Vadītāju kauna kakts

Avatar

By wrongway 29.10.2013 16:47:22

Member+ · 1,697 comments
buzic 65 wrote
wrongway wrote

Tieši tā kungi, un jaunskungi.

Kamēr nav normālu velojoslu, tikmēr braucam VISMAZ 1 metru no malas!
Tā ir drošāk riteņbraucējam, un autovadītāji tad nedara muļķības.

Ja kādam tas rada problēmas, tad iesaku mēģināt atcerēties reizi, kad sastrāgumā viņam priekšā stāv pārdesmit riteņbraucēji, kuri netiek ne uzpriekšu, ne aizmuguri.

Kad dzīvoju Iļģuciemā, tad regulāri vēroju nervozos autovadītājus, kuri zīmi 30 izlikās nemanām big_smile

Es nenoliedzu Tavu viedokli, bet tikai izsaku savējo! Un kā Tu nosaki, ka tie autovadītāji bija/ir "nervozi"? smile Man tā iela patīk! Vēlu naktī, kad viņa ir tukša, ar auto velku uz visiem 70. Un zinu, ka gan pie Dzegužkalna, gan pie tramvaja sliedēm mēdz stāvēt CP. Kad tur ar velo braucu uz atļautajiem 35, paturu prātā, ka auto ir jātiek man garām. Un tā nav vienīgā vieta Rīgā, kur pārkāpju atļauto ātrumu. Un pilnībā apzinos, ka par šādu rīcību pienākas sods un var nākties atbildēt. Man pie auto stūres svētas ir šādas lietas: pagriezienu gaismas un spoguļi, zīme 30 pie skolām un bērnudārziem, luksofora signāli un STOP zīme. Pārējo cenšos ievērot, bet mēdzu arī pārkāpt. Un tagad varat visi man uzklupt un izstāstīt, cik tas ir slikti! Tikai, lai pirmais sāk tas, kurš NEKAD nav pārkāpis CSN, braucot ar velosipēdu! Te kāds minēja, ka tur ir 30, tāpēc brauc pa vidu un nevienam nav viņam jābrauc garām.. Arī ar autiņiem pārvietojas tieši šāda pati "suga" - vienmēr ieņem kreiso, malējo braukšanas joslu un brauc 5km/h zem atļautā ātruma, jo tās ir viņa tiesības un pārējie var stabulēt... Man ar auto, sastrēgumā stāvot, arī ir tiesības piedrāzt velobraucējus vai motobraucējus, kuriem es traucēju tikt garām, bet man nav grūti pabraukt tālāk no apmales vai atstāt vairāk vietas pa vidu (atkarībā no tā, ko redzu spoguļos), lai divriteņu braucēji tiek uz priekšu bez aizķeršanās!

Tu esi ģeniāls čalis.
Ja jau esi tik varonīgs pedal to metal gāzējs, tad jau būtu jāprot apdzīt arī tos, kuri 5 km/h zem atļautā brauc wink
Bet redz, ka nevari, tad jau nemaz tik meistarīgs neesi.

Starp citu, maksimālais atļautais braukšanas ātrums nav garantētais braukšanas ātrums wink
Gribi braukt ātrāk - tās ir tikai un vienīgi Tavas problēmas!

P.S. Lai nesāktos teksti no sērijas "a pats tāds", tad uzreiz pateikšu, ka LV koplietošanas ceļos esmu braucis arī ar ātrumu 245 km/h. Ar to gan, atšķirībā no Tevis, nelepjos.
Jo ir pilnīgi skaidrs, ka šaura, nepārredzama ieliņa nu nebūt nav tā vieta, kur maukt ar 70 km/h.
Nekad neesi iedomājies, kāpēc 70 zīme ir uz Vanšu tilta, bet mazā ieliņa aiz Dzegužkalna ir ar zīmi 30?
Atšķirību nemani?


