Ķemeri-Čaukas

Vakar (24.03) izvazājāmies pa Ķemeru purviem. Varu ieteikt pamēģināt izbraukt pa šo ceļu:

Šis ir ļoti vecs ceļs uz Ķemeriem gar Zaļo kāpu. Sākums no Partizānu ielas gala. Pašlaik gan tur ĻOTI SLAPJŠ, bet skati fantastiski! Bildes iekš Google Earth (vēlāk). Tālāk var braukt atpakaļ uz Ķemeriem caur Antiņciemu vai uz Smārdi vai vēl kā.

GPSos ielādējams traks ir te.

Tātad, ja es pareizi sapratu, tad sākums ir Ķemeros? Ja brauc tālāk uz priekšu caur Antiņciemu (kartē - pa labi un uz augšu), tad var aizbraukt gar Kaņiera ez. līdz Lapmežciemam. Pareizi?

Līdz Lapmežciemam var aizbraukt pa abām ezera pusēm :) /tur ar šosi vazājas vienreiz apkārt kaņierim/
Tuvākais protams būtu pa labi (t.i. caur Antiņciemu)

[quote=Delfins]Līdz Lapmežciemam var aizbraukt pa abām ezera pusēm :) /tur ar šosi vazājas vienreiz apkārt kaņierim/
Tuvākais protams būtu pa labi (t.i. caur Antiņciemu)[/quote]
Īstenībā ir 3 labi maršruti uz Lapmežciemu:

Sarkanais ir taisnākais. Braucot pa zilo var apskatīt sēravotus. Ir trīs vietas, kur pamatīgam ūdenim jātiek pāri, bet tas ir iespējams īpaši kājas neslapinot. Nenožēlosiet, ja izvēlēsieties braukt pa veco Ķemeru ceļu uz Bigauņciemu (pie ezera pa kreisi).
Zaļais ir garākais, pa ceļam var izbraukt pa Kaņiera dabas taku uz pilskalnu. Tālāk ir arī marķēts velomaršruts sākumā pa labi un tad pa kreisi no ceļa. Tad gan gabals vēl garāks sanāk. Posmu Klapkalnciems-Ragciems var braukt pa šoseju, mežu (zilganā strīpa) vai pa kāpām, kur somu jēgeri savulaik sarakuši ierakumu pie ierakuma un tāpēc gabals ir visai lēns un tehnisks (vismaz manai varēšanai).

Man agrāk nebija ienākusi doma pa to kraju pablandīties. Paldies par info! Mājās būs sīkāk jāpapēta Latvijas satelītkarte, lai nenomaldītos:)

Ja ir kādsnebūt GPS, tad varu iedot trakus.

Ja ne, tad JS Tukuma rajona kartē visi tie ceļi ir.

G

oho… šitais krajs ir “manējais”. Tas somu jēgeru gabals ir labs!!!
a tajā ceļā, kas sākas pie Partizānu ielas reljefs ir? (cik esmu dzirdējis zaļā kāpa ir ~20 m augsta??) nekad neesmu tur tik dziļi braucis, parasti izmantoju GUF ietekto zilo maršrutu gar sēravotiem. Ja to sturmē pretējā virzienā, respektīvi no Antiņiem uz Ķemeriem, tad braucieu uz Jūrmalu var turpināt pa taciņu gar Slokas ezeru, kas aizved uz Kauguriem. šogad neesmu tur vēl braucis, bet varētu būt visai mitrs :)
a jūs pa turieni bieži ripinieties? tajos mežos (somu ceļš, antiņciems-ķemeri) 2 gadu laikā nav sanācis kādu līdzīgo sastapt???

Tur biki līdzīgi, kā braucot pa ceļu, kurš iet no Buļļu ielas gala uz Balto kāpu t.i. tas iet gar kāpas kanti. Salīdzinājumā ar minēto, Ķemeru ceļam šāds tāds reljefs ir, bet nekas ekstrēms. Mums, dēļ sniega, gandrīz visu ceļu vajadzēja mīties uz pašiem lielākajiem pārnesumiem, tāpēc augšā nelīdām. Reljefs tur varētu būt apmēram tik pat, cik pa Batās kāpas kori, tikai nevaru pateikt, cik izbraucams. Cik redzējām, tur WWI un/vai II laikā daudz bedru sarakts.

