Kā jūs to ideālo garumu nosakat- augums -18…20cm? Augums ar zābaliem vai bez? Nūjas garums no apakšas līdz augšai, vai līdz vietai, kur cimdiņš stiprinās rokturī?[/quote]
Slidsolim augums x 0.9
Augums jamera sieviešu augstpapežu apavos, tapat ka jasveras ar mugursomu :D
Kā jūs to ideālo garumu nosakat- augums -18…20cm? Augums ar zābaliem vai bez? Nūjas garums no apakšas līdz augšai, vai līdz vietai, kur cimdiņš stiprinās rokturī?[/quote]
Slidsolim augums x 0.9
Augums jamera sieviešu augstpapežu apavos, tapat ka jasveras ar mugursomu :D[/quote]
Tad tāpēc tev uz augumu 179cm nūjas 165cm?
[quote=ritenbraucejs][quote=vasis8][quote=ritenbraucejs]
Kā jūs to ideālo garumu nosakat- augums -18…20cm? Augums ar zābaliem vai bez? Nūjas garums no apakšas līdz augšai, vai līdz vietai, kur cimdiņš stiprinās rokturī?[/quote]
Slidsolim augums x 0.9
Augums jamera sieviešu augstpapežu apavos, tapat ka jasveras ar mugursomu :D[/quote]
Tad tāpēc tev uz augumu 179cm nūjas 165cm?[/quote]
vispar šobrīd ir 162 :) padsmit gadu ieradumu grūti lauzt. Katrs nūjas izvelas pēc sajūtām, bet ja tev ir nepieciešamas pirmās, tad sāc ar teoriju un ja jūti kad pa garu vai īsu tad maini (kā to esmu izdarījis es).
Nūju garuma ekspertiem jautājums: esmu pieradis slēpot ar 160cm un, kad pamēģinu ar 165cm, gali aizķeras pret sniegu, kamēr vēzēju rokas. Vai tas ir vienkārši pieraduma jautājums un, ilgāk paslēpojot ar 165cm, problēma pazudīs, vai arī tas ir indikators, ka 165cm nūjas man ir par garu?
Augums?
Man uz 183 garumu ir nūjas 175cm ,slīdsolim, un hotj ubei ar īsākām kautkas nav ;)
Vēl tikko provēju 165 un pa īsu liekas…
[quote=gleipnirs]Man uz 183 garumu ir nūjas 175cm ,slīdsolim, un hotj ubei ar īsākām kautkas nav ;)
Vēl tikko provēju 165 un pa īsu liekas…[/quote]
Vai varam sarunāt, ka Tu tomēr pārej uz 165cm nūjām un pārdod man 175cm? :D Latvijā slēpošanas aprīkojuma piedāvājums ir tik švaks, ka 175cm garas nūjas redzu tikai mysportā, bet tie man neatbild ne uz e-pastu, ne ceļ telefonu. :/
Most nordic coaches now agree that correct pole length for skating reaches between the chin and upper lip, roughly 90% of your height. The classic-length pole will reach to between the armpit and top of the shoulder.
pēc tabulu izmēriem uz auguma, Tev 160cm ir domātas. 165cm jau domātas ap 185cm gariem cilvēkiem.
uz sniega vajag pamērīt uz slēpēm - kur beidzas siksniņas - slidsolim starp zodu un augšlūpu. tomēr slēpes+stiprinājumi+zābaki ir dažāda augstuma, ražotāji arī var garumu mērīt dažādi. Labāk nopirkt mazliet garākas un piezāģēt precīzi, cik vajag
Slidsolim: augums x 0, 9
Mēra no uzgaļa spices līdz lences izejai rokturī!
Tad 165cm nūjām jābūt ok, laikam jāpierod.
Šodien testēju 170cm nūjas (augums 180), ja atgrūdienu ar nūjām taisa uz katru kāju, tad nedaudz par traku slodze uz rokām, bet nūju gali toč pie zemes neskārās.
Pierod pie garākām, jā. Garāku nūju priekšrocības sajutīsi kāpumos.