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By kRi 29.10.2013 18:58:26

Member · 223 comments

Tam Wrongway tak nav pilns pulkstenis, pats aicina mīties pa joslas vidu, tajā pašā laikā, ja kāds auto pārsniedz ātrumu - katastrofa big_smile

Avatar

By KasparsZ 29.10.2013 19:54:47

Member · 473 comments
buzic 65 wrote
vitamiins_xc wrote
buzic 65 wrote

un ir reizes, kad man šīs 47 sek. IR svarīgas!

davai konkrētu piemēru.

man bija situācija, kad dēls (toreiz apm. 2.klasē) piezvanīja man uz darbu un teica: biju pakaļ māsai uz bērnudārzu, bet, kamēr nācām uz mājām, viņa.... pazuda.
es toreiz no Vesetas ielas līdz Iļģuciemam aizbraucu ~3 minūtēs! viss beidzās labi.

esmu vedis cilvēkiem pasi uz lidostu.

gan jau varētu vēl atcerēties situācijas, kad esmu steidzies. un ceru, ka saproti, ka 47 sek (no luksofora, līdz luksoforam) garākā gabalā ir jāsummē kopā big_smile


Labi, ka kādu citu bērnu nenotrieci tā steigdamies... Kādas vēl 47 sekundes, 99% gadījumu, kad mani, neieturot drošu distanci, apsteidz kāds 2T pajoliņš tās ir maksimums 5 sekundes - 5 sekundes viņam būtu jābrauc man aiz muguras, lai varētu mani droši apdzīt. Valdemāra ielā vispār var domāt ar galvu, un ieņemt vietu joslas kreisajā pusē, nevis kā aunam, izveidot otro joslu aiz velosipēdista, ar cerību, ka velosipēdists pēkšņi uzlēks uz ietves un palaidīs ģeniālo autovadītāju. Ar galvu vairāk vajag domāt.

P.S. no nākamā gada Vanšu tiltam vairs nebūs 70 km/h ātruma ierobežojums.

Last edited by KasparsZ (29.10.2013 19:55:59)


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By wrongway 29.10.2013 21:18:57

Member+ · 1,697 comments
kRi wrote

Tam Wrongway tak nav pilns pulkstenis, pats aicina mīties pa joslas vidu, tajā pašā laikā, ja kāds auto pārsniedz ātrumu - katastrofa big_smile

Lasi CSN Pilnpulksteni wink

224. Velosipēdu un mopēdu vadītājiem pa ceļu atļauts braukt vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai.

Šaurās vietās, lai panāktu to, ka autovadītāji nespraucās gar riteņbraucēju nedrošā attālumā, riteņbraucējam ir jābrauc vismaz 1m no brauktuves malas, paša drošības labad.
Tātad tas IR iespējami tuvāk brauktuves malai, turklāt brauktuvju malas mums ir visnotaļ nelīdzenas, gružu pilnas.
Turklāt, braucot ļoti tuvu brauktuves malai, riteņbraucējs sev atņem iespēju vajadzības gadījumā veikt manevru prom no automašīnas, un ar stūri iespējams aizķert gājējus.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 29.10.2013 21:58:25

Member · 1,159 comments

wrongway+! paldies! bet es arī bez Tevis zinu, ka esmu ģeniāls čalis! un 70 km/h mūsdienu autiņam nav nekāds ātrums, lai nespētu ātri risināt neprognozētas situācijas uz ceļa! es zinu, ka uz Vantovika nākamgad nebūs 70 un zinu, kāpēc nebūs! un zinu, ka arī nākamgad ar auto pa tiltu braukšu ātrāk par 70! ar velo es jau sen braucu pa šo tiltu (iespējams, ka Tu vēl tikai mācījies staigāt big_smile ) un šobrīd braucu maksimāli tuvu apmalei! un zini kāpēc? lai netraucētu sab transporta garos trolejbusus un autobusus, kuriem, lai apbrauktu tādus paštaisnus CSN zinātājus, kuri uz tilta sēņo metru vai pusotru metru no malas, ir līdz pusei jāiebrauc otrajā joslā! man patīk tas, ka Tavās acīs velosipēdists ir dievs, bet es domāju savādāk un esmu par savstarpēju sapratni starp velo un auto braucējiem  uz ielām un šosejām!

Tavas fantāzijas par tēmu, ko es spēju vai  nespēju pie auto stūres mani neuztrauc un neinteresē! Tu, protams, nelielies ar 245! big_smile:D:D drīkst painteresēties ar kādu auto, pa kuru ceļu un, pats galvenais - cik ilgi brauci šādā  ātrumā? big_smile:D:D

KasparZ!
kādreiz pamēģini izlasīt kādu labu grāmatu, citādi Tava valoda ir tik pliekana, ka šķebina! un atceries, ka šajā dzīvē nekas nav vērtīgāks par laiku! smile tas tā pārspīlējot smile bet, ja nopietni, tad līdz Liepājai var ietaupīt pusstudu, līdz Alpiem vairākas stundas! Ja man ir jāaizbrauc no Vērmanīša līdz Andrejostai, tad gan man šīs 5 sekundes neinteresē! smile tad es minu pedāļus vai eju ar kājām! smile

Avatar

By KasparsS 29.10.2013 22:12:04

Member+ · 2,281 comments

Valdemāra ielā vispār ir jābrauc starp mašīnām.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By wrongway 29.10.2013 22:21:04

Member+ · 1,697 comments

Neprognozētas situācijas braucot ar dajebkādu transporta līdzekli vispār nedrīkst pieļaut.
Ja esi nokļuvis neprognozētā situācijā, tad kaut ko esi izdarījis nepareizi.

