Pirku pirms gada ZZK pa tiem pašiem 40 latiem, par kuriem arī joprojām viņu pārdod. Tātad tas ir velokompjūters ar pulsometra funkcionalitāti. Stiprinās uz stūres, kilometrus skaita “caur” vadu, komplektā nāk pulsometra josta un speciāls maciņš, kur to glabāt. Pirmais iespaids - ļoti labs. Displejs ir ļoti pārdomāts, labi saskatāms, cipari un burti ir vizuāli pievilcīgi. Dzelzs un plastmasas korpuss, pogas no gumijas. Ūdensizturīgs - esmu braucis stundām pa lietu - nekādu problēmu. Ieprogrammējami divi riteņu izmēri ar diviem odometriem un kopējo. Pulsometram pamata funkcionalitāte, var uzstādīt augšējo un zemāko robežu, skaņas signāls brīdina līdz ko braucējs pārkāpj šīs robežas, kā arī treniņa laiku, kurā sportists atradies iekš, zem vai virs šīm robežām un vidējo. Domāju, - ne pro sportistam ar šīm iespējām pilnīgi pietiek.
Nobraucu ar viņu visu pagājušo sezonu un varu pastāstīt labās un sliktās puses.
Plusi:
Ļoti labi pārskatāms.
Ērtas pogas un saprotama navigācija. Funkcionāls!
Pulsometra rādījums ir visu laiku uz displeja. Skaņas signāls.
Ūdensizturīgs.
Nav bezvadu.
Uzrāda nobraukto attālumu ar precizitāti 10m. Vidējo ātrumu ar 2 cipariem aiz komata.
Izmanto parastās baterijas un tās var viegli nomainīt pats.
Navigācijas fīča. (Tipa atsevišķs km skaitītājs).
Divi riteņu izmēri.
Stopwatch.
Mīnusi:
pulsometrs nav izcili precīzs. Šad tad mēdz pasvārstīties nereālos intervālos. Iespējams, saistīts ar traucējumiem. Kopumā var ticēt.
pulsometra raidītie signāli bieži tiek traucēti. Pilsētā uz tiltiem nereti rāda 0, tas pats uz dzīvas šosejas, kad garām brauc daudz mašīnu.
stūres stiprinājuma gumijas cilpa ātri nolietojas un pārtrūkst. Rudens sākumā gumija jau spēcīgi saplaisājusi un pušu. Varbūt neizturīga pret saules stariem.
korpuss samērā liels. Palielinās iespēja krītot to saskrāpēt vai nolauzt. Jāņem nost, lai nostādītu riteni augšpēdu, citādi saskrāpēsies stikliņš.
nav apgaismojuma.
Ir vēl kautkāda mistiska “bike-check” fīča ik pēc 500? km. Tipa lai neaizmirstu riepas piepumpēt ;)
Jau ilgāku laiku briestu uz pulsometru, un kad ieraudzīju šo, sāku domāt, varbūt tas būs īstais, bet no Tava apraksta var noprast, ka tieši pulsometrs šim verķim mēdz “gļučīt”.
Grey, vai Tu ieteiktu mainīt parasto vadu Sigma velodatoru (pirkts ~pirms 2 gadiem par ~15-20 LVL. funkcijas:max, vid, tekošais ātrums, odometrs, distance, nobrauktais laiks, pulkstenis) pret šo VDO, vai tomēr labāk ir iegādāties atsevišķi pulsometru?
Tas varetu but saistits ar to, ka signalu parraide ir analoga - man bija parastais (bez pulsometra) wireless VDO, C15+ laikam, briziem izcili trauceja - parbraucot kaut kadiem varbut eletribas vadiem radija galigas mulkibas - ari vilcienos uzskaitija nrealos kilometrus :)) Ja perk bezvadu VDO, tad labak kam ir ‘Digital wireless transmission’ - sim HC 12.6 laikam nav.
