Ieteikumi priekš kalnu velo 29"

Avatar

By andrisbb 19.04.2021 15:21:02

Member · 23 comments

Katram ražotājam vai pat modelim XL vai XXL nozīmē pavisam ko citu, nav jēgas salīdzināt tādā veidā dažādus velo.
Tāpat arī nav ko īpaši paļauties uz izmēriem ko ražotājs dod, jo pārsvarā viņi pārpīlē. Ja raksta ka pēc auguma tev cer XL, tad visdrīzāk tev derēs L. Tāpat katram cilvēkam ir dažāda kāju/augšdaļas/roku garumu attiecība. Tas ka čomam ar augumu 188 der XL, nenozīmē ka tev ar tādu pašu augumu viņš nebūs pa lielu. Tapēc velo vajag pielaikot, it īpaši ja skaties šoseju/gravel, ja būs par lielu, tad it īpaši iesācējam būs lielas moc\ibas, jo tas velo tevi "izstieps", bet fiziskās sagatavotības iemaņu nebūs, tapēc sāpēs rokas/pleci utt.
Jebkurā gadījumā mazāku velo var viegli uztaisīt par lielāku (saprāta robežās) pagarinot iznesumu utt. Bet ja velo ir par lielu, tad neko nepadarīsi, būs vienas vienīgas mocības (es runāju tiešam par garākiem izbraucieniem, nevis 5 min līdz veikalam). Var jau iznesumu uzlikt īsaku, sturī ar mazāku iznesumu utt, bet tas stipri sāks ietekmēt stūrēšanu.

Avatar

By andrisbb 19.04.2021 15:26:06

Member · 23 comments
Tourist wrote
Valerius wrote

Aizdomīgi, vai tiešām XL paredzēts 200 cm augumam. Varbūt tā arī ir, kā rakstīts, bet citiem ražotājiem uz 200 cm jau ir XXL.

Jāskatās reālie centimetri!
Vai es pareizi saprotu, ka agresīvākai/tehniskākai, īsākai MTB braukšanai/trasei rāmis ir pieļaujams kādu pusizmēru mazāks, nekā MTB gariem pārbraucieniem tipa Hydra Epic?
Piemēram, Giant šobrīd alu rāmjiem ir divas līnijas. Pirmā, ALUXX SL, paredz divus lielos  izmērus (XL un XXL). Otra - vieglākā un krutākā ALUXX SLR  tikai XL. Giant savā specenē raksta, ka arī krutie rāmji paredzēti divmetrīgiem indivīdiem, bet centimetri dažos parametros ir mazāki, nekā viņu lētajam rāmim. Piemēram, pirmajai līnijai (modelis Talon) lielākais seat tube length 658mm , bet otrajai (modelis XTC) tikai 525mm.  Savukārt top tube length abām rāmju līnijām ir aptuveni vienādi. Varbūt mazais seat tube length saistīts ar to, ka vieglais rāmis vairāk paredzēts pa kalniem, kad arī sēdeklis jālaiž zemāk...


Kāds tam sakars ar to vai velo derēs/dederēs? Skaties reach/stack, tad apmēram varēs saprast.
Te var labi salīdzināt ģeomertijas, lai apmēram pielasītu izmērus, pēctam potenciālos var laikot dzīvē.
https://99spokes.com/compare?bikes=gian … e-105-2020