Baigais arguments - es braucu jau senu, a Tu tik staigāt tad mācījies. Un vēl smiekliņš beigās. Tu tiešām esi ģeniāls.

Vanšu tilts jau nu gan ir tik šaurs, lai tur apbraucot riteņbraucēju, būtu otrā joslā jāiebrauc.

P.S. Mazda6 MPS (dzinējs ar šķūningu), Smiltene - Gulbene, 2min.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 29.10.2013 23:01:22

Member · 1,159 comments

klau,  wrongway! tagad Tu mani sadusmoji! pirms gudri dirst par Vantovika joslu platumu, aizej un aprunājies ar kādu satiksmes autobusa šoferi! personīgi man ir bijusi iespēja dzirdēt, ko viņi domā par velosipēdistiem "metru no apmales"!

un man ir nenormāls prieks,ka Tu, sēžoties autiņam pie stūres savā prātā izspēlē visus miljonus iespējamo situāciju, kas var atgadīties uz ceļa! es to nedaru! reaģēju un rīkojos atbilstoši katrai konkrētai situācijai!

ja vēlies, vari turpināt, no savas puses esmu visu pateicis!

Last edited by buzic 65 (29.10.2013 23:01:54)

Avatar

By wrongway 29.10.2013 23:09:31

Member+ · 1,697 comments

Man baigais prieks, ka Tu dusmojies par internetā rakstītām lietām.
Nenervozē.

Un padomā vai nebūtu jālamā tie autovadītāji, kuri neļauj tam autobusam pārkārtoties, lai ar drošu intervālu apbrauktu to riteņbraucēju.

Tu pats baigi iestājies par dalīšanos, nu tad ir jādalās - gar pašu apmali mīt ar velo NAV droši. Motorizētajam transportam tas ir jāņem vērā, un atbilstoši jārīkojās.
Kamēr riteņbraucējiem nav atbilstošas infrastruktūras, pārmetumus būtu jāadresē Rīgas Domei un Rīgas Domes Satiksmes departamentam.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By KasparsZ 30.10.2013 00:07:22

Member · 473 comments

Buzic, paņem metramēru rokās. Lielai daļai velosipēdu stūres platums ir 70 cm... metrs tiešām nav nekas. Starp citu, velojoslas arī, visticamāk, būs tā 1 metra platumā, jo tas ir minimums, lai droši varētu pārvietoties ar velo...

Un par Vanšu tiltu runājot - virzienā uz Pārdaugavu, pašā tilta sākumā vispār automašīnām nevajadzētu apsteigt velosipēdistus, nepārkārtojoties daļēji blakus joslā. 50 metrus tālāk jau ceļš ir gana plats lai pat autobuss apdzītu, nepārkārtojoties blakus joslā. Bet jebkurā gadījumā, RS šoferi liela daļa nav normāli. Tas ir viņu darbs - braukt, tādēļ to vajadzētu darīt profesionāli.

Last edited by KasparsZ (30.10.2013 00:07:46)


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By 321 30.10.2013 08:13:24

Member · 6,351 comments

A ko doma autobusu vaditaji, butu intresanti dzirdet?

Avatar

By buzic 65 30.10.2013 09:33:53

Member · 1,159 comments

re kur vēl viens "pusotru metru no malas" velodievs:
http://tv.delfi.lv/video/CISBYu2s/

Kaspariņ! kad BŪS velojoslas, tad arī runāsim! bet pagaidām, pamēģini kādreiz apskatīties no malas, kā sab.transports apdzen velobraucējus uz Vantovika! Un pašlaik tur ir atļautais ātrums 70. un arī sab.transportam "virzienā uz Pārdaugavu, pašā tilta sākumā vispār automašīnām nevajadzētu apsteigt velosipēdistus" NAV jāgaida, kamēr katrs veselīgā dzīvesveida piekritējs uzmīsīsies kalniņā! brauc tuvāk apmalei un problēmu nekādu!

