Pulsometri / gps pulksteņi

Ikdienas pārbraucieniem lietoju Sigma 12.12 velo datoru, lai sekotu līdzi ātrumam, nobrauktajai distancei un gaisa temperatūrai, tomēr slodzei palielinoties un šai lietai pieejot nopietnāk sāku apsvērt iespēju iegādāties pulsometru, lai treniņiem arī bez tīras mīšanas būtu jēga un savu veselību nesabeigtu.
Šobrīd LMT piedāvā Fitbit sporta viedpulksteņus ar real-time sirds monitoru, kā arī iebūvēto gps (nav man mazsvarīgs faktors).
Personīgi pazīstu profesionālu orientieristu, kurš treniņiem izmanto konkrēto pulksteni, taču orientēšanas gluži nav velo braukšana, tāpēc jautājums jums - vai ir vērts un kādu datu ievācēju/pulsometru izmantojat savos treniņos?

Fitbitu nav sanācis lietot, bet pats lietoju Polar V800. Ideāli der visam - velo, skriešana, slēpošana, peldēšana.
Vienīgais mīnuss nav Ant+ saderība, strādā ar Bluetooth Smart līdz ar to ir ierobežota aksesuāru lietošana.

Cena atbilstoša, bet lētaka kā Garmin.

Cik saprotu, tu met aci uz Fitbit Surge L. Varu tikai pateikt, ka viedpulkstenis, manā skatījumā, ir labākais risinājums riteņbraucējam - pulkstenis, pulss, ātrums un gps, pie tam telefonu nav obligāti vadāt līdzi.

dcrainmaker.com var palasīties, kas un kā

[quote]For me, this watch comes down to expectations. And perhaps understanding who it’s best for. I wouldn’t recommend this watch to an endurance athlete, nor would I recommend it to a triathlete or a cyclist. It simply has far too many shortcomings there. I’d also not recommend it to someone who is really focused on their specific heart rate during workouts. For those purposes, you’ll be disappointed – and there are many better choices out there.

But, if you’re out to enjoy a bit of running, perhaps a spinning class here and there – then the Surge will give you the gist of things. Further, if you’re primarily looking to use it for steps and sleep, and 24×7 heart rate monitoring – again, it does well there. It’s just unfortunately not for someone that wants absolute HR accuracy – which, I suppose is sorta the point of the device.[/quote]

Kādam ir pieredze ar Polar m400 ?

Par Polar M400

Pēc apskata izskatās sakarīgs pulsometrs skriešanai. No velo noderīgām funkcijām nav ANT+ atbalsta, nav speed/cadence sensora atbalsta, nav Powermeter atbalsta. Domā, kam pulsometru lietosi. Ja vairāk skriešanai, tad nekāda vaina, ja vairāk velo, iesaku paskatīties velo specifiskus kompīšus, piem. Garmin Edge sēriju.

Biju domājis vairāk ko uz rokas nēsājamu, ņemot vērā, ka visu treniņus nepavadu uz velosipēda, teiksim dodoties uz sporta zāli vai skrienot.
Vajadzība:
pulsam (galvenokārt),
gps (maršruts pēc treniņa)
ātrums (dublēt velo datoru)
kalorijas

http://www.bike-discount.de/en/buy/polar-rc3-gps-hr-black-259602/wg_id-4390
Paņemot stūres turētāju, neko vairāk arī nevajadzēs uz stūres likt, braucot ar velo.
Ja baigi vajag, vari arī kacences sensori piepirk vēlāk.
Visam kam Tu nosauci, tas derēs un vēl vairāk.

Man viedoklis būtu ka POLAR tomēr lai vai kāds bija, bet vajadzētu atbrīvoties. Garmin pārņēmis šo tirgu ir pamatīgi.
Atbildot uz jautājumu - ja velo sērija tad EDGE, bet ja arī paslēposi vai skriesi tad GARMIN VIVOFIT būs perfekts. Grozies kā gribi šādām ierīcēm svarīga lieta ir datu singhronizācija, vieta kur tie glabājas un datu pārskatīšana.

Nesen iegādājos suunto ambit 3, ir viss, ko varētu vajadzēt velo un skriešanai. Sapāroju ar kadences un ātruma sensoriem. Dati caur mobilo automātiski ielādējās suunto movescount lapā, no turienes automātiski sinhronizējas uz stravu un endomondo - gan gps, gan ātrums, kadence, pulss. Skaita arī kalorijas, rēķina recovery laiku. Uz stūres lieku ar adapteri. Uz rokas viegls, ērts, nēsāju ikdienā. Var saregulēt displejus dažādām aktivitātēm kā pašam ērtāk. Pirku iekš pulsometrs.lv, puisis bija ļoti atsaucīgs, visu izstāstija, nodemonstrēja, cena bija ļoti tuva lielo eiropas internetveikalu cenām, toties šeit ir vieglāk realizēt atteikuma un garantijas jautājumus, ja ievajagas. Kāpēc neņēmu garminu - rūpīgāk pastudējot forumus tomēr izrādās, ka ar garmin produktiem mēdz būt problēmas tieši gps darbībā. Par suunto savukārt neatradu nevienu sliktu atsauksmi.

