Padalieties, lūdzu, ar labiem video, kuros paskaidrots un parādīts, kā pareizi slēpot slidsolī, it sevišķi interesē slēpošanas tehnika augšā kalnā.
Vairāki video.
https://www.youtube.com/watch?v=5WVLk5suruI&t=98s
Labāk ir paņemt instruktoru uz stundu, ja mācies no paša sākuma.
[video]https://youtu.be/oqen4d6TbJk
laifhaks ar galošām piefiksēts ))
ja ir problēmas ar slēpošanas tehniku kalnā, tad vēl ir jāpastrādā pie slēpošanas tehnikas līdzenumā vai ļoti, ļoti lēzenā kāpumā un bez nūjām.
pieļauju domu ka pret kalnu nespēj dabūt, lai slēpe izslīd un tas nozīmē ka vēl ir jāpilnveido tieši atgrūdiens ar kājām, kā minēju bez nūjām.
Galošas izskatījās noderīgi, bet daudzslēpotājam - lai nodeldētu zābaku zoles, briesmīgi daudz jānostaigā
arī fakts
Problēma šobrīd ir tāda, ka pret kalnu persona slēpo tāpat kā pa plakni, nemainot tehniku, un rezultātā brīdī, kad kalns kļūst gana stāvs vai nogurums ir klāt, vairs nesanāk uzslēpot un nākas kāpt augšā skujiņā.
fiziskai sagatavotībai nepiemērotu kalnu izvēle.
Slēpojot Ogrē ļoti bieži var redzēt, kad kopā slēpo čomi, viens parasti ir fiziski vājāks un ne tik tehnisks slēpotāj, bet ego neļauj atpalikt no čoma un par katru cenu jāskrien visos kalnos, kur brauc čoms. Rezultātā sirds pulss max., tehnikas nekādas, jo pie liela noguruma arī profiem sāk pieklibot tehnika.
Ieteikums ir pavisam vienkārš - nevelc sev līdzi cilvēku, kurs nav līdzīgā fiziskajā sagatavotībā ar tevi. Izvēlieties katrs savām spējām atbilstošu slēpošanas maršrutu. Būs kvalitatīvāk izmantots laiks - abiem.
[quote=artis-l]
fiziskai sagatavotībai nepiemērotu kalnu izvēle. [/quote]
Man radās sajūta, ka neprot uzslēpot kalnā tieši tāpēc, ka neizmanto pareizu kalnā slēpošanas tehniku. Teiksim tā, ja es arī censtos slēpot augšā kalnā tāpat kā pa plakni, arī es kaut kādā brīdī pārietu uz “iešanu”. Respektīvi, varbūt fiziskas grūtības rodas tieši no nepareizas tehnikas.
Starp citu, uzgāju šādu kanālu - 2 skatītākie video ir par slidsoļa tehniku un kļūdām. https://www.youtube.com/channel/UCy7JWnVOPxrhBwunixVEmFQ/videos?view=0&sort=p&flow=grid
[quote=averza][quote=artis-l]
fiziskai sagatavotībai nepiemērotu kalnu izvēle. [/quote]
Man radās sajūta, ka neprot uzslēpot kalnā tieši tāpēc, ka neizmanto pareizu kalnā slēpošanas tehniku. Teiksim tā, ja es arī censtos slēpot augšā kalnā tāpat kā pa plakni, arī es kaut kādā brīdī pārietu uz “iešanu”. Respektīvi, varbūt fiziskas grūtības rodas tieši no nepareizas tehnikas.[/quote]
Tad mums vajadzētu saprast par cik stāvu kāpumu mēs runājam. Piemēram vai Ogrē ir kāds kāpums, kurā ir jāsoļo?
Ogrē no karjera ceļa kāpums virzienā uz starta laukumu ir ņemams, bet, piemēram, Madonā no šautuves uz mājiņām - jau nu tā, fifty-fifty.
Madonā bija sniegs? Jautāju pēc slēpju slīdvirsmas spriežot ;)
[quote=artis-l]
Tad mums vajadzētu saprast par cik stāvu kāpumu mēs runājam. Piemēram vai Ogrē ir kāds kāpums, kurā ir jāsoļo?[/quote]
Viens no kāpumiem uz torni. Oficiālā trase gan tur neiet. Kāds Rastorgujevs moš i uzslēpotu. Arī nobraukt ar distancenēm tur ir diezgan izaicinošs pasākums.
Otrs kāpums (Kamielītis) varētu būt uzslēpojams, ja labi saņemās.
Spriežot pēc manas personīgās pieredzes - vienkārši pietrūkst fiziskais. Kā jau te iepriekš teica - nevajag plēst pušu pakaļu, lēnā garā jāslēpo pa mērenas grūtības vietām. Pietiekami regulāri slēpojot uz sezonas beigām progress būs redzams.
Var izvēlēties trases ar mazāku reljefu vai mazāk cilvēkiem, lai tie, kas spēj uzslēpot kalnā, nesēdina morālo stāju.
savā laikā biķernieku trasē Raganas katla kalniņi izspieda sulu, ka maz nelikās - uz sezonas beigām jau bija vieglāk.
Nākamā sezonā patrenējos Smeceres silā - pēc biķerniekiem tur tie kalni vispār ierādīja slēpošanas skilam vietu :D bet pēc tam Raganu katls likās vispār kā divus pirkstu - tāpēc piekrītu par fizisko. Vnk jāslēpo un tad jau pats viss saliksies pa plauktiņiem. Tajā pat Smeceres silā var sarunāt Nākumu, lai uzmet aci arī tehnikai
[quote=JanisRo][quote=artis-l]
Tad mums vajadzētu saprast par cik stāvu kāpumu mēs runājam. Piemēram vai Ogrē ir kāds kāpums, kurā ir jāsoļo?[/quote]
Viens no kāpumiem uz torni. Oficiālā trase gan tur neiet. Kāds Rastorgujevs moš i uzslēpotu. Arī nobraukt ar distancenēm tur ir diezgan izaicinošs pasākums.
Otrs kāpums (Kamielītis) varētu būt uzslēpojams, ja labi saņemās.[/quote]
Ja Tu domā to kalnu, kas ir no torņa uz pilsētas pusi, tad jaunības trakumā ar distancenēm tur ir braukts lejā. Tagad, kad ir 40+ vecums, vairs tur nebrauktu:) Ja domā tos, kas uz purva pusi, tad tur gan, ja vien ar ragavām nav sačakarēts, var diezgan mierīgi nobraukt. Ja būtu kvalitatīvi sagatavota trase, varētu mēģināt arī uzslēpot bez soļošanas. Pirmajam kāpumam no purva puses uz torni pirms dažiem gadiem vēl gatavoja trasi, tur varēja uzslēpot, otrajam kāpumam varētu būt jau grūtāk.
madonā kalniņš pēc šautuves jau nav grūtākais - salīdzinoši īss, citi ir gan garāki, gan stāvāki. Man liekas - ja var bez problēmām noskriet trasi un viegli uzskriet tādos kalniņos - jāskatās tehnika, citādi fiziskais. Distanču slēpošana man šķiet diezgan dabisks un intuitīvs process, īpaši pareiza tehnika iedos klāt 10-20%, bet ne 2x