Bruģa klasika - Smiltenes kauss riteņbraukšanā

Avatar

By LRF 03.09.2019 15:33:48

Member+ · 218 comments

Mājaslapā lrf.lv atvērta dalībnieku reģistrācija savulaik leģendārajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām “Smiltenes kauss”, kas šogad piedzīvos savu atdzimšanu. Vērienīgajās sacensībās, kas notiks 15. septembrī, Smiltenes bruģa kalnā, bezmaksas laipni lūgti piedalīties visa vecuma un meistarības aktīva dzīves veida cienītāji.

“Smiltenes kauss” riteņbraukšanā vairāk nekā 50 gadu garumā bija vienas no slavenākajām un smagākajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām ne tikai Latvijā, bet arī apkārtējās valstīs. Tajās startējuši dažādu paaudžu Latvijas izcilākie riteņbraucēji, tostarp pasaules čempioni – Emīlija Sonka un Romāns Vainšteins, Barselonas Olimpisko spēļu medaļnieks Dainis Ozols, Arvis Piziks, Kaspars Ozers, Gatis Smukulis, Dainis Grantiņš un daudzi citi.

Pēc vairāk nekā 15 gadu pauzes, “Smiltenes kauss” šogad 15. septembrī piedzīvos savu atdzimšanu. Kā sacensību starta un finiša vieta izvēlēts leģendārais Smiltenes bruģa kalns, kas arī būs viena no sacensību “odziņām”. Rīkotāji dalībniekiem piedāvās 3,2 kilometru garu apli, kas vedīs pa Smiltenes pilsētas ielām, 500 metru garo bruģa sektoru, koka tiltiņu un teju kilometru garo nobraucienu. Trase būs ļoti dinamiska un reizē sarežģīta.

Iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci būs pilnībā visiem aktīvu dzīves veidu mīlošiem cilvēkiem. Pie tam, pateicoties Smiltenes novada pašvaldības un atbalstītāju atbalstam, visos braucienos netiks piemērota dalības maksa.

Diena, pulksten 10:00, sāksies ar Latvijas lielākā jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla – “Cerību kauss” finālposmu. Šajās sacensībās septiņās vecuma grupās startēs licencētie sportisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Pirmo reizi “Cerību kausā” tiks ieviestas arī naudas balvas. Pulksten 13:00 tikmēr tiks dots starta šāviens “Elkor – Giant” Latvijas kausa finālposmam. Šeit sešās