Avatar

By KKTK 30.10.2013 09:49:29

Member+ · 2,298 comments

Nez kā dalās tie RS šoferi, bet pa P.Brieža ielā, busu šoferi ĻOTI pieklājīgi apdzen pa otru joslu. Vietas tur nav tik kā uz Vanšu tilta, tāpēc viņiem IR jāpārkārtojas un viņi to dara profesionāli. Iespējams tur mazāk sastrēgumu un ļaunums pret visu kas bez tevis ir uz ceļa nav pārņēmis veselo saprātu.

buzic 65 - izstāsti pa cik sek tu ātrāk nokļūsi galamērķī, ja vanšu tiltam brauksi pāri ar 70+km/h, zinot ka abos tilta galos ir 50km/h un luksafori ar ļoti iespējamu propķīti.

Avatar

By averza 30.10.2013 11:17:17

Member++ · 5,039 comments

Neatkarīgi no tā, cik metrus vai centimetrus velobraucējs atstāj starp savu velo un apmali, apsteidzot/apdzenot ir jāievēro drošs intervāls. Kā nu kurā valstī, tas ir 1m vai 1.5m. Un tam vajadzētu būt atkarīgam no ātruma. Nez kāpēc tie autovadītāji, kas kārto eksāmenu, var piebremzēt, pagaidīt un droši apsteigt/apdzīt, bet tie, kam tiesības jau ir, Dievam līdzinās jau krietni vairāk.

Avatar

By wrongway 30.10.2013 11:30:21

Member+ · 1,697 comments

buzic, atrodi vēl kādu diskusijai ''saistošu'' video wink

P.S. Ar veselīgu dzīvesveidu ikdienas riteņbrauckšanai nav nekādas saistības.
Ar velo cilvēki visupirms brauc ērtuma, ātruma un lētuma dēļ wink

Velojoslas vairumā gadījumu būs platākas par metru, vismaz par to noteikti būs cīņa smile

Last edited by wrongway (30.10.2013 11:33:26)


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 30.10.2013 12:04:13

Member · 1,159 comments
KKTK wrote

Nez kā dalās tie RS šoferi, bet pa P.Brieža ielā, busu šoferi ĻOTI pieklājīgi apdzen pa otru joslu. Vietas tur nav tik kā uz Vanšu tilta, tāpēc viņiem IR jāpārkārtojas un viņi to dara profesionāli. Iespējams tur mazāk sastrēgumu un ļaunums pret visu kas bez tevis ir uz ceļa nav pārņēmis veselo saprātu.

buzic 65 - izstāsti pa cik sek tu ātrāk nokļūsi galamērķī, ja vanšu tiltam brauksi pāri ar 70+km/h, zinot ka abos tilta galos ir 50km/h un luksafori ar ļoti iespējamu propķīti.

uz Vantovika es nekrāju sekundes, man vnk patīk braukt! pirmais luksofors (vairumā gadījumu - zaļš)  Iļģuciema virzienā vislaik bija pie Ūdens ielas, tagad būs arī pie Salmo.
ja braucu ar auto, apbraucu velosipēdistus ar +/- pusotra metra intervālu, ja braucu ar velo, tad mani neaizskar, ja kāds pabrauc garām pusmetra attālumā.

Avatar

By buzic 65 30.10.2013 12:58:46

Member · 1,159 comments

"Ar veselīgu dzīvesveidu ikdienas riteņbrauckšanai nav nekādas saistības."
Izcils domugrauds!:D

Avatar

By slinkevich 30.10.2013 13:03:19

Member · 917 comments

pa maziņajām ielām lidojošie ir vistīrākais kauna fakts, nezinu pa Iļģuciemu, bet pa Smiļģa ielu neiesaku lidot,  esmu dzirdējis ka tur šumaheriem lidina pakaļ pasmagākus priekšmetus, kapēc ir jāmēģina kāds nogalināt, suns kaķis vai cilvēks , KAPĒC !?


@velodarbnica

Avatar

By wrongway 30.10.2013 13:11:50

Member+ · 1,697 comments
buzic 65 wrote

"Ar veselīgu dzīvesveidu ikdienas riteņbrauckšanai nav nekādas saistības."
Izcils domugrauds!:D

Turpini vien ņirgt, Tu taču esi vecāks un gudrāks, vismaz tā sevi pasniedz.

