Drosi vien katrs otrais velobraucējs kādu Glikozamīnu saturošu preperātu lieto…būtu jauki dzirdēt atsauksmes par dažādu ražotāju dažādiem produktiem?
Esmu lietojis vairāku firmu produktus un efekts no visiem vienāds- nekāds. Varbūt bija, bet nekāds izmaiņas nejutu. Šobrīd man dikti traki iestāstīja, ka vajag pamēģināt amway.com produkciju. Tā kā esmu atlabšanas procesā, tad lietoju viņu glikozamīnu un ca+mg preperātus. Un atkal tas pats- efekta nav. Sliktāk ar nepaliek. Vismaz psiholoģiski palīdz, tjipa, kaut ko daru lietas labā ;-)
Ir lietots šāds te http://www.pharmanord.lv/contentServlet/bio_glucosamine_plus.htm
Lietoju profilakses pēc, tādēļ par pozitīvo efektu neko nemācēšu pastāstīt - negribu noskaidrot kā ir, kad tiešām vajag.
edit: tieši tā, nekāda jūtama efekta, mierinu sevi ar domu, ka tā vajag
es šito > http://www.aphealth.eu/lat/products/?457
nejūtu nedz ieguvumus, nedz zaudejumus
Palasiet taču aprakstu :)
Nu ir jau 2 situācijas kad lietot - Profilaksei - tad tiešām nekādu efektu arī nevajadzetu just, 2variants - seku likvidēšanai…man piem sāp ceļgali, visticamak pastiprinati žūst saistviela un te nu gan lietojot vadzētu just iedarbību.
ir kads kuram sāp ceļgali, un glikozamīna preperāts nelīdz?
Man ir bijušas problēmas ar ceļiem, kad palielināju skriešanas slodzes. Daudz ko izmēģināju, tajā skaitā Glikozamīnu, bet tāda reāla efekta nebija. Aizgāju pie fizioterapeita, sāku vingrot un trenēt ceļa saites, ļoti labi ir līdzsvara vingrinājumi it īpaši uz vienas kājas stāvot un ar acīm ciet, trenē gan koordināciju, gan celim saites. Šad tad sākumā arī sateipoja uzreiz cita “aršana”.
Manā gadījumā bija problēma tāda, ka spēks kājām nāca klāt, bet saites neturēja līdzi, kā zināma vecā labā teorija muskuli vari uzkačāt 2 nedēļās, bet saitēm lai noturētu tādu spēku jāaug un jāstiprinās 4-6 nedēļas.
Kādreiz nezināju kas tas tāds ir un kam to vajag. Bet paskrēju dažus ultra maratonus, nu tā 50+km un tad bija tāds stīvums riktīgs.
Man ieteica to lietot, kautkādu ratiopharm iepirku. Palika labāk, bet protams, ir kādu mēnesi vai divus jālieto, un regulāri.
Tagad arī, kad atceros, lietoju profilaktiski. Ideāli būtu, ja to lietotu arī ziemā (off sezonā). Bet nu aizmirstas :)
[quote=Riibeklis]es šito > http://www.aphealth.eu/lat/products/?457
nejūtu nedz ieguvumus, nedz zaudejumus[/quote]
Tātad jāuzdod sev jautājums, vai tiešām tik daudz un n opietni sporto, ka profilaksei vajag lietot šādus preparātus?
Augstāk minētajā saitē pašās beigās ir rakstīts:
“Pilnvērtīga uztura gadījumā cilvēka organisms pats spēj sintezēt saistaudu komponentus”
Man jau šķiet, ka lietojot šādus preparātus bez zināma iemesla, organisms tikai tiek nodrošināts ar dārgām urīna izejvielām!
Tas protams ir tikai mans viedoklis!
Pilnvērtīgu uzturu nodrošināt jau tā ir grūti parastam cilvēkam kurš nesporto, vajag gan zināšanas, gan laiku, utt - ja sporto katru dienu tad vajag bez maz vai algot savu šefpavāru vai arī pašam vēl vairāk piedomāt pie ēšanas, lai varētu saņemt pilnvērtīgu uzturu pienācīgā daudzumā un kvalitātē. Man nav nekādas pārliecības, ka šobrīd ēdu pilnvērtīgu uzturu pietiekošā daudzumā.
