Vēlos uzzināt pieredzējušu velo braucēju domas par izotoniskajiem un atjaunojošiem dzērieniem.
Pagājušo sezonu es nelietojo ne vienu, ne otru, pēc treniņiem un sacensībām bij nežēlīgs pārgurums, organisms ilgi atjaunojās!
Meklējot kurus dzērienus izmantot, saskaros ar nežēlīgi lielu piedāvājumu un šeit es apjūku! Kuru labāk lietot?
Varbūt pirms izgrūst naudu pulverīšos pamēģini pielāgot savām spējām un sagatavotībai treniņu slodzi?
Ir ērti samaksāt naudu un piepičkāt sevi ar visu ko cerībā, ka kļūsi stiprāks. Bet pareizu treniņu slodzi nekas nekompensēs.
Otra lieta - ar recovery pulverīšiem var viegli piedzīt sev lieku masu. Recovery pulverīši ir nepieciešami pie lielām slodzēm un sistemātiskiem treniņiem. Ja kāds nedēļā divas reizes izbrauc ar riteni un neregulārus treniņus cer “kompensēt” ar pieeju “jāiekapā tā kārtīgi, lai ilgi jūt”, tad šajā gadījumā pietiks ar kārtīgu makaronu šķīvi pēc treniņa un nekādus pulverīšus nevajag. Bet ja pie šāda “režīma” vēl klāt kārtīgu recovery devu (“es taču tā izpumpējos treniņā”), tad liekais svars ir garantēts :)
Izotoniki ir laba lieta, ja treniņi pārsniedz 1,5 stundu un nepieciešama lieta karstā laikā, lai kompensētu izsvīstos sāļus. Bet tie nepaglābs no pārguruma sajūtas, ja brauc treniņus bez saprašanas…
nevajag vietējiem amatieriem, brīvdienu cīkstoņiem nekādus pulverus un želejas. par lielākiem profesionāļiem tas jūs nepadarīs. sakārtojiet savus treniņus un lietojiet normālu pārtiku
muļķīgi aizspriedumi bez jebkāda pamatojuma vai loģikas.
izotoniskie dzērieni ir tikai normāli, karstos laikapstākļos pat nepieciešami. palīdz ūdenim vieglāk uzsūkties un atjauno izsvīstos sāļus, kas dzerot pliku ūdeni varētu beigties ar krampjiem vai ko citu.
kas vietējam amatierim skaitās pieņemami, ko būtu jāņem treniņā līdz? zaptsūdens un kotlešmaize?
muļķīgi aizspriedumi bez jebkāda pamatojuma vai loģikas.
izotoniskie dzērieni ir tikai normāli, karstos laikapstākļos pat nepieciešami. palīdz ūdenim vieglāk uzsūkties un atjauno izsvīstos sāļus, kas dzerot pliku ūdeni varētu beigties ar krampjiem vai ko citu.
kas vietējam amatierim skaitās pieņemami, ko būtu jāņem treniņā līdz? zaptsūdens un kotlešmaize?[/quote]
Akli lasot reklāmas bukletiņus, jā, tad tā varētu arī būt. Tiklīdz izej ārā no mājas, tad sāc jau kaut ko lietot…
Turklāt, nav nekas zināms pat tēmas autora treniņu intensitāti, biežumu.
Pats lietoju kādu skābāku pulverīti, lai vienkārši nebūtu jādzer pliks, sasilis ūdens. Vai ir kāda jēga no tā, kas to lai zin. Personīgi nekādu atšķirību nejūtu. Nekādus objektīvus testus neesmu nekur redzējis, nedz arī dzirdējis par tādiem. Domājot kritiski, skaidrs, ka ražotāji izveidos skaistu aprakstu par viņu produkciju. Vai tas ir nepieciešams amatierim? Nu ja garšo (kā man), nav jau aizliegts.
Te gan atkal jautājums par treniņu apjomu. Skaidrs, ka braucot, piemēram, Ape100, ar ūdeni neizvilksi. Bez barošanas punktiem vai sporta uztura būs pagrūti.
Parasti ja pēc treniņa ir pilnīgs spēku izsīkums - vai nu treniņš pa smagu vai nav ēsts treniņā cik vajag.
Braucot intensīvi cukurs “apēdas” plus/mīnus 40 min laikā. Tas ir sacensību režīmā vai tuvu tam. Tad jābūt želejai, citādi būs siena vai labākajā gadījumā miglaina galva, kas mazina koncentrēšanos un palielina traumu risku.
Braucot garos līdz 1.5 h var vispār neko neēst, ja paredzēts brauciens virs 1.5 h pēc 1h jāsāk kost batoniņā.
