Īsumā, ir muguras lejasdaļas sāpes braucot ar velo, atkarībā no trases grūtības, parādās ap 10km vai 7km (kalnainākā apvidū). Parastsi pēc tam ik pa brīdim pieceļos kājās un izstiepju muguru.
Neesmu veicis profesionālu uzsēdi. Pašlaik velo ir Scott scale 970 L izmērs. Pašam augums 190cm, svars 77.
Noteikti doma ir par uzsēdes regulēšanu, bet pirms tā vēl skatos sev jaunu velo un te tad gribētos atrast to pareizāko, lai nesāpētu mugura.
Pārsvarā visu ir L 180-190 un XL 190-200.
Kādu tad labāk izvēlēties? Kas būtu pateicīgāks manai mugurai?
Vainu vajag meklēt sevī.
Muguru var nostiprināt mēneša laikā ar elementāriem vingrinājumiem uz līdztekām. Uzspiedies taisnās rokās, tad cel uz priekšu kājas (tas iespējams vairākos veidos) un laid taisnas kājas lejā, bremzējot tās ar muguras muskuļiem. Ja pirmajā un otrajā reizē (dienā) bez sāpēm neizturēsi 10 reizes, tad droši, ka mugura par vāju.
Pats netrenējos, bet to laikam sauc par core. Ieraksti youtube core workout un uz priekšu
šeit piemers:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=HGKocQM6xbA
Paldies par vingrinajumu ieteikumiem. Daļa man ir zināmu. Aktīvi izmantoju tur kur uz leju guļus stāvoklī un vienu roku un pretējo kāju jāceļ augšā. Būs japalielina vingrojumu arsenāls.
Bet daudz arī tiek runāts par uzsēdi kā tādu, ka tā arī ietekmē muguras darbību. Vai tas tā ir? Un ja ir tad kāds izmērs labāk? Kas paredzēts 180-190 vai 190-200?
Neesmu dakteris, bet mēneša laikā neko nevar nostiprināt, īpaši, ja problēmas ar muguru. Vajag lēnām, pamazām, precīzi pēc grāmatas kamēr gadi paiet. Tas, ko var forumā ieteikt, kas tāpat ir šaut pa tukšo, parasti garāka auguma cilvēki staigā ar līku muguru - jāvar ikdienā 8 stundas noturēt kvalitatīvi taisnu muguru (tipa pie sienas pieskaras pleci, dibens un papēži), pēc velobrauciena labi izstaipīties, tad arī sāpes pazudīs. Otra lieta 77 kg uz 190cm nav slikti, bet tomēr, var liecināt par mazu muskuļu masu.
Es arī esmu starp L un XL.
Man savu laik stāstīja - ja gribi sacensībām, tad ņem mazāku, ja gribi vizināties, tad lielāku. Es šim principam paklausīju un man ir labi :)
Man savulaik uz velo regulāri sāpēja mugura, palīdzēja tieši pārsēšanās uz lielāku rāmi (no 19" uz 21"). Ieteiktu pamēģināt šādu variantu. Tagad šad tad izbraucu ar mazāka izmēra sievas velo (19"), un uzreiz izjūtu diskomfortu. Esmu 187cm.
[quote=snaikers]Īsumā, ir muguras lejasdaļas sāpes braucot ar velo, atkarībā no trases grūtības, parādās ap 10km vai 7km (kalnainākā apvidū). Parastsi pēc tam ik pa brīdim pieceļos kājās un izstiepju muguru.
Neesmu veicis profesionālu uzsēdi. Pašlaik velo ir Scott scale 970 L izmērs. Pašam augums 190cm, svars 77.
Noteikti doma ir par uzsēdes regulēšanu, bet pirms tā vēl skatos sev jaunu velo un te tad gribētos atrast to pareizāko, lai nesāpētu mugura.
Pārsvarā visu ir L 180-190 un XL 190-200.
Kādu tad labāk izvēlēties? Kas būtu pateicīgāks manai mugurai?[/quote]
Ja sāk sāpēt tik ātri, tad diez vai galvenā problēma ir vāji muguras muskuļi (bet tas var būt komplektā). Tur var būt daudz dažādu nianšu. Vari trāpīt pareizi uz dullo ar pirmo reizi un tikt no tās vaļā, bet vari izstaigāt dārgākos speciālistus un vairāk par gudru runu uzklausīšanu nekas nebūs. Man otrais variants, tāpēc diemžēl neko nevaru ieteikt.
Par rāmja izmēru. Man arī bija līdzīgi (192 cm). Cik izmēģināju dažādus velosipēdus, it kā vienāda izmēra, tomēr dažādiem ražotājiem, likās ļoti atšķirīgi. Tāpēc obligāti pirms pirkšanas ir jāizmēģina un jāsaprot savas sajūtas. Nav jēgas pasūtīt uz labu laimi, iekrītot uz labas cenas piedāvājumu un skaistām bildītēm, un pēc tam saprast, ka nejūties labi uz tā riteņa (un domāju, ka šādā gadījumā arī pareizas uzsēdes saregulēšana nepalīdzēs pilnībā atrisināt situāciju). It īpaši tavā gadījumā, kad klāt nāk muguras jautājums.
