Latvijas jaunie sportisti CX sacensības NL/Bel 6.daļa

Avatar

By parazutis 28.10.2016 12:31:32

Member+ · 779 comments

Mēs mīlam dubļus – latviešu panākumi Vakareiropā
Noslēdzoties MTB maratona sezonai, riteņbraukšanas sezona nebeidzas. Dažiem tā tikai sākas. Rudens un ziema ir labākais laiks velokrosiem, gan ar MTB gan ar CX (cyclocross) velosipēdiem. Latvijā šogad CX velokrosiem mazie svētki – Arvja Pizika kausa izcīņa norisinās jau piekto gadu. Pirmie divi posmi Bauskā un Rīgā veiksmīgi aizvadīti, un izmantojot, gan skolēnu brīvlaiku, gan pārtraukumu līdz nākamajiem CX velokrosiem Latvijā, bariņš bērnu kopā ar vecākiem ir devušiem uz Vakareiropu, lai izbaudītu velokrosu visā krāšņumā Beļģijā, Nīderlandē un Francijā.
Latvijas jaunie sportisti (Elīna Ustupa, Emīls Allers, Toms Ustups, Rūdolfs Piziks, Alekss Krasts  - visi velokrosā pārstāv Baltic Cannibal Kids Team un Olivers Skrapcis  -VeloLifestyle/ Smiltenes BJSS) kopā ar igauņu jaunajiem sportistiem aizvada velokrosa treniņnometni  Beļģijā, Baltic Cannibal Kids Team apartamentos (īpašs paldies Francim van Mehelenam). Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad mūsu mērķis ir izbaudīt velokrosa burvību, apgūt jaunas iemaņas un protams salīdzināt savu varējumu ar labākajiem jaunajiem Eiropas velokrosistiem.
Pirmie mači ir jau aizvadīti pagājušajā nedēļas nogalē, un mūsu jaunie sportisti sevi pierādīja no labākās puses. Sestdien Beļģijas pilsēta Zolderā startēja mūsu jaunākie sportisti. 10 gadīgo sportistu grupā Emīls Allers beļģiem neatstāja nekādas cerības – jau no pirmajiem metriem Emīls nodemonstrēja BMX iemaņas izraujoties vadībā un visu distanci nobrauca lepnā vientulībā – pārliecinoša uzvara. Šajā pašā braucienā Elīna Ustupa izcīnīja 4. vietu meiteņu konkurencē.
Gadu vecākā grupā kopā ar Beļģijas un Vācijas sportistiem startēja Olivers Skrapcis. Olivers, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, demonstrēja pārliecinošu sniegumu, un finišēja 10. vietā 21 sportistu konkurencē. 12 gadīgo zēnu grupā uz starta stājās Rūdolfs Piziks kopā ar 27 citiem sportistiem no Beļģijas, Nīderlandes, Vācijas un Igaunijas. Rūdolfs finišēja 23. vietā, atpaliekot vienu apli no līdera.
Svētdienā jaunie sportisti piedalījās sacensības Nīderlandē, Bergen op Zoom. Šī trase ir slavena ar savām “smilšu vannām”, kas daudziem jaunajiem censoņiem bija liels izaicinājums. Bergen op Zoom sacensības bija jau 5. posms vietējā seriāla ietvaros, un starta kārtība tiek noteikta pēc kopvērtējuma rezultātiem – tātad mūsējiem starts no pašas aizmugures. Pirmā startēja Elīna Ustupa, kas cīnijās 32 sportistu lielā grupā. Parādot teicamu cīņas sparu, Elīna visu distanci apdzina konkurentus un finišēja 9. vietā kopvērtējumā, un uzrādot 2. labāko rezultātu meiteņu grupā!
Nākošie startēja Emīls Allers un Olivers Skrapcis – atkal no pašas aizmugures. Startā nepaveicās Oliveram, kurš piedzīvoja kritienu, tomēr nepadevās un aizcīnījās līdz 14. vietai. Emīls aizvadīja ļoti labu sacensību, cīnoties ar gadu vecākiem puišiem un divus gadus vecākām meitenēm – 6. vieta ir atzīstams rezultāts.
Rūdolfs Piziks un Toms Ustups, kopā ar igauņu draugu Franku Āronu Ragilo bija noskaņojušies pierādīt, ka arī Baltijas jūras krastā māk braukt pa smilšainām velokrosa trasēm. Uz starta 28 dalībnieki, mūsējie startā atkal pašā aizmugurē. Tomēr jau pirmajā aplī Toms un Franks Ārons bija līderu pieciniekā, bet jau trešajā aplī veiksmīgi atrāvušies no konkurentiem. Abu Baltic Cannibal Kids Team braucēju starpā arī tika izspēlēta uzvara. Rezultātā mūsu Tomam Ustupam godpilnā otrā vieta. Rūdolfs sacensības aizvadīja labā līmenī, izcīnot 19. vietu.
Jau šajā nedēļās nogalē paredzamas jaunas spraigas cīņas. Īpaši gribētos uzsvērt svētdienas sacensības Bērnemā, kur mūsu sportisti piedalījās jau pagājušo gadu. Atgādināšu, ka Emīls Allers dramatiskā finišā zaudēja vietējam beļģu favorītam Naudam de Klerkam, bet Toms Ustups savā braucienā atzina pašreizējā Beļģijas čempiona Ibena Romelāra pārākumu. Šogad latvieši ir noskaņojušies apņēmīgi un kaļ lielus plānus šā brauciena galvenajam startam! Novēlēsim viņiem veiksmi!

Avatar

By kašķis 30.10.2016 19:15:21

Member · 1,167 comments

Lai veicas!

Avatar

By parazutis 31.10.2016 13:59:12

Member+ · 779 comments

Aizvakar franchu biroktati nepielaida pie machiem,  tomer vakar atriebamies belgjiem smile
Emils cinijas ar belgju lideri,  bija arii atravies,  tomer kritiens pedeja aplii smilshu zonaa liedza pacii iities par uzvaru.  Stabila otraa vieta.  Elina bija atraakaa meitenju grupaa.
Olivers uzlaboja savu pagajusha gada rezultatu un izcinija 7.vietu
Lielais shovs bija 13.gadnieku grupaa.  Uz starta Belgjijas chempions,  kas nebija zaudejis jau 2 - 3 gadus.  Cannibal komanda ar 4 braucejiem no Bel,  Est un Lat. Un protams vel citi 3 0 brauceji.  Rezultata Toms uzvareja.  Bija gan atravieni,  han kritieni,  gam grustishanas.  Pedejos 300 m Toms nosargaja poziciju un atstaja Belgjijas chempi 2.vieta. Iespejams lielaka uzvara bernu cx... Rudis cinijas kaa lauva un finisha 22. vieta.
Shodien karteja veloekskursija Namuura.  Pagajusho sestdienu izbraucam pedejo dalju no Paris - Robaix trases,  ieskaitot paris brugjus un protams finishu treka.
Rit pedejie machi

Avatar

By dizpark 31.10.2016 17:35:00

Member · 792 comments

Malači!

Avatar

By kašķis 01.11.2016 09:59:45

Member · 1,167 comments

1f4aa.png

Avatar

By parazutis 01.11.2016 14:46:11

Member+ · 779 comments

Shodien starts Belgjijas franchu daljaa.  Toms 1., Elina 2., Emils 3., Olivers 14., Rudis 20.
Viss,  shogad pietiks...