Ātrgaitas ceļiem blakus jābūt paralēlajam ceļam lēngaitas tehnikai. Kā to iespiest esošajā apvadceļa trasē - 1M$ jautājums.
kaut kādi mazie paralēlie, savienojošie ceļi jau sazimēti ir, kur varēsi braukt ar velo un traktoriem :)
http://www.enviro.lv/E67_IVN/
Šim piekrītu, tas maršruts kā tāds velobraucējiem nav ne aktuāls (īsti nesavieno apdzīvotas vietas), ne interesants. Ja brauc kaut kādu maršrutu Rīga - Murjāņi - Saulkrasti - Rīga garā, tad iecerētās šosejas posmam tāpat ir alternatīva pa pustukšiem esošiem ceļiem caur Sēju, vai (ar lielāku līkumu) caur Bīriņiem.[/quote]
Ir gan kāda nianse - apspriežamais posms ir daļa no automaģistrāles jeb ātrgaitas ceļa: apvedceļš - Siguldas šoseja - jaunā Tallinas šoseja, un, kā zināms - pa ātrgaitas ceļiem velosipēdistu kustība ir aizliegta (CSN 276.47.punkts). Tā kā Anša pirmajā ierakstā pieteiktā tēma par galveno pierīgas ceļu slēgšanu velosipēdisteim kļūst tikai aktuālāka.[/quote]
satversmes preambulā rakstīts, ka pie mums viss caur dibenu jādara.
Ne tikai Baltezers, arī Saulkrastu apvedceļš būs jālikvidē, jo neatmaksāsies uzturēšana - jaunā šoseja pieslēdzas Saulkrastu Z galā, ja visu satiksmi pārvirza pa jauno ceļu.
Vienīgi pat 130kmh versijā laika-izmaksu kalkulācija varētu nebūt par labu jaunajam Vangažu-Saulkrastu ceļam, tomēr ievērojams līkums, papildu izmaksas un neliels laika ieguvums. Fūrēm piespiedīs braukt apkārt ar zīmēm
[quote=Ivars27]Iespēja izteikt viedokli par par topošo automaģistrāli un velosipēdistu vietu tajā:
"No 8. līdz 28. februārim norisinās ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējā sabiedriskā apspriešana par perspektīvā jaunā Tallinas šosejas (A1) posma būvniecību. …[/quote]
Ceturtdien bija sabiedriskā apspriešana (Sākotnējā), no kurienes kļuva skaidrs, ka projekts ir mazliet sasteigts, nav skaidra pamatojuma (vaivispār vajag, kapēc, kad un kur), kā arī ir pamatīga iedzīvotāju pretestība. Jo šoseja brutāli uzzīmēta pāri / gar mājām un dārziem (tā vietā lai to būvētu caur mežiem un neapdzīvotām vietām). Plus arī visu jau šeit minētie argumenti, par Saulkrastu apvedceļa jēgas zudumu utt. Tā kā apspriešanā piedalījās gan Satiksmes ministrs, gan 3 pilsētu mēri un, gan vēl dažas “ļoti svarīgas personas”, tad A1 projekts ir zem jautājuma.
Bet par riteņbraukšanu: Sarunas gaitā tika minēts par velo celiņa izbūvi gar Saulkrastu šoseju un vēl šur tur. Bet vai tas būs velo celiņš atpūtniekiem (līdz 15kmh) vai normāls ceļsš arī sporta riteņiem, to gan nezinu.
nekur nepastāvs tādi veloceliņi kur var droši kruīzēt ar 35 nesastopot māmiņas un bobinārijus
[quote=smgd]Ne tikai Baltezers, arī Saulkrastu apvedceļš būs jālikvidē, jo neatmaksāsies uzturēšana - jaunā šoseja pieslēdzas Saulkrastu Z galā, ja visu satiksmi pārvirza pa jauno ceļu.
Vienīgi pat 130kmh versijā laika-izmaksu kalkulācija varētu nebūt par labu jaunajam Vangažu-Saulkrastu ceļam, tomēr ievērojams līkums, papildu izmaksas un neliels laika ieguvums. Fūrēm piespiedīs braukt apkārt ar zīmēm[/quote]
Nekas nav jālikvidē, tas iecerētais jaunais posms jau pamatā fūrēm ir paredzēts. Baltezerā-Ādažos virs 70% satiksmes ir vietējā satiksme, kas nekur nepazudīs; uz Saulkrastiem vasaras sezonā tāpat bari gāžas. Un arī tie apmēram 6000+ vieglo dienā, kas brauc pa Saulkrastu apvedceļu, nav maz.
Gaidi ar maisu, ka kāds tev divus veloceļus viena vietā būvēs.
Ieinteresēja diskusija, jo- nesen pēc ilga pārtraukuma caurbraucu Polijai… pārtraukums diezgan liels, un starpība , tas progress vai kustība uz satiksmes sakārtošanu, salīdzinājumā ar mūsu (kaut necilajiem mērogiem) ir istenībā dramatiska; Poļu ceļiem , ir EU līdzfinansējums vēl aizvien, ko norādijā esošie plakāti pie katra jaunbūvētā ceļa (īstenībā maģistrāles);
Tikko, sporta pēc apskatoties LVC mājas lapā, tur vispār tik 2 projekti “mētājas” par kkaadiemplānotajiem remontdarbiem, kur Ķekavas apvedceļš pat nefigurē; Labi, to varēja atrast citā sadaļā un vienīgie šosejas blakusprodukti tika minēti pāris gājēju tiltiņi.
KasparsS diezgan precīzi formulēja, “tad jau būs 60” , kad laikam kaut kas mainīsies ceļu būvē;
Tāds vēl nedaudz no malas secinājums, mēģina izmisīgi reanimēt kaut kādas dzelzceļa līnijas uz Krievijas pusi, bet tam jau nebija un tagad arī nebūs nekādas jēgas turpmākos gadus ( bij kārtējais Linkaiša konkurss) ; To visu varēja ceļu satiksmē ieguldīt
[quote=Tamburins]Ieinteresēja diskusija, jo- nesen pēc ilga pārtraukuma caurbraucu Polijai… pārtraukums diezgan liels, un starpība , tas progress vai kustība uz satiksmes sakārtošanu, salīdzinājumā ar mūsu (kaut necilajiem mērogiem) ir istenībā dramatiska; Poļu ceļiem , ir EU līdzfinansējums vēl aizvien, ko norādijā esošie plakāti pie katra jaunbūvētā ceļa (īstenībā maģistrāles);
Tikko, sporta pēc apskatoties LVC mājas lapā, tur vispār tik 2 projekti “mētājas” par kkaadiemplānotajiem remontdarbiem, kur Ķekavas apvedceļš pat nefigurē; Labi, to varēja atrast citā sadaļā un vienīgie šosejas blakusprodukti tika minēti pāris gājēju tiltiņi.
KasparsS diezgan precīzi formulēja, “tad jau būs 60” , kad laikam kaut kas mainīsies ceļu būvē;
Tāds vēl nedaudz no malas secinājums, mēģina izmisīgi reanimēt kaut kādas dzelzceļa līnijas uz Krievijas pusi, bet tam jau nebija un tagad arī nebūs nekādas jēgas turpmākos gadus ( bij kārtējais Linkaiša konkurss) ; To visu varēja ceļu satiksmē ieguldīt[/quote]
nezinu kur un kā meklēji, bet iepirkumos ir 66 konkursi šogad pirmajos 4 mēnešos, pērn 179 pa visu gadu.
https://lvceli.lv/celu-tikls/iepirkumi/iepirkumi/ → ej uz eis un filtrē