Sveiki, padalieties pieredzē, lūdzu, kas jāņem vērā piedaloties tūrisma braucienos ar velosipēdu.
Kādu apģērbu, apavus izvēlēties. Speciālos velo, vai pietiek ar parastajiem?
Sveiki, pārāk plaša tēma, lūdzu, precizē valsti, vai un kādi kalni, braucamo virsmu, ilgumu dienās, nakšņošanas veidu, dalībnieku pieredzi, dienas mērķi braukšanai, km, h.
Pamperbikses obligāti.
Speciāls velo droši vien vajadzīgs, ja brauc mēnesi un ilgāk…
Nu brauciens uz kādu nedēļu, interese ir pamēģināt kādu no tiem velotūru piedāvājumiem, valstis tur dažadas, bet iesakumā domāju ka vārētu sākt kaut ko mierīgāku, Eiropā. Pa dienu gan jau norullē kādu 30 km.
Tur jau ir tā, ka tik min, par pārējo ir padomāts. Apģērbu un visu citu busiņš ved līdzi. Izvēlies atbilstošu grupu pēc tempa un km. Te jau arī kādreiz apgrozījās rīkotāji, jāmeklē attiecīgā sadaļā.
Vislabāk var saprast, ko vajag, izbraucot tepat uz vietas 3-5 dienas garu maršrutu :)
Visvairāk dzīvi atvieglo velosomas, nevis mugursoma.Lidzi rezerves kamera (ja nav bezkameru variants), ķēdes posmu izspiedējs, kāds universālais instruments, pumpis, rezerves poverlinks (ķedes savienotājposms), var paķert līdzi arī trosīti un svilcējus, poverbaknka, skaidra nauda, kāds siltāks, ūdensdrošs apģērba gabals, neliela aptieciņa, ar ūdeņraža pārskābi, streptocīda pulveri, ibumetīnu, marli, plāksteriem, īsāk sakot, jāskatās pēc saviem ieskatiem.Jāparūpējas, lai nebeidzas dzeramis un ir rezervē kaut kas uzēdams, ja jūt ka spēki sāk izsīkt.Vēl jau ir daudzas un dažādas nianses, bet tas viss nāk ar laiku.
30Km dienā var braukt džinšu šortos līdzi neko neņemot,
Iespējams te var atrast ko noderīgu https://velomens.lv/2022/09/20/velocelojums/
Nedēļu džinsu šortos, uz nepazīstama velobeņķa, ar nepieradušu dibenu var iedzīvoties problēmās… noberzumi, iekaisumi kas braucienu var padarīt diezgan neciešamu.
Lai nesabojātu sev braucienu, es noteikti ieteiktu paņemt līdzi kaut kādu smēri dibena remontam. Minimālais būtu Bepantēns (Plus) ko pēc brauciena iesmērēt lai āda nomierinās.
*Bepantens Plus jo tam klāt vēl antiseptiķis
Kā jau te kolēģi izteicās, nav saprotama Tava braukšanas māka intensitāte šobrīd. Ja Tu nebrauc ar velo ikdienā vai vismaz bieži, tad garāks brauciens par stundu un vēl piecas dienas no vietas - pēcpusei var izrādīties nepārvarams šķērlis. Apavi kā reiz ir vismazākā problēma, uz platformas pedāļim der jebkurš ērts apavs. Mugurā es rekomendētu papmerbikses, viegli enduro šorti ar ieliekamu pamperi vai apakšveļu ar pamperi, kas gan novada lieku sasvīdumu, gan vav šuvju kas berztos , gan mazliet mīkstāk. Augšā var lietot da jeb ko , taču vislabāk ir sintētika kas ātri žūst. Ideāls komplekts būtu zemkrekls (apakšveļa), viegls virskrekls un kabatā vējjaka(der gan vējam , gan lietum , gan vēsākam mirklim, jo kalpo kā termoss).
Ja nu kas, arī šādi šoti ir pieejami ar “pamperi”, nav obligāti jākļūst par atlētu likras triko:
https://www.bike-discount.de/en/search?sSearch=baggy+shorts
Ja iespējams, pēc tam vajag nomazgāties un vilkt citas drēbes.
