Šosejas karbona rati.

Apjautasos razotajam, cik strikti ir sie ierobezojumi.[/quote]
Atbilde no Tufo par svara limitiem:
correct, there is weight limit of rider 82kg. On the other hand I know many riders (mostly in MTB) having weight over this limit and use our wheels with no problem, with no complaint. Only 3 kg plus is not so big different. It takes just a few treinings to achieve 82kg…

doma pareizā virzienā - nevajag ratus piedzīt svaram, bet svaru ratiem- ir pie kā pastrādāt

Pareizāk bija jautāt: Kāda ir atsķirība starp augstajām (40-80mm) un parastajām (zemajām, 20-30mm) riteņu aplocēm, jo karbons ir tikai viens no materiāliem, no kuriem rieteņus taisa, bet ne konstrucija. Pirms kādiem gadiem, lai uzlabotu riteņu aerodinamiku, sāka taisīt riteņus ar augstajām aerodinamiskajām aplocēm. Augsta aploce rada aiz sevis mazāk virspuļus un tāpēc tai ir mazāka gaisa pretestība. Vienalicīgi šādi reiteņi radīja arī problēmas- tie bija samagāki par parastajiem. Tad, lai ekonomētu svaru, sāka taisīt aploces no karbona. Karbona aploces ir nedaudz vieglākas, bet arī dārgākas reizes 3-4. Tagad, līdz ar karbona izpalību, katra sevi cienoša firma ražo riteņus gan ar ausgatajām, gan ar parastajām karbona aplocēm. Campagnolo tādi ir hiperioni un bora, kur atšķiras tikai aploču augstums. Atšķirība starp augstajām un prastajām zemajām aplocēm ir tāda, ka augstās labāk ripo, tās darbojas līdzīgi sparartam, kuru vajag iegriest līdz noteiktm ātrumam, kad sāk darboties spara rata efekts un pēc tam šo ātrumu ir vieglāk noturēt, bet iegriest tos ir grūtāk. Ja braucējam nav daudz spēka, vai, ja trase ir kalnaina, tad augstās aploces var tikai kaitēt, bet pa līdzenumu tagad ir atrodamas dažādas testu tabulas, kur var redzēt, cik vatus kati riteņi ieekonomēm. Viss ir atkarīgs no tā, ar ko salīdzina. Starpība uz 10km individuāli varētu būt no 30 sekundem līdz apmēram minūtei. Bez cenas šosejas karbona riteņiem ir vēl viena problēma- tiem vajag speziālus bremzu klučus slapjam un sausam laikam un, ja ar tādiem brauc no kalna, smaka ir tāda it kā blakus degtu vecas lupatas. Kompromiss ir taisīt ratus ar augstajām kombinetajām aplocēm, kad paša aploce ir no karbone, bet virsma, kur darbojas bermžu kluči- no alumīnija. Savara atšķirība nav liela. Tādi rati ir piemēram Mavic Cosmic. Bontrager ir labi rati, bet arī ļoti dārgi. Vispār firmu, kas fažo ratus ar karbona aplocēm tagad ir ļoti daudz. Pirkt Tufo pa 900 lašim manuprāt nav prāta darbs. Ja nav tik svarīga firma, varu piedāvāt lētāku apmēram tādas pašas kvalitātes variantu kā Tufo. Ja interesē: alldis@inbox.lv

Pirkt Tufo pa 900 lašim manuprāt nav prāta darbs. Ja nav tik svarīga firma, varu piedāvāt lētāku apmēram tādas pašas kvalitātes variantu kā Tufo. Ja interesē: alldis@inbox.lv[/quote]
Nu gan Pumpido uzbrauca. Tufo Cyclone rati tiek komplekteti loti augsta limeni - DT Swiss rumbas vien jau maksa labu naudu. Taja cena par ratiem ir ieksa ari loti vieglas tubular riepas, bremzu kluci, DT Swiss ekscentri. Tas pats Zipp nak pliki rati par lielaku cenu un riepas, kluci japerk klat. Vai Zipp rumbas ir labakas par DT Swiss?

Pirkt Tufo pa 900 lašim manuprāt nav prāta darbs. Ja nav tik svarīga firma, varu piedāvāt lētāku apmēram tādas pašas kvalitātes variantu kā Tufo. Ja interesē: alldis@inbox.lv[/quote]
Nu gan Pumpido uzbrauca. Tufo Cyclone rati tiek komplekteti loti augsta limeni - DT Swiss rumbas vien jau maksa labu naudu. Taja cena par ratiem ir ieksa ari loti vieglas tubular riepas, bremzu kluci, DT Swiss ekscentri. Tas pats Zipp nak pliki rati par lielaku cenu un riepas, kluci japerk klat. Vai Zipp rumbas ir labakas par DT Swiss?[/quote]
Katrs jau slavē savējo, bet Tufo tomēr nav tas pazīstamākais brends, bet tā saucamais budžeta brends pa saprātīgu cenu. Par 900 eiro interentā var nopikt pilnīgi jaunu pāri Mavic Cormic Carbon SL, bet te par 900 latiem piedāvā Tufo! 900 lati, kas sastāda apmēram 1300 eiro, maksā karbona Campagnollo Hiperion vai citi līdzīgi augstākā līmeņa rati.

Andersons kadi Tev rati prieksh TT un vai Latvija iespejams shadus ratus nomat? Te domaju ja gada ir viena /divas TT gonkas vai nebutu parak izshkerdigi pirkt maksajot ~ 2000Ls par ratiem.

TT ratus Latvijā diemžēl neviens neiznomā, iekš UK ja nemaldos vai vēl kur var uz svarīgām sacenēm paņemt uz nomu ne tikai ZIPP ratus bet pat TT velo, tikai ne LV.