Kategoriski nepiekritīšu. Pareizi un regulāri vingrojot mēneša laikā var ievērojami uzlabot muguras stāvokli. Gan spēka, gan muskuļu masas ziņā.
Man līdzīgi - pārsēšanās uz lielāku rāmi uzlaboja situāciju ar muguru.
Nedomāju ka īsa (izbraukt pa veikala pagalmu) jauna velo izmēģināšana ko dos. Savukārt normālu pāris stundu braucienu sarunāt var reti.
Attiecībā uz vingrinājumiem - jau pēc pāris reizēm var just uzlabojumu (runa šinī gadījumā iet par stāvokli nevingro->vingro, nevis vingro->vingro savādāk)
Tā ir klasika: neesmu speciālists, bet apstrīdēšu.
Desmit gadu laikā, kad aktīvi gāju uz treniņiem Jūrmalas sporta skolas vieglatlētikas veterānu sekcijā, kādiem 8 no 10 ar mēnesi pietika, lai ievērojami nostiprinātu muguru. Jāsaprot, ka runa neiet par slimu vai traumētu muguru, bet vnk vāji attīstītiem muguras muskuļiem.
Paskatieties youtube klipus “how to swim better/faster”. Kvalificēti peldēšanas treneri redz, ka “core” vāja, demonstrē vingrinājumus, un pirmo progresu sola pēc nedēļām divām, stabilu progresu pēc mēneša vai pusotra.
Mugura tas ir kā mājas pamats. Noteikti jāvingrina un jātrenē.
Ja ķermenis nebūs vispusīgi attīstīts, tad daudz braukājotkaut kas agrāk vai vēlāk noteikti sāks sāpēt pat ar perfektu velo uzsēdi.
Man ir ļoti liels prieks par tik lielu atsaucību. Paldies.
Es pats noteikti apzinos, mugura nav ļoti stipra man un ka tur arī noteikti ir daļa taisnība. Bet ar velo braukāju jau ilgu laiku un pa šo laiku +/- tos 10km jau nu vajadzētu izturēt. Tāpēc arī domāju, uzlabot to ar divām lietām, vairāk vingrinājumi un uzsēde ar pareizu rāmja izmēru. Tāpēc ir tieši vairāk akcentēts jautājums par rāmja izmēru, kur es redzu atbildes un tās mani priecē. Taisnība ka veikalā nopērkamu es nevarēšu 15km pa kalniem izgāzt.
Kā arī minēju ka pašlaik ir scott scale 970 L izmērs (laikam 48cm sanāk):
Bet ir progress, es sarunāju ar draugu, kurš ir drusku garāks par mani, ka iedos savu Corratec izbraukt, izmērs XL (54 cm)
Izskatās, ka piektdien pēc darba sanāks izmīt ar viņa velo, došu feedback.
Ģeometrija riteņiem stipri atšķiras un tas izmēra numurs / cipars (kurš pamatā skatās sēdekļa trubas garumu) daudz neko nepasaka un starp ražotājiem un/vai modeļiem var būt galīgi ačgārnas situācijas.
Skaties kaut vai cik garš effective top tube un cik head tube (attiecīgi cik tālu jāliecas un cik augstu stūre ir, pirms korekcijas ar iznesusmu).
Vēl jau var būt problema kāju muskuļos kuri ir saīsinājušies. (nav pietiekoši staipīti)
Par rāmja izmēriem. Vispār jau diezgan daudz var pamainīt, ar iznesumu, stūri, flat vai riser, stūres formu, sēdekļa stutes set-back. Uzsēde jau nav tikai rāmja ģeometrija, bet kas un kā tur ir salikts virsū, ne?
Kategoriski nepiekritīšu. Pareizi un regulāri vingrojot mēneša laikā var ievērojami uzlabot muguras stāvokli. Gan spēka, gan muskuļu masas ziņā.[/quote]
Tieši tāpat kā sagatavoties mēneša laikā pirmajam sebam. Nobraukt jau var un pēc tam teikt, ka biju gatavojies.
Pilnīgi noteikti vajag sākt ar nopietnu velo uzsēdes regulēšanu, jo ar kompetentu sēdekļa, iznesuma un stūres pamainīšanu var iegūt daudz vairāk kā perkot dažādus mtb ar dažādiem rāmjiem. Es izgāju bodygeometry (specialized) un uzlabojās sajūtas (t.sk. mugurai) un rezultāti uz velo.
Atļaušos pajautāt pie šīs pašas tēmas:
Kā ir labāk pildīt cores vingrojumus, N piegājienus vienu vingrinājumu un tad Nx nākošo vingrojumu, vai izpildīt pa vienam piegājienam 6 vingrojumus un tad nākošo apli?