[quote=Papuass]Ja nu kas, arī šādi šoti ir pieejami ar “pamperi”, nav obligāti jākļūst par atlētu likras triko:
https://www.bike-discount.de/en/search?sSearch=baggy+shorts
Ja iespējams, pēc tam vajag nomazgāties un vilkt citas drēbes.[/quote]
Es izmantoju šādus zem parastajiem šortiem (kad gribu izskatīties stilīgs…) https://www.bike-discount.de/en/northwave-sport-2-mtb-inner-pants-with-pad
Tikai pamperi ir katru dienu jāmazgā. No netīra pampera ātri dabūsi iekaisumu.
Ar divām kārtām nebūs stiprāka svīšana?
Vasarā jau likras velošortos svīsti, bet te vēl piedāvā pa virsu normāla auduma šortus vilkt.
Protams, ka būs, bet šortus labākajās svešzemju takās vajag papildus aizsardzībai (kontakti ar klintīm un akmeņiem, ērkšķu krūmi, kaktusi, indīgās efejas utt.). Piem. štatos Jūtas tuksnešos, kur ir diezgan minamas takas, no vairākiem tūkstošiem redzētu braucēju likrā bija varbūt kādi 10. Vienkārši jāpērk drēbes no kvalitatīviem elpojošiem materiāliem, stingri jāievēro higiēna un jāpieradina dibens, jo 3-4 stundu braucieniem dienā pamperi nevajag, pietiek ar sporta apakšbiksēm bez vīlēm un šorti pa virsu.
Velosipēds, ķivere, ūdens pudele (labāk divas), bankas karte, telefons ar internetu, lādētājs, power bank. Labāk velosomas nekā mugursoma. Pirms sākšanas izplānot aptuveno maršutu, vai nav autobāņi, kur velo aizliegts, un tamlīdzīgi. Un tad jau galvenais tik sākt mīt! Pārējo sapratīs ar pieredzi.
Super! Paldies jums liels par ieteikumiem! Iesācējam, ļoti noderīgi.
[quote=436]Ar divām kārtām nebūs stiprāka svīšana?
Vasarā jau likras velošortos svīsti, bet te vēl piedāvā pa virsu normāla auduma šortus vilkt.[/quote]
Ir mēģināts dažādi. Visērtāk protams tikai lycra. Diemžēl šorti ar integrētu pamperu ne-pārāk - kuri mēģināti, parasti tas, ka saistīti rada situāciju, ka kāds no slāņiem otru velk. Rezultātā, virs-šorti pamperu ievelk staklē, vai pampers velk virs-šortus uz leju ierobežojot kustību.
Varbūt ir labi modeļi, bet atsevišķi kombinējot labāka pieredze - virsējais un apakšējais slānis brīvi staigā viens no otra, var piemeklēt ļoti plānu apakšslāni un virsslāni pēc laikapstākļiem. Un tas ka viņi nav saistīti arī gaisa cirkulācijai mazāk traucē.
Iesakiet, ja ir laba pieredze ar integrētajiem, kam tā nav.
Manuprāt universālāk ir izmantot pamperu velo apakšbikses - un tad pa virsu atsevišķi kaut kas piemērots laika apstākļiem un trasei, jo apakšbikses var biežāk mazgāt.
Ar apakšbiksēm jāuzmanās nepaņemt pārāk apspīlētas (mazas).
Visas jaunas pamperbikses iepriekš iemēģināt vismaz uz 3h braucienu plānotajā gaisa temperatūrā, jo katrai pakaļai ir savas īpatnības.
Man ir pierakstīts, ka Vaude, NorthWave pamatā vienmēr ir ok. Ja pakaļa jūtīga, jāuzmanās no lētajiem variantiem, ko tirgo SportsDirect, Decathlon un tamlīdzīgi kantori.
Ar tām apakšbiksēm vēl var aiziet izpeldēties “pa ceļam”…
Es iesaku brooks ādas sēdekli - pamperu nevajag