Izotoniķi ir laba lieta karstā laikā ļoti garos braucienos, kā teica - sāls izskalosies, īsākiem der elektrolītu tabletes. Ļoti garos braucienos noder arī desumaize, jo no želejām un batoniņiem sāk škebināt.
Braukt treniņu bez degvielas nav labi, tas rada organismam lielu šoku, nezinu vai tam vajag kādus testus.
Nē nu ir protams visādi treniņi tauku uzsūkšanas palielināšanai bez ogļhidrātiem utt bet ne par to šoreiz, tie lai paliek gribētājiem
Personīgi atjaunošanās un proteīna dzērienus neatbalstu vispār. Pietiek ar pilnvērtīgu pārtiku. Atjaunošanās dzērienu pāris paciņas gan stāv rezervei, janukas ir nogājis greizi un brauciens sanācis pārāk smags. 3 gados izdzertas 2 vai 3 paciņas
Personīgi labāk patīk High5, jo SIS ir asāka garša, ātrāk šķebina, bet tas jāmēģina kas garšo pašam. Vispār tie laiki pašam jāmēģina un jāsaprot, citi var dot tikai orientieri. Tad kad sajūt ka vajag ēst braucot, ir jau 15 min par vēlu.
Šī ir veco laiku klaska, palasi Ernesta Pūces grāmatu - nekas cits jau agrāk nebija, garajos braucienos visi kapāja auzu tumi :D
Bet pa tēmu - es uz sevi esmu izmēģinājis gadu gaitā daudz pulverus utt., un varu teikt ka recovery drink ir tikai un vienīgi pēc sačiem, savādāk paliksi resns. Pēc parasta garāka treniņa (>1.5h) es dzeru proteīna kokteili, vēlams ISO un bez garšas (ISO ir tīrākais proķiks un bez garšas nozīmē, ka nebūs tie trakie aspartāma saldinātāji, tie paši ko kolā liek). Garšai banānu var pielikt vai zemenes vai ko tml. Proķiks reāli palīdz atjaunoties, 100% varu apgalvot. Ja neiedzeru, nākamajā dienā kājas smagas un neliels bezspēks. Svarīgi iedzert 30min. laikā pēc treniņa, tad ir tas saucamais uzņemšanas logs (var palasīt googlee).
Savukārt elektrolīti - nu pabrauc vasarā >1h ar ūdeni un tad mājās atbraucot redzēsi, ka vislaik gribas dzert un nevar atdzerties. Tas nozīmē ka trūkst elektrolīti jeb sāļi, ko vnk nevar uzņemt ar ūdeni. Līdz ar to elektrolītu dzēriens ir svarīgs treniņu laikā. Bet atkal - vēlams ar magniju, mazāk cukura un bez trakajiem saldinātājiem un krāsvielām, kurus bāž bezjēgā visur kur vien var. Stēvija ir vēl sakarīgs saldinātājs, jo itkā dabīgas izcelsmes. Var arī pats uztaisīt - tie čali, kas kapā auzu tumi želejas vietā, viņi taisa elektrolītu dzērienu ūdenim pievienojot nedaudz medus un sāli, un aidā :D
Vēl aizmirsu pateikt par paiku treniņu laikā - lietoju tikai banānus. Uz 2h viens banāns, uz 3h divi banāni. Banānos ir gan ātrie, gan lēnie cukuri, magnijs un citi vitamīni. Ja 3h šosejas treniņš ar Siguldas kalniem vasarā, tad vēl klāt kādu lēno ogļhidrātu batonu.
Te daudz jaunu atklājumu - ka piemēram jādzer dzēriens ar magniju brauciena laikā. Tikai lieta tāda, ka magnijs ļoti slikti uzsūcas organismā un sportistiem jādzer turbo devas kursu veidā un kopā ar ēdienu (info no daktera nevis dzeltenās preses).
Vienā banānā ir ~90 kaloriju. Tāds vidējs sporta aktivitātes kaloriju patēriņš ir 500-800 kaloriju stundā, atkarībā no tempa. Ja var divas stundas nobraukt ar vienu banānu, tad droši vien ka var divas stundas nobraukt arī vispār bez ēšanas.
Lai arī ko un cik daudz katrs no mums ēstu, tas tomēr ir ļoti idividuāli.
Zinu čaļus kuri pirms garajiem treniņiem var saēsties kotlešmaizes un braukt un jūtās ok. Pats pirms treniņiem apēdu banānu un varu braukt 3h treniņu tikai uz dzēriena. Ape100 nobraucu vispār bez ēšanas, tikai dzēriens.