Bet pats pulsometrs - bezvadu tacu. Parraides panemiens varbut tas pats izmantots, bet nu nezinu, mani tadi noverojumi bija, ja kads kadreiz grib pirkt bezvadu VDO.
palasīju, ko par šo aparātu raksta vācieši (ciao.de) un liekas, tur gan tikai divas atsauksmes, bet abas pozitīvas. laikam jau tiešām labs aparāts iesācējiem (3 “+” no 3 vērtējumiem)
tā vien izskatās, ka rudenī pievienošu arī savu vērtēju.
Tā kā man pašam sezonas beigas pienāca nedaudz ātrāk nekā biju plānojis un šogad lielā braukšana vairs nesanāks, nolēmu uzrakstīt arī savas domas par šo pulsometru (it kā neviens vairs neinteresējās, bet solījums jāpilda).
Braucu ar to kopš šī gada maija beigām. kopumā piekrītu Grey izteiktajam viedoklim - labs rīks neprofesionālim. Funkcijas un iespējas neaprakstīšu - to jau ļoti labi izdarīja Grey.
par Grey nosauktajiem plusiem arī nav ko piebilst - pilnībā piekrītu.
pēc manas nelielas pieredzes ar šo rīku, gribētu iebilst par Grey nosauktajiem mīnusiem:
Mīnusi:
“pulsometrs nav izcili precīzs. Šad tad mēdz pasvārstīties nereālos intervālos. Iespējams, saistīts ar traucējumiem.” - šim daļēji piekrītu - braucot kādam blakus, mēdz gadīties, ka sāk rādīt svešu pulsu, braucot vienam aiz otra - nekādi gļuki nav novēroti.
“pulsometra raidītie signāli bieži tiek traucēti. Pilsētā uz tiltiem nereti rāda 0, tas pats uz dzīvas šosejas, kad garām brauc daudz mašīnu.” - nezinu, kā ir pilsētā/uz tiltiem, bet uz šosejas neesmu novēroji nekādus gļukus (Siguldas šoseja, Liepājas šoseja, Ventspils šoseja/Jūrmalas apvedceļš). pulsometrs zaudē signālu, kad stumies kalnā, ar plecu atbalstoties pret sēdekli.
“stūres stiprinājuma gumijas cilpa ātri nolietojas un pārtrūkst.” - pieļauju, ka šis trūkums tika novērsts vēlākos izlaidumos, jo manam pulsometram minētās gumijas nav - ir plastmasas riņķis ar plastmasas skrūvi (līdzīgs, kā lukturīši stiprinājumiem) - uz stūres turas ļoti labi.
“korpuss samērā liels. Palielinās iespēja krītot to saskrāpēt vai nolauzt. Jāņem nost, lai nostādītu riteni augšpēdu, citādi saskrāpēsies stikliņš.” - nezinu, vai tas ir trūkums - man līdz šim vēl nav bijis neviens velodators, kurš nebūtu jāņem nost no stūres, ja gribi apgāzt riteni otrādi.
“nav apgaismojuma.” - es nemēdzu braukt pa tumsu sporta/treniņu režīmā, līdz ar to - neaktuāli (pieļauju, ka ir aktuāli piedzīvojumu sacensību un 12/24h braucienu mīļotājiem).
Pie mīnusiem vēl varu pieminēt divas lietas:
šis mistiskais “bike-check” - vienreiz uz tāda uzrāvos sacensību laikā - uzreiz protams nepieleca, kas tas ir un domāju, ka jaunais pulsometrs ir beigts (nerādīja nobraukto distanci) - pilnīgi nevajadzīga un traucējoša lieta
pēc trīs mēnešu lietošanas, ņemot nost pulsometru, nolauzu pulsometra stiprināšanas paliknīti. pēc sīkākas apskates sapratu, ka nekas traģisks nav - vienkārši divas plastmasas detaļas bija slikti salīmētas - pāris pilieni līmes un viss kārtībā, bet iespaidu nedaudz pamaitāja.
Visādi citādi esmu ļoti apmierināts ar šo aparātu. Tas pilnībā attaisnoja manas cerības un padarīja garos šosejas traniņus nedaudz interesantākus. domāju, ka šai ierīcei ir lielisks price/performace - neesmu vairs nekur redzējis kombinēto velodatoru/pulsometru ar tādu funkcionalitāti par cenu zem 40 LVL