Ir daudz aero-ratu ar pieņemamu svaru (starp citu tiem nav jābūt ļoti viegliem :) )… teiksim kaut kāds FRWD ar 240 rumbu un t.t. līdz 1000Ls ja nemalds, cik esmu pētījis. nav jau arī 2000Ls, bet tomēr savs piķis aiziet.

Priekškam tev vajag par 2kls kaļosus? Par 2kls jau var parastos Lightweightus paņemt. IMHO paņem lietotus ZIPP atkarībā no tā, kādu tev profilu vajag vai arī Mavic Cosmic Carbon.
Teiksim te ir smuks komplekts zem 1kLs
http://www.jedi-sports.de/product_info.php/info/p1289_Mavic-Cosmic-Carbone-SLR-2009-incl–2xPro3Race-bartape-tubes.html/XTCsid/m1gdpqgj3unef68q1l810e1qqrg5aai1

mazliet precizeshu ka skatijos tieshi uz TT / razdelkas karbona ratiem.
a ta parastie shosejas rati manuprat ne ar ko ipashu neatshkiras no karbona.

see kuros TT mačos taisies startēt ja nav noslēpums?

Nu tad tev vajag disku, vai spieķotos ratus?
Ir arī tāds interesants veidojums kā Sram S80.

[quote=see]mazliet precizeshu ka skatijos tieshi uz TT / razdelkas karbona ratiem.
a ta parastie shosejas rati manuprat ne ar ko ipashu neatshkiras no karbona.[/quote]
ar ko tad atšķirās no iepriekš šeit minētajiem? Vnk tur nav nekādas būtsikas atšķirības - viena gan ir - aizmugurē disks, bet priekšā parastie kaļosi ar >=40mm profilu, kuru ir pa pilns.

nu ja ka disku aizmugure un prieksha 4spiekju . nu kauko tadu http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=28878
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=36310 un cik apmeram var uzlabot rezultatu ja uzliek shadus ratus uz 10km distanci? 1-2minutes var? un vai tas kaulinsh slepjas tikai aerodinamika?
labprat pabrauktu kadas senioru sacensibas Latvija.

see tev aerodinamiskā ķivere un guļstūre jau ir? 10km TT zem 15:00 spēj nobraukt? ja 10km TT nespēj nobraukt ar vidējo ātrumu ~40km/h tad diskratkomplekts maz ko dos, tā būs vējā izkaisīta nauda, ir jau man zināmi gadījumi kad džeks ar parastajiem šosejas ratiem nobrauc labāk nekā ar disku, jo disku vienkārši nespēj sagriezt līdz ātrumam lai diska iespējas izmantotu. Es pats par diskratu sāku štukot kad ar parastajiem ratiem dabūju rezultātu <14:30.

Labi, Anderson, ja kāds var nobraukt ar parastajiem 32 spieķu ratiem 14:30, tad cik apm. sek viņš nometīs ar diskratu, zemo TT stūri un pilienveida ķiveri?

Par to “vējā izkaisīto naudu” - attiecībā pret jūtamu rezultāta uzlabojumu varbūt jā, bet mēs visi zinām, ka riteņbraukšanas amatieri ar biezajiem maciņiem maksā arī par daudz ko citu. Vienā forumā diskritenis bija nosaukts tā “it’s a very angry bee behind me”. Vai tad par niknu dūcošu biti aizmugurē ar gandrīz 1 zirgspēka jaudu nav vērts maksāt?! Turklāt jo braucējs ar lielāku niknumu min, jo bite kļūst niknāka! Lieliska spēļu mantiņa pieaugušiem bērniem, nekāds spieķu ritenis to neaizstās.

Es neesu gluži inženieris lai veiktu zinātnskos aprēķinu formulas, bet padomājot ar veselo saprātu var vinnēt pietiekoši daudz, bet vislētākais ātruma ieguvums ir nopirkt pilienveida ķiveri, un vienkāršu clip on guļstūri, bet ja grib rakt tālāk tad diskrats un TT rāmis.
Ja ar parastajiem 32 spieķu ratiem, parasto grupas brauciena ričuku un parasto ķiveri likt pretī TT tačkai un pilienveida ķiverei, domāju ka pusminūti var nomest.
Vēl labāk Ansi ir ar četrspieķi priekšā un disku aizugurē komplektā, tad sanāk labs koncerts, jo ātrāk min jo augstāka četrspieķu rata radītā skaņas frekvence un aizmugurē skaņa kā reaktīvai lidmašīnai, jeb kā tautā mēdz par šo skaņu teikt griež asfaltu.

Tieshi taa domaju ka Ansis raksta vai ta nauda ir to verta! Tadel ari gribeju vsp iznomat pameginat vai i kada vera jutama atshkiriba.
Ar parasto shosejnieku bez gulstures un pilinveida kiveres 5ms vejaina laika nobraucu 15.40 ta i ari pirma un vieniga reize kad esmu braucis. iepatikas un domaju ko dotu tie rati un parejais.

see ja 10km nobrauci pa 15:40 nav slikt rādītājs, iesaku tev ar ratiem nedaudz pagaidīt, tomēr nav lēts prieks, bet price vs performance iesaku nopirkt guļstūri un pilienveida ķiveri un pabraukāt treniņos ar TT uzsēdi, uzreiz redzēsi ātruma pieaugumu.
ps vēl vari iepirkt TT kompinezonu parastās veloformas vietā.

Vai tā zīmīgā reize gadījumā nebija pirms 2 dienām Stendē?
Es tur no 15:30 izbraucu, bet nevaru būt apmierināts ar tādu rezultātu, jo uzskatu ka 35-45 vīr. grupai labos trases apstākļos ir jāizbrauc no 15 min, lai to uzskatītu par labu rezultātu.