Veselība ir papildus ieguvums, bet absolūtais vairākums ikdienas riteņbraucēju brauc tieši tāpēc, ka tas ir ātrāk, ērtāk, lētāk.
Tā tas ir jebkurā valstī ar nosacīti brīvu tirgus ekonomiku.

Atkārtošu trešo reizi - veselības ieguvumi lieākajai daļai ikdienas riteņbraucēju ir tikai papildus bonuss, iemesli par labu braukšanai ar divriteni galvenokārt ir - ātrums, ērtums un lētums.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 30.10.2013 13:21:18

Member · 1,159 comments

protams, ka turpinu ņirgt! big_smile
ne jau es Tevi aiz mēles raustīju, kaut ko tik stulbu pateikt!

Avatar

By kazhinsh 30.10.2013 15:18:20

Member · 67 comments
buzic 65 wrote

"Ar veselīgu dzīvesveidu ikdienas riteņbrauckšanai nav nekādas saistības."
Izcils domugrauds!:D

Visi cilvēki, ko pazīstu, kas pa Rīgu pārvietojas ar velosipēdu dara to, jo tā ir ērtāk un ātrāk, nevis, jo tas lūk ir veselīgi.
Tā kā...

Avatar

By wrongway 30.10.2013 16:18:47

Member+ · 1,697 comments
kazhinsh wrote
buzic 65 wrote

"Ar veselīgu dzīvesveidu ikdienas riteņbrauckšanai nav nekādas saistības."
Izcils domugrauds!:D

Visi cilvēki, ko pazīstu, kas pa Rīgu pārvietojas ar velosipēdu dara to, jo tā ir ērtāk un ātrāk, nevis, jo tas lūk ir veselīgi.
Tā kā...

Tu un arī Tavi draugi ir muļķi, jo īsti ikdienas riteņbraucēji brauc ar velo tikai tāpēc, ka ir auto beņķos sasēdējuši taukus un hemoroīdus - glābj savu veselību.

Īsts vecis strādā 12h dienā, un kādas 4h no tām iztērē auto uzturēšanai.

Ātrumam, ērtumam un lētumam īsta veča dzīvē nav vietas - seksam jābūt ilgam, gultai cietai un auto dārgam ;D


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By KasparsZ 30.10.2013 17:33:14

Member · 473 comments

wrongway arī iet sviestā. Ikdienas riteņbraucēji brauc ar velosipēdu, jo tā ir lētāk, nav mašīna u.t.t. Tevis nosauktie pakaļas audzētāji piedalās visādos braucienos, kur jāpiķo, lai varētu braukt ar savu apputējušo MTB pa šoseju.


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By 321 30.10.2013 17:59:09

Member · 6,351 comments

Tagad ar velo braukt ir stiligi #hipsteri

Avatar

By cuu508 30.10.2013 18:48:57

Member+ · 461 comments
KasparsZ wrote

wrongway arī iet sviestā.

Norāvās uz Poe's law :-)

Avatar

By Brakkis 30.10.2013 20:50:11

Member+ · 958 comments

Tas tak atkal bij sarkasms. Nu neiet te ar tā atpazīšanu...
Es gan esmu no tiem,kas brauc veselības pēc, un tāpēc es nebraucu ikdienā, bet tikai gonkas un treniņus prieka pēc. Bet, arī braucot tikai treniņus, saskaros ar daudz dusmdomīgām situācijām.

Last edited by Brakkis (30.10.2013 20:51:02)


"Sēlijas pērle 2017" 19.08.2017
Livelo-team.lv
MCBG.lv

Avatar

By buzic 65 30.10.2013 23:25:02

Member · 1,159 comments

wrongway! dzīvē visādi mēdz gadīties un jaunāks arī tu nekļūsi!
iekopē šo savu sarkasma pērli kādā digitālā atmiņas nesējā vai ieskrāpē savam velo uz rāmja - varbūt pēc kādiem gadiem pašam būs interesanti izlasīt! smile
p.s. ja tēmēji uz mani, tad varu tikai pasmaidīt - liekā svara man nav, bez pedāļu mīšanas 3x nedēļā spēlēju basketbolu, to svešvārdu nepazīstu un ar auto pa vasaru nobraucu mazāk km nekā ar velo! ziemā gan ir otrādāk - neesmu  tik ķerts, lai uz Alpiem slēpot dotos ar divriteni!

un nepārdzīvo tik ļoti, ka man riebj tie pusjoslā velobraucēji - pavisam drīz uzsnigs sniegs, visi pārvāksieties uz ietvēm un sliktie autovadītāji jūs vairs tik ļoti netraucēs!