Labdien!
Nekad neesmu mērķtiecīgi trenējies ar zemu pulsu t.i. “licis bāzi”, bet šoziem ir tāds plāns, aizvadīts pirmais skriešanas treniņš un radās lieli jautājumi.
Mērķis strādāt ar pulsu 115- 135 sasniedzams, ja eju ātrā solī, lēni skrienot pulss momentā virs 150 drīzāk ap 170. Varētu domāt, ka jāiet pie daktera, bet pie salīdzinoši augsta pulsa varu strādāt ilgstoši- virs 2h. Miera stāvoklī puss normāls ~57. Maksimālā pulsa aptuvenā formula 220 mīnus vecums, man rezultē 189, taču 200 varu sasniegt bez piepūles- augstāk, ja ieskatos pulsometrā, nelaižu- bail :)
Vēl kas, mēnešus 8 nebiju trenējies vispār, pirms tam 7 mēnešus 2x nedēļā treniņi virs 1h, bet kontrolējot tikai maks.pulsu <190. Pirms tam varāk kā 10 gadi praktiski bez slodzēm, epizodiski trenažieri, baseins, skriešana, slēpes. Jautājums, kā man likt bāzi? Varbūt kādam ir līdzīga pieredze un tomēr izdevies nodzīt pulsu?
Paldies!
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=5764
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=9129
Lasi tik, ja vēl ko nesapsoti, tad jautā!
sirds,ka jau jebkurs muskulis,ari tiek treneta un ar laiku pulsam vajadzetu pie slodzem samazinaties.
tacu nevajag aizmirst ka cilveki visi nav vienadi un lidz ar to ari pulss citam ir augstaks citam zemaks.
ieteiktu drizak aiziet uz sporta laboratoriju iziet testus un pectam izanalizet pie kada pulsa tomer vislabak un visefektivak ziema treneties,jo tie 115-135 pulsi ir tads cipars kurs katram tomer neder
[quote=kurjers]http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=5764
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=9129
Lasi tik, ja vēl ko nesapsoti, tad jautā![/quote]
Paldies, ir jau lasīti un tur viss saprotams ;)
Neticās, ka pastaigājoties es ielikšu bāzi, braukt ar velo pie tik zemas intensitātes ir auksti, slēpojot skābekli vajag praktiski visām muskuļu grupām, tātad zemu noturēt ir vēl nereālāk.
Nepūt pīlītes, uzkāp uz veļuka, nobrauc treniņu 3h ar pulsu ap 125, un tad raksti.
pats tikko nokāpu no riteņa. Pat normāli iesvīdu, lai gan puls bija max 130. Ok, ārā ir silts, bet līdz 0 ar tādu pulsu noteikti nesalst.
Ir taču mēģināts, ok pirms uznāca šībrīža siltums, bija ap 0°, 1/2h laikā siltums neatnāca un sāku nežēlīgi salt- braucot ir nepatīkams faktors- pretvējš, varbūt ir ok, ja baigi satuntulējas, bet tā ir cita tēma. Rakstīju taču, ka 120bpm man ir pastaigas režīms, elpošana mierīga, slodzes sajūtas nekādas, bet pēc pulsometra sirds trako. Vēl ir novērots, ka kafija ļoti iespaido.
ilgi esmu lasījis visus šos rakstus par “bāzēm” un varu dot padomu dalīt treniņus nevis “bāze” un vēl kaut kādi murgi,bet
APJOMA darbs(ziema/agrs pavasaris)2-3-4-5h atšķirībā no sagatavotības/veselības.
SPĒKA IZTURĪBA(tīru spēku ar svaru stieni trenējam)
ĀTRUMA IZTURĪBA(ātruma īpašības ir iedzimtas,pilnveidot vislabāk Trekā)
šīs būs trīs īpašības kas nepieciešamas riteņbraukšanā(atšķirībā no disciplīnas MTB,BMX,Šoseja,Treks,DH katrā disciplīnā vienai no fiziskajām īpašībām ir jābūt attīstītai vairāk par pārējām,bet visas viņas ir nepieciešamas,jo tikai spēks neeksistē bez izturības utt.).
Apjoma darbu veicot arī pulsam jāiet lejā,bet tas nenotiek 1-2-3mēnešu laikā,ja cilvēks nav 10g. regulāri nodarbojies ar sportu.
Izmaiņām jābūt pēc 6mēn. un ilgāka darba.