Es sev ari nopirku Suunto Ambit 3 Run + heart rate sensor + velo adapter. Elkor veikalā par 230Eur. Ļoti laba un kvalitativa lieta. Iesaku!

Es īsti nesaprotu, kā ar tām GPS ierīcēm ir. Vai tas maršruts u.c. dati tiek saglabāti tikai kaut kādā specifiskā softā, vai arī to visu ir iespējams dabūt uz Endomondo?

[quote=gunars788]Biju domājis vairāk ko uz rokas nēsājamu, ņemot vērā, ka visu treniņus nepavadu uz velosipēda, teiksim dodoties uz sporta zāli vai skrienot.
Vajadzība:
pulsam (galvenokārt),
gps (maršruts pēc treniņa)
ātrums (dublēt velo datoru)
kalorijas[/quote]

Iesaku Garmin triatlona pulksteņus, un konkrēti 920to
Smuks, un funkcionāls. Izmantojotar garmin klipsi var viegli pārlikt no rokas uz velo un atpakaļ.

PS
Ja tev ir aktivitātes GPX fails, tad nav problēmu to pārtaisīt uz maršrutu un importēt savā GPS iekārtā, ja tā iekārta šādu funkciju atbalsta. Atsevišķiem ražotājiem prasības pret maršruta failu var atšķirties, un tad nepieciešams to konvertēt uz saderīgu veidu. Cik smuki/informatīvi tiek rādīta sekošana maršrutam, atkarīga no konkrētā pulsometra iespējām.

Var uz Endomondo, Strava utt. Pats lietoju nu jau pavecu Garmin 310XT, kurš automātiski sūta info uz Garmin Connect (kad ir ieslēgts un atrodas tuvumā datoram), kas savukārt ir sasinhronizēts gan ar Strava, gan Endomondo kontiem. Pašam nekas nav jādara (ja negribi rakstīt piezīmes vai labot datus). Bet ja grib un vajag, var arī tikt klāt arī pie GPX datnes, ko pēc tam manuāli augšuplādēt Endomondo.

Tiešām Suunto var savienot ar Endomondo?

Imitz, tas ir suunto ambit 3 Run vai Peak, vai kāds cits submodelsi, kas spēj savienoties ar kadences un ātruma sensoru?
Papētot tuvāk, arī sāku mest aci uz ambit 3

Jā. Ko nevar savienot pa tiešo, var savienot caur Tapiriik.com, maksājot $2 gadā. Nav pārāk dārgi.

Man ir suunto ambit 3 sport. Kā alternatīvu izskatīju Peak, tam pluss ir lielāka baterija, mīnuss - svars. Tā kā vēlējos pulksteni lietot ikdienā, tad tomēr svars un biezums bija izšķiroši. Kadences un ātruma sensori ir polar ražoti, savienoti caur bluetooth, viss darbojas lieliski. Un uz endomondo dati iet caur tapiriik.com, par tiem pašiem 2$ gadā. Vienīgā vajadzība datus sūtīt uz endo bija tāpēc, lai trenere redz, ko es pa nedēļu esmu sadarījis un laicīgi var piekoriģēt programmu. Citādi suunto movescount arī nav ne vainas.

Iztaustot un pakratot uz rokas man ambits likās visērtākais, un tas arī bija izšķirošais. Man ir tieva roka un maza plauksta, svarīgi, lai pulkstenis skrienot nekratās un nespiež roku, varbūt ar lielāku roku citi pulksteņi būtu ērtāki. Vēl uzmet ari sapphire versijai - dārgāka, bet izskatās zolīdāk, ja ikdienā jāstaigā uzvalkā.

Kapec jamaksa vajrak par Ambit 3 Sport, ja tu var nopirkt Ambit 3 Run un ieprogramet visus režimos kas ir Sport versijā?) Tapat Ambit 3 Peak atšķiras tikaj ar batareju un barometru. Saphire it ka super stilkls, bet parasta versija tapat neskrapejas. Un sanak ka Peak Saphire versija maksa vajrak neka 2x reizes, bet butiba neatšķiras no Run versijas. Bet produkts ir super, domaju ks viens no labakajiem sava klase.)

Es lietoju scosche rhythm plus pulsametru apvienujumā ar telefonu- endomondo.
pluss ka der visiem sportiem un ir ērtāks par “krūšturi”, mīnuss ka vienmēr telefons jānēsā līdz visur.

drīz vajadzētu iznākt moto 360 sport, tas varētu būt interesants budžeta sporta pulkstenis ar pulsametru un gps (šim nevajag telefonu blakus priekš gps)