Kādus gadus atpakaļ vasarā pastaigājos ap to rajonu, kas ap “Dune between swamps” un tur bija smukas taciņas. Kā ir citur - nezinu.

Ripinos tur šad tad aiz nostalģijas pēc bērnu dienu takām :) un arī dēļ tā, ka tur visi maršruti iet a riņķi, tāpēc var pie auto tikt atpakaļ.

P.S. Ja kādam nav saprotama zaļo podziņu nozīme tad sk. http://www.geocaching.com/

Šodien izbraucu, nekas, ar sausām kājām tiku cauri. Vietām ir dubļu lāmas, braucamas, bet tā kā es gribēju smuki Lapmežciemā kafē ieiet un vēl ciemos iebraukt, tad stūmu tām riņķī. Arī abās vietās, kur jāšķērso purvs, pa dēļiem un zariem pāri tiku pa sauso. Bet visādi citādi man tas ceļš ļoti tīk.
Mazliet off topic, bet turpat jau vien ir - vai kāds nav mēginājis Sloka - Odiņi - Liliju ezers - Ķemeri pabraukties?

Mani parastie maršruti Ķemeros ir divi: pirmais: Ķemeri, pa Robežu ielu, sauri purvam (ceļš bruģēts ar būvgružiem), var apskatīt Sēravotus, pie Antiņciema pa labi, garām Kaņierim un Lapmežciemu.
Pie Antiņciema var braukt arī pa kreisi, garo līkumu līdz Valguma ezeram, bet brauciens samērā vienmuļš, ceļš taisns, pa laikam baigā trepe mēdz būt…
2. No Ķemeriem pa Partizāņu ielu uz zaļo kāpu. Manuprāt, galvenais pārak pa kreizi nepaķert, vienu vasaru tur baigajos purvainajos brikšņõs iekūlos, Odi baigie, nebija skaidrības, labāk uz priekšu vai atpakaļ braukt, nolēmu uz šoseju pēc mašīnu skaņas doties. Dzirdēt labi varēja, bet brikšņi baigākie līdz dzelžceļam … Bet tā baigi smuki…
Vai var Kaņieri pa kreiso pusi apbraukt, nebraucot līdz Valguma ezeram? Es neatradu kā, baigie purvi tur laikam …

Šodien, esot Ķemeros, izbraucu apli: Ķemeri - Kūdra pa meža ceļu - Slokas ezers pa Veco ceļu - atpakaļ Ķemeri pa Dūņu ceļu. Skaista daba (purvs), skatu tornis, Slokas ezera taka, labi ceļi, izņemot 1 dubļainu posmu pie Kūdras. Reljefs gan pavisam plakans, bet braukt ir interesanti. Iesaku!

es kā piegulošās teritorijas iedzīvotājs varu piemetināt šajā sakarā , ka"zaļā kāpa" ir nosacīta virsotne purvā , braukšana ir gana lēzena , galvenokārt pa senu ierakumu brustveri vai iebrauktiem celiņiem kas neiet pa virsotnēm , bet neliedz tur uzbraukt , savas pēdas tur atstājuši kvadraciklu dīdītāji , tieši ierakumu daļa ir tehniski sarežģita no manevrēšanas viedokļa un lēni pārvarama , ik pa laikam jāparvar kāda kritusi priede , beidzoties kāpai jau ir meža ceļš parastais , mitrā laikā ir slapjas vietas , kas iziet netālu no krustojuma Lapmežciems Antiņciems . Braucot Antiņciema virzienā uz Smardi var apskatīt Kaņiera pilskalnu un iespējams taku ( pieļauju ka tā ir sabrukusi , pagājušajā vasarā jau bija ekstrēmi , ar trūkstošiem posmiem ) , tad var izbraukties pa Latvijas mežu maršķeto taku uz Šlokenbekas muižu gar Slocens upīti , tad atpakaļceļā gar Valguma ezeru pa šoseju vai atkal mežā ir gana reljefa velotaka , izbraucot uz šosejas kas gar līci iet , pa kreisi pēc pāris km ir Lāčupītees dendrārijs ( iesaku rododendru ziedēšanas laikā ) , pa kreisi garlaicīga šoseja - gausā jūdze , vai pa kāpām - atkal ierakumi stāvkrastā - var kārtīgi izvingroties gandrīz līdz pašam Ragaciemam , tur uzkāpt bākā ( pa kluso ) . Pa lielam un pa mazam te ir daudz meža ceļu kur izvērsties .