Varbūt tomēr aizstaigā uz augšminēto slodzes testu un noskaidro, pie kāda pulsa konkrēti Tev ir aerobais un anaerobais slieksnis. Cilvēki ir visādi - zinu meiteni, kurai pie mērena skrējiena pulss ir 180, dakteri šausmās, bet viņa piedalās piedzīvojumu sacensībās un neko, dzīva.
Antuanete - un tikai ik pa laikam var dzirdēt - tik jauns un nomira no insulta / sirdstriekas / sirds nepietiekamības / infarkta. pāris mēnešus atpakaļ mammai darba kolēģim, jaunam puisim, draudzene aizgāja ar sirdi… 21 gads.
Varbūt noder vismaz kā viela pārdomām.
Man pulss 200+ mēdz būt 2 gadījumos:
- Pēc ilgstošas neko nedarīšanas mēģinot skriet.
Gadus 3 atpakaļ biju salauzis roku un vairākus (3-4) mēnešus neko nedarīju. Kad apnika slaistīties, ar riteni braukt vēl nevarēju, tāpēc mēģināju paskriet- lēnāk skriet nav iespējams, bet pulss +/-200. Nācās pāriet uz pastaigām, laiku pa laikam nedaudz patipinot. - Īslaicīgi- sirds aritmija uzsprintojot bez pietiekošas iesildīšanās un/vai pēkšņa stresa situācija.
Tā kā novēlu Tev pacietību! Ļoti lielu pacietību!
Man ir jautajums, te viena komentā bija rakstīts, ka vislabak ātrumu uztrennet esot trekā, vai Latvijā ( Rigas apkaimē ) ir kautkur kautkas tads pieejams, vienkarsi nav nacies dzirdēt par ko tadu, bet gribešana izmeginat ir ( un ja vel tur velli var noīrēt) tad vispar SUPER!
Klaipēdā viens ir. Bet ja spēsi maksāt īres maksu, tad braukt pēc tam amatieru mačos būs krietni par maz. Trenē labāk ātrumu taisot kadences intervāliņus no kalna vai ar ceļavēju, vai aiz auto/rollera.
Treniņus braucu praktiski tikai liekot “bāzi”, ar ientervālu treniņiem vēl nenodarbojos , pulss pie kaut kādas slodzes sezonas laikā ir krities krietni vien un izturība arī ir nedaudz lielāka. Ir pieaudzis vidējais ātrums trenniņā.
Dzintar Latvijā treka nav gadus 20-mit.Tuvākais treks Panevezys.
Tev to noteikti nevajag vēl treku,no diskusijām saprotu ka tu kopā ar Kurjeru treniņos brauc,ja tu vinjam blakus pārī braucot(nezinu vai zini ko kas tas tāds ir) degunu urbini un neelpo tad vari sākt sapņot par treku un ātrumu.
Veiksmīgu diskusiju,jo izskatās ka šis stāsts atkal brauc sviestā.
Sorry vecais,bet uz kuru no augļu vai būvmateriālu bāzēm tu brauc…?
Cello, no visa lielā rakstītāju/gribētāju bariņa brauc tik tavs audzēknis Atis., pārējie tik veidojas par IT speciālistiem.
[quote=cello]ilgi esmu lasījis visus šos rakstus par “bāzēm” un varu dot padomu dalīt treniņus nevis “bāze” un vēl kaut kādi murgi,bet
APJOMA darbs(ziema/agrs pavasaris)2-3-4-5h atšķirībā no sagatavotības/veselības.
SPĒKA IZTURĪBA(tīru spēku ar svaru stieni trenējam)
ĀTRUMA IZTURĪBA(ātruma īpašības ir iedzimtas,pilnveidot vislabāk Trekā)
šīs būs trīs īpašības kas nepieciešamas riteņbraukšanā(atšķirībā no disciplīnas MTB,BMX,Šoseja,Treks,DH katrā disciplīnā vienai no fiziskajām īpašībām ir jābūt attīstītai vairāk par pārējām,bet visas viņas ir nepieciešamas,jo tikai spēks neeksistē bez izturības utt.).
Apjoma darbu veicot arī pulsam jāiet lejā,bet tas nenotiek 1-2-3mēnešu laikā,ja cilvēks nav 10g. regulāri nodarbojies ar sportu.
Izmaiņām jābūt pēc 6mēn. un ilgāka darba.[/quote]
Lasiet, ļaudis, un lieciet aiz auss. Šis ir īss un skaidrs padoms…
arī labi ,jo tā šobrīd pieprasīta profesija.
bija pieprasīta agrāk, tagad darbs ir tikai tiem, kuri reāli treknajos gados uzdzina prasmes :)