkotu platas velojoslas abos virzienos.

Ušakovs kruts džeks

godīgi sakot,es priecātos, ja uz vanšu tilta neparādītos velojosla! kaut kā negribu, lai tas bardaks no ietves pārvāktos uz brauktuvi! :D

Bardaks tur ir tikai uz brauktuves. ;)

nu nezinu. gadu desmitiem braucu…vienīgi auto skaits ir krietni palielinājies.
bet uz ietves ostas pusē ir totāls bardaks! ar šausmām domāju, kā būs, kad viss tas bars pārvāksies uz ielas…

Tas ir viens no iemesliem, kādēļ velojoslas ir labākas - velosipēdisti tiks nodalīti gan no gājējiem, gan no pretim braucošiem velosipēdistiem, līdz ar to būs kārtība. EN starp citu tas ir krimināls(?) vai administratīvs pārkāpums pārvietoties pa ietvi, un paši velosipēdisti to ļoti nosoda, jo ietve ir paredzēta neaizsargātiem gājējiem. Tas viņu izpratnē ir tas pats, kas pie mums ar auto braukt pa ietvi…

Paga a kā ir pie mums pa Ietvi braukt ir legāli ? (Man ir auto tiesības, taču tas nenozīmē, ka zinu šādus sīkumus) Es personīgi braucot pa pilsētu miksēju gan pa ietvi, gan pa braucamo daļu. Viss ir atkarīgs no mērķa. Ja steidzos braucu tikai pa braucamo, ja nesteidzos braucu pa ietvi + braucamo daļu.

Es ar tik par! Bet normālai braukšanai tad pa katru pusi būs vēlams braukt savā virzienā. Bet atkal, pēc pieredzes, tīri pāri tiltam uz Pārdaugavu, tur 4riteņu un vairāk transportam varētu atstāt vienu joslu.

Paga a kā ir pie mums pa Ietvi braukt ir legāli ? (Man ir auto tiesības, taču tas nenozīmē, ka zinu šādus sīkumus) Es personīgi braucot pa pilsētu miksēju gan pa ietvi, gan pa braucamo daļu. Viss ir atkarīgs no mērķa. Ja steidzos braucu tikai pa braucamo, ja nesteidzos braucu pa ietvi + braucamo daļu.[/quote]

Ir legāli, vēsturi sīkumos nepārzinu, bet dzirdēts, ka Padomju laikos tas nebija likumīgi, un 90. gadu vidū LV izmainīja likumdošanu lai tas būtu legāli. Laikam pamats šādam lēmumam bija bojāgājušo velosipēdistu skaits…

Kaut gan ievainoto skaits ir tikai palielinājies…

Paga a kā ir pie mums pa Ietvi braukt ir legāli ? (Man ir auto tiesības, taču tas nenozīmē, ka zinu šādus sīkumus) Es personīgi braucot pa pilsētu miksēju gan pa ietvi, gan pa braucamo daļu. Viss ir atkarīgs no mērķa. Ja steidzos braucu tikai pa braucamo, ja nesteidzos braucu pa ietvi + braucamo daļu.[/quote]

ir legāli, tikai ar noteikumu ka netraucē gājējiem.
Sīkāk
http://likumi.lv/doc.php?id=90585

Storytime.

Lai gan parasti ignorēju rupekļus, kādu laiciņu nebija gadījies saskarties un laikam tāpēc šoreiz īpaši kremta. Sākot no paša varoņa braukšanas stila, izvēlētās leksikas un beidzot ar to, ka nebija nekāda pamata lamāties.

Vieta un laiks - A.Deglava un Nīcgales ielas krustojums, braucot no centra pa kreisās puses trotuāru ~17:30.

Piebraucu jau pie sarkanā, tāpēc pilnībā apstājos un sagaidot zaļo gaismu uzsāku kustību. Tiešām lēnām, tik vien cik atsperoties no zemes. Kā parasti, skats uz pretējo joslu - mašīnas lēnām ripinās, skats pāri labajam plecam - kā parasti, kārtējais lidotājs, kas cenšas ar savu kreiso pagriezienu apsteigt gan taisni braucošos, gan tos kas nogriežas pa labi. Apstājos, lai jau steidzās, ja deg. Sarkans universāls kā nekā - varbūt tiešām kāds mini ugunsdzēsējs ;). Piebildīšu gan, ka nenokāpjot no velo - trackstand’ā, bet kādu pus joslu prom no viduslīnijas.

