Mūzikas klausīšanās sportojot

Sveiki visiem!

Kā noprotu un esmu manījis, šajā forumā uzturas ne tikai parasti distanču slēpotāji, šosejas riteņbraucēji un peldētāji, bet arī ekstrēmāku sporta veidu pārstāvji. Vēršos pie visiem.
Vai jūs zinājāt, ka ir zinātniski pierādīts, ka mūzikas klausīšanās nodarbojoties ar sportu uzlabo sasniegtos rezultātus sacensībās un treniņos? Turklāt daudzos sporta veidos vēljoprojām ir neērti vai neparocīgi klausīties mūziku?
Tādēļ, lai vairāk izprastu mūzikas klausīšanos dažādos sporta veidos, lūgums aizpildīt anketu. Anketa ir pilnīgi konfidenciāla un tās aizpildīšanai pietiek ar 3 minūtēm.

Ja Tev ir kas piebilstams, lūdzu paud to komentāros!

Paldies jau iepriekš!

Ieliec saiti uz zinātnisko pētījumu

Man ar gribētos papētīt tos zinātniskos pierādījumus.

Es ar šõ esmu lasījis, ka muzons palīdz izturēt garākus intervālus un samazina nepatīkamās sajūtas un treniņā var izdarīt nedaudz vairāk… bet tieši linka protams, ka man nav :)

Ir bijuši pētījumi, ka palīdz tāds muzons, kuram basi skan uz vēlamo sirds bpm - tad sirds tiem pieskaņojas. Ja tāds process tiešām notiek, tad jāsecina, ka muzons, kuram basu ritms ir cits, jauc optimālo sirds darbību, un tāpēc nāk par sliktu.
Cita lieta, ka daudzi peldētāji klausās pirms starta. Viņiem no austiņu noņemšanas līdz ielēkšanai ūdenī ir vismaz pusminūte, kuras laikā paspēj iestāties vajadzīgais starta pulss, neatkarīgi no mūzikas ritma.
Ievadiet meklētājā kaut vai “music and heart rate”.

Ir novērots, ka skrienot trenniņu uz 135-140 hr, un parādas ātrāka mūzika, temps pieskaņojas.
Uz leju kritums gan nav novērots. Varbūt subjektīvi.
Velo braucot droši vien kadenci var pieskaņot mūzikai :)

[quote=gasha]
Velo braucot droši vien kadenci var pieskaņot mūzikai :)[/quote]
Nu diez vai… Vairums modernās pop/dance mūzikas ir 120 + sitieni minūtē. Nez vai visu treniņu braukt ar kadenci 120 būs baigi patīkami :) Uz pusēm dalīt (mīt uz katru otro) arī nesanāks, jo 60 RPM arī būs par maz :)

[quote=raiter][quote=gasha]
Velo braucot droši vien kadenci var pieskaņot mūzikai :)[/quote]
Nu diez vai… Vairums modernās pop/dance mūzikas ir 120 + sitieni minūtē.[/quote]
Neklausies popu, problem solved. Pats esmu sinhronizējis kadenci ar dziesmas ritmu, nav ne vainas. Jāizvēlas tikai īstās dziesmas, viss pēc kārtas randomā neder.

kad vēl skrēju, tad spotify ir baigi labā fīča, nosaka tavu kadenci un atskaņo mūziku ar tādu ritmu. varbūt ja telefons kaut kur pie ciskas, tad strādātu arī uz velo (kadenci lasa no akselometra)

Tā štelle bija deezer, tagad vairāk laikam nav.

nekad neesmu deezer lietojis. spotify viņa joprojām ir pieejama, caur meklētāju meklē “running”
https://www.spotify.com/us/running/

Visu pagājušo gadu ar spotify minos, neko tādu neredzēju :/

Mīties ar austiņām ausīs, nu nē! Ja zini ka tev pakaļ brauc komandas mašīna, kura nodrošina drošību uz ceļa, tad ir savādāk, no līdz gadam jaunas mašīnas var dzirdēt tikai riepu skaņu…

kādreiz tā opcija bija ļoti reklamēta aplikācijā, tagad paslēpta kaut kur.
piekrītu vilhelmam, mūzika uz velo tikai uz trenažiera, uz koplietošanas ceļiem kaut kā ļoti nekomfortabli jūtos neko nedzirdot. kaut gan kas aiz muguras tāpat neredzu, tikai dzirdu. bet kaut gan tagad visādas austiņas, kas taisa troksni ar kaulu palīdzību un nemaz nav jābāž ausīs: https://www.youtube.com/watch?v=rCqisXxtego

Braukt un klausīties ar austiņām mūziku ir bīstami. Ja rastos tāds priekšlikums iekļaut to satiksmes noteikumos kā pārkāpumu, tad es to bez šaubīšanās atbalstītu.

Ko tieši maina fakts, ka dzirdat no aizmugures tuvojošos automašīnu???
Pieņemu, ka saprātīgs velobraucējs tāpat turās maksimāli tuvu labajai malai.
Vai ar dzirdi ir iespējams noteikt pa centimetram cik tuvu labajai malai brauc auto???
Taurēšanu var dzirdēt arī caur austiņām.

Pilnībā piekrītu.

Taurēšana jau iespējams būs par vēlu …
Laikam tiešām nāksies nevis gaidīt, bet gan šādu likumdošanas iniciatīvu iesniegt pašam.

Uz šosejas varbūt jā - kaut kas var notikt tikai no aizmugures. Pilsētvidē gan der dzirdēt visu, tai skaitā, kas notiek priekšā (noparkots auto ar ieslēgtu dzinēju, cilvēki) un sānos (vai auto, griežot pa kreisi vai izbraucot no labās puses, dos tev ceļu, vārtrūmes, izbrauktuves, starp korķī stāvošiem auto skrienoši cilvēki utt.).

Arī uz šosejas un arī uz grants ceļiem. Bieži vien nākas apbraukt dažādus šķēršļus, ceļa bedres, nelīdzenumus. Uz acīm vien paļauties būtu tīrais neprāts. Uz ceļa drošībai dzirde noteikti dod ne mazāk kā redze. Arī piemēram grantētie ceļi … ne vienmēr un praktiski ir neiespējami visu laiku turēties pie ceļa malas, jo ceļmalā var būt dažādi smilšu, akmeņu sanesumi, bieži jāapbrauc bedres … sevišķi ja pilnas ar ūdeni. Uz grants ceļa jau nu noteikti dzirde dod ne mazāk kā 50% no maņām! Normālā gadījumā arī neskatoties atpakaļ vari jau laicīgi dzirdēt ka tuvojas auto, un vari savlaicīgi pieņemt lēmumus par kustības trajektoriju. Nu varbūt vien pa meža takām var tie mūziķmīļi daudz maz droši braukāt … ja jau tiešām mūzika liekas baudāmāka, nekā dabas skaņas ;)