[quote=Deryl]
Man jau šķiet, ka lietojot šādus preparātus bez zināma iemesla, organisms tikai tiek nodrošināts ar dārgām urīna izejvielām!
Tas protams ir tikai mans viedoklis![/quote]
Pilnīgi piekrītu. Un arī par pilnvērtīgo uzturu pilnīga taisnība - organismā glikozamīns sintezējas no glikozes. Veseliem (+/-) cilvēkiem skrimšļaudi un sinoviālais šķidrums atjaunojas pats no sevis un pilnvērtīgi tad, ja vielmaiņai ir normāla noslodze un mēs to gādīgi pabarojam :) Uz vecumu saprotams, ka process kļūst lēnāks, bet jaunībā, ja nav konstatēta un pierādīta problēma pašā locītavā - lietot šādus preparātus patiešām ir tikai farmācijas biznesa pabalstīšana. Gluži tāpat kā ar C vitamīnu - viss aiziet kanalizācijā :D
Lielākā daļa šo uztura bagātinātāju ir pupu mizas un zemē nomesta nauda.
Ja lieto sabalansētu uzturu (jā jā zinu, te var diskutēt ilgi), un neripo jau n-tais gadu desmits, tad VESELAM CILVĒKAM NAV nepieciešams lietot uztura bagātinātājus.
Kāda jēga veselam cilvēkam, piemēram, lietot karnitīna preparātus, ja organisms nespēj uzsūkt/paturēt “sev lieko” karnitīnu un pārējais baros zarnu mikrofloru vai tiks izvadīts ar urīnu ārā. Labāk tad apēst kārtīgu liellopa steiku, kur ir ļoti daudz karnitīna - vismaz būs garšīgi un proteīnu dabūsi papildus.
Tas pats ar C vitamīnu, kā te jau minēja - nu nav vērts lietot vairāk kā 0.5-1g dienā, ja esi saaukstējies, jo savādāk tikai čakarēsi nieres, kam tas viss jāfiltrē. Tāpat tie, kas rij karotīnoīdus saturošu mantu un tad staigā dzelteni apkārt - nafig??!! Hondroitīns utt.
Glikozamīnu ir vērts lietot, ja esat osteoartrīta slimnieks vai atkopjaties no traumas, vismaz saskaņā ar zinātnisko literatūru (kur arī ir pretrunas) un nevis Cosmo bībeli.
Ticības līmenī lietot var visu ko protams - placebo arī darbojas, atkarībā no kaites, līdz pat ļoti daudziem % gadījumu.
tas tā - farmācijā esoša cilvēka skatījums par relatīvi VESELIEM cilvēkiem un uztura bagātinātājiem
vairākkārt esmu lasijis ārstu viedokli, ka skrimšļi dzīves laikā tikai dilst nevis atjaunojas un glikozamīns var kavēt dilšanu ko rada bojājumi šāļu uzkrāsānās u.c. neveselīga dzīvesveida blakusefekti.
Vel tada lieta, ka cilveki ir dazadi. Citam vajag un citam ne.
Tapat ka ar to trennesanos, ka 10% no cilvekiem vispar nespej uzlabot fizisko formu.
Tapat lietot noteikti nav verts, tad ir jabut kautkadam zinasanam par savu organismu.
man vnk ir locītavu kaite, kura par sevi nebij devusi ziņu ~10gadus, un šogad pirmo reizi sāka pavasarī sāpēt ceļgali…piezīmešu ka ar sportu aktīvi nodarbojos ne tikai vasarā, bet arī ziemā regulari slēpoju. Un ta kā ir paradījusies problēma, tiek meklēti risinājumi, Rengeni iun ultrasonografija problemas neuzrada, analīzes visas ir kārtībā, pagaidam esmu apstajies pie šī risinājuma un velos piemeklēt labako/pārbaudītāko preperatu.