[quote=waldis]Mani parastie maršruti Ķemeros ir divi: pirmais: Ķemeri, pa Robežu ielu, sauri purvam (ceļš bruģēts ar būvgružiem), var apskatīt Sēravotus, pie Antiņciema pa labi, garām Kaņierim un Lapmežciemu.
Pie Antiņciema var braukt arī pa kreisi, garo līkumu līdz Valguma ezeram, bet brauciens samērā vienmuļš, ceļš taisns, pa laikam baigā trepe mēdz būt…
2. No Ķemeriem pa Partizāņu ielu uz zaļo kāpu. Manuprāt, galvenais pārak pa kreizi nepaķert, vienu vasaru tur baigajos purvainajos brikšņõs iekūlos, Odi baigie, nebija skaidrības, labāk uz priekšu vai atpakaļ braukt, nolēmu uz šoseju pēc mašīnu skaņas doties. Dzirdēt labi varēja, bet brikšņi baigākie līdz dzelžceļam … Bet tā baigi smuki…
Vai var Kaņieri pa kreiso pusi apbraukt, nebraucot līdz Valguma ezeram? Es neatradu kā, baigie purvi tur laikam …[/quote]

Nevar. Tur upe (Slocene) no Valguma uz Kaņieri tek. Upe pietiekami nopietna un, vismaz tajās nedaudzajās vietās, kur pie tās ar velo var piebraukt, viņai pāri tikt ir pagrūti. BTW, braucot pa Robežielas ceļu un pirms gatera Atiņciemā nogrižoties uz jūras pusi, gar gatera kreiso pusi iet vecais ceļš, pa kuru gar purva malu bar aizbraukt līdz Bigauņciemam. Droši, ka tagad vēl tur pa slapju, bet vasarās ir OK, ja neskaita dažus pārnesienus. Atpakaļ var pa Bigauņciema-Ķemeru veco ceļu, pa kuru vēl Plūdonis gājis.

Par upi Slocene , vasaras sezonā šī upe ir mierīgi pārbrienama , vismaz tajā posmā kur abos krastos pietuvojas meža ceļiņi , mūsu kompānijas cilvēki pat veica izbraucienus pa gultni - tie kuriem jābūt sausām kājām var novilkt apavus , var arī šo neņemt vērā , ekspedīciju tipa braucieniem šī ir kolosāla opcija . Atrast šo vietu ,plus mīnus, var viegi, skatoties ,topogrāfiskajā kartē .

Kad bus bildes? Jau 4 gadi pagajushi un nav!!!

Vasarā jā, bet ne tagad. Līmenis tur vismaz pavisam nesen vēl bija pamatīgi augšā. Otrs nezināmais lielums ir sagāztie/saliektie koki. Pag. pirmdienā gadījās palidināties virs LV mežiem starp Krustpili un Līvāniem. No augšas skats, kā uz veldrē sagāztu labības lauku neko daudz nepārspīlējot. Pieļauju, ka daudzi mazie meža ceļi un takas dēļ tā tagad būs neizbraucamas. Ceļš gar Zaļo kāpu jau pagājušajā gadā ar kokiem bija pamatīgi aizgāzts.