Bet te sākās, zvērs jau aizlecis priekšā manai potenciālajai trajektorijai tomēr neturpina ceļu, bet strauji sabremzējas, lai uzkliegtu “Stumjot šķērso, <cenzēts>” (aptuvens tulk.). Uzreiz gāzi grīdā un prom. Jutos pārlieku apbēdināts, lai to tā atstātu tāpēc vilku pakaļ. Novēroju brīnumu lietas - slaloms starp joslām nebūtu trakākais. Šķiet ka tagad norma ir arī bez pagriezienu signāliem no kreisās joslas ātri nogriezt ceļu labajā braucošajam, lai jau atkal bez signāla un nepalaižot gājējus tūliņ nogrieztos pa labi. Nebūtu tur sarkanais, droši sanāktu noteikumos aprakstītā klasika - pagrieziens pa labi no kreisās joslas.
Šitas toč bij jānoķer un jāparunājas. Ilgi jābrauc nebija, bet runāties redz arī negribēja, tikai nolamāties un atkal ātri braukt prom.

Kopumā man pastāstīja, ka esmu galvā sists atšķirīgas seksuālas orientācijas muļķis kurš nelasa noteikumus. Pēc pāris mēģinājumiem ar taurēšanu un braukšanu virsū mani nostumt krūmos (te gan es braucu rupji - mašīnas kreisajā pusē un mēģināju stāstīt, ka velosipēds tomēr pēc noteikumiem nav jāstumj un dotajā situācijā es visu tiku ievērojis) man apnika mērkaķoties un riskēt tikt notriektam. Pie nākamā krustojuma vēl centos apelēt pie tā, ka gados jaunais centners pats brauc spaidot telefonu, nepiesprādzējies un nerāda signālus, bet saņēmu to pašu retoriku. Mazliet pakarājos redzamības attālumā, lai vēl mazliet apbrīnotu šo braukšanas prasmi un devos savās gaitās.

TL;DR un Secinājumi? Uzmanāmies no Sarkana japāņu universāla (šķiet Mitsubishi, Honda?) ar valsts numura zīmi HM-2093, it īpaši ja tas var veikt kreiso pagriezienu pāri jūsu trajektorijai šajā maršrutā: http://goo.gl/maps/uTpdH Noteikumus nezin un neievēro, priekšroka vienmēr viņam, nekautrējas lamāties un braukt virsū.

P.S. Domāju daudzi uzreiz ieteiks tur braukt pa ceļu. Trīs atbildes. Biju ļoti noguris un braucu 5…15 km/h. Ņemot vērā slikto segumu nomalēs un satiksmes blīvumu, Deglava tiltu, tā piegulošās pieturas u.c. vienmēr drošāk ir bijis šķērsot pa trotuāru. Dotā situācija apdraud arī velosipēdistus uz ceļa - tos kas brauktu taisni centra virzienā, vai pa labi.

Nu paga, ja reiz viņš pa to kvartālu brauca, tad kaut kur turpat arī bija jābūt galapunktam. Tad vajadzētu būt viegli to autiņu atrast un… ļaut vaļu fantāzijai. Ne?

Varētu jau izdrukāt un zem slotiņas palikt lapu ar sāpīgajiem CSN punktiem, bet tas nebūtu to pūļu vērts.
Tādu jau nepāraudzināsi, iekarsīs tikai vēl vairāk.
Atminos lasījis, ka strīdīgā jautājumā ir teju neiespējami mēģināt mainīt pretējās puses personīgo viedokli, vienīgais, kas var izdoties ir pārliecināt 3 pusi (aka skatītājus, klausītājus).

Sen jau neko nerakstiju forumā. Daudz sezonus esmu veiksmīgi braukusi Trek gonkas un labi zinu to dibinātajus. Lieliski cilvēki.
Ne vienu reizi palīdzēju veikalam formēt ienākošus dokumentus pēc iespējas ātrāk un to neafišējot.

Bet šodien braucot ar pērsonīgo auto ap 8:00 no rīta Iļguciema rajonā netāli pie Nordea parka krustojumā, biju cietusi no viena riebīgā VELOSIPEDISTA TREK Komandas formā!!! Ievērojot pilnīgi bezkainīgu velosipedista braukšanu, un ceļa satiksmes absolūto neievērošanu! Piebildēšu, ka braucot vai ar velo vai ar auto es cienu kā vienus tā otrus!

Velosipēds bija Trek sarkanās krāsas (modeli nepaspēju izvertēt) uz galvs sarkanā ķivere.
Mazliet pasignalizēju, uz steidzīgi dabūju FAK zīmi. Nācās pārādīt atpakaļ. Piebraucot pie luksofora, jau gaidiju figņu no šī cilvēka, un lūdzu - viņš iesita pa spoguli un to saloca, lai vadītājam nebūtu iespējas paskatīties spogulī.

Drošvien viņam palika vieglāk!? Es dievinu savu tehniku un sporta inventāru, lai “kāds” pieskarās ar savām netīrām rokam.

Man žel kā ir tādi bezkaunīgi riteņbraucēji un cilvēki, īpaši kad mugurā uzvilkta tik cienījamās komandā forma!

Monika (bijušā Focus komandas pārstave).

Nevar saprast ko viņš sadarīja uz ceļa ka tu pīpināji…

Mjā, to vajag aprakstīt, citādi mēs domāsim, ka esi kārtējais autobraucējs, kurš “zina” noteikumus :)

Jap, man arī interesanti dzirdēt pašu problēmu uz ceļa, pēc tam jau visādi var sakasīties, vai nesakasīties ;).

Nezinu kā jums, bet man, lai gan uz riteņa citreiz uzsit baigo adrenalīnu un tādas dusmas, ka knapi turos, nekad nevienu auto neesmu bojājis. Žesti, izteicieni (nevis draudi), tā vēl ir komunikācija. Bet bojāt jau ir apzināts, fizisks uzbrukums, kas ir salīdzināms ar braukšanu virsū utml izgājieniem (protams sekas var būt nesalīdzināmas, bet attieksme un rīcība ir identiska).

[quote=Moniq]Sen jau neko nerakstiju forumā. Daudz sezonus esmu veiksmīgi braukusi Trek gonkas un labi zinu to dibinātajus. Lieliski cilvēki.
Ne vienu reizi palīdzēju veikalam formēt ienākošus dokumentus pēc iespējas ātrāk un to neafišējot.

Bet šodien braucot ar pērsonīgo auto ap 8:00 no rīta Iļguciema rajonā netāli pie Nordea parka krustojumā, biju cietusi no viena riebīgā VELOSIPEDISTA TREK Komandas formā!!! Ievērojot pilnīgi bezkainīgu velosipedista braukšanu, un ceļa satiksmes absolūto neievērošanu! Piebildēšu, ka braucot vai ar velo vai ar auto es cienu kā vienus tā otrus!

Velosipēds bija Trek sarkanās krāsas (modeli nepaspēju izvertēt) uz galvs sarkanā ķivere.
Mazliet pasignalizēju, uz steidzīgi dabūju FAK zīmi. Nācās pārādīt atpakaļ. Piebraucot pie luksofora, jau gaidiju figņu no šī cilvēka, un lūdzu - viņš iesita pa spoguli un to saloca, lai vadītājam nebūtu iespējas paskatīties spogulī.

Drošvien viņam palika vieglāk!? Es dievinu savu tehniku un sporta inventāru, lai “kāds” pieskarās ar savām netīrām rokam.

Man žel kā ir tādi bezkaunīgi riteņbraucēji un cilvēki, īpaši kad mugurā uzvilkta tik cienījamās komandā forma!

Monika (bijušā Focus komandas pārstave).[/quote]

Pati protams bez vainas. It kā nezinātu, ka skaņas signālu tajā vietā pielietot ir aizliegts!
187 Skaņas signālu atļauts lietot, tikai lai novērstu ceļu satiksmei bīstamas situācijas, bet ārpus apdzīvotām vietām - arī lai pievērstu citu ceļu satiksmes dalībnieku uzmanību.

Tas, ka kāds cits vadītājs pārkāpj noteikumus, nedod tiesības tev pārkāpt noteikumus. Varēji vismaz izstāstīt, ko tieši tas velosipēdists tādu pārkāpa…

Un, kopš kura laika spoguļa nolocīšana ir auto sabojāšana? :D Es arī esmu vismaz divreiz nolocījis spoguļus vadītājiem, kuri speciāli nogriež ceļu. Dots pret dotu…

Domāju kopš ta laika kad parādījas automatiskie spoguļi (roboti) kuru salocišana noved pie ta iekšejo plastmasas detaļu bojajuma. Vairakuma tas noved pie vesela spoguļļa maiņas vai nu turpināt dzīvi bez dotas auto ekstras. Piemēram bmw e39 šis nieks maksa no 50 eur/gab, ta kaa…

…tā ka nākamreiz padomās, pirms apdraudēt cita dzīvību. :)