Paldies visiem par viedokļiem.
Nav jau tā, ka neatjaunojas nemaz. Visi saistaudi atjaunojas, katrs savādāk. Šie skrimšļi “pārtiek” no tā, kas ir sinoviālajā šķidrumā (locītavas šķidrums) jo tajos nav ne asinsvadu, kas varētu tiem pienest barības vielas, ne nervu. Un savukārt tad tas locītavas šķidrums ir tas, kas no nepareizas ēšanas, vielmaiņas problēmām cieš visvairāk - kā jau teici - pamatā tie ir sāļi, kas uzkrājas. Rada berzi tur, kur tai nebūtu jābūt, līdz ar to skrimslis nespēj atjaunoties. Taču nodilšanas/atjaunošanās process notiek visu laiku. Ar vecumu arvien lēnāk. Un ir vēl viena lieta, par ko noteikti nedrīkst aizmirst - pietiekama šķīdruma uzņemšana. Konkrēti - ūdens.
Lietoju, sliktāk nepalika, vai labāk? Pērn jutu celi, šobrīd ne tik ļoti, varbūt pat vispār nē. Vai tas dēļ “gluko meza - kaut kas - īna”? Kas to lai zin, ir jau vēl daudzi citi apstākļi.
[quote=Amelie][quote=Deryl]
Man jau šķiet, ka lietojot šādus preparātus bez zināma iemesla, organisms tikai tiek nodrošināts ar dārgām urīna izejvielām!
Tas protams ir tikai mans viedoklis![/quote]
Pilnīgi piekrītu. Un arī par pilnvērtīgo uzturu pilnīga taisnība - organismā glikozamīns sintezējas no glikozes. Veseliem (+/-) cilvēkiem skrimšļaudi un sinoviālais šķidrums atjaunojas pats no sevis un pilnvērtīgi tad, ja vielmaiņai ir normāla noslodze un mēs to gādīgi pabarojam :) Uz vecumu saprotams, ka process kļūst lēnāks, bet jaunībā, ja nav konstatēta un pierādīta problēma pašā locītavā - lietot šādus preparātus patiešām ir tikai farmācijas biznesa pabalstīšana. Gluži tāpat kā ar C vitamīnu - viss aiziet kanalizācijā :D[/quote]
Tas sinovālais šķidrums ir tas pats šķidrums, kurš starp skrimšļiem tur švankājās, būtu mazāka pretestība skrimšļiem/uz lielām slodzēm nesiltu ceļi (:?). Es ceru, ka pareizi sapratu :? Ja nē tad palabojiet, lūdzu.
Ok, nākošais Amelia’s posts man laikam deva atbildi. Tadā gadījumā - ja pie kautkādas lielas slodzes silsts ceļi, tad tas varētu būt tā sķidruma trūkums, vai?
Vienu brīdi, diezgan sen atpakaļ bija tādas, kā sāpes vienā celī, dakteri tur padarīja kautko. Padzēru kautko, itkā nebija pēctam nekas. Peridosiki uzradās kautkāda tāda kā sāpīte, bet reāli doktors teica, ka gandrīz vai tās manas iedomas. Tad arī pazuda tā sāpīte, tagad esmu ievērojis, ka uz, piemēram kautkādu smagu priekšmetu vilkšanu, pēc ilgaka laika perioda, man silst ceļi. = :?
Lai būtu vismaz kāds efekts no glikozamīna, tas jadzer vismaz pusgadu. Tad vēl ir dažādi varianti viņam, ir Glikozamīna sulfāts un ir Glikozamīna hidrohlorids(30% tirāka forma pa sulfātu). Un skataties dienas devu, tai jabūt vismaz 1500-1600mg diena. Protams labi ja vēl ir klāt hondriotīns, kolagēns, MSM, boswelia utt.
biju arī dzirdējis, ka kautkād šķidrum var sakačāt ceļos, lai tur viss labāk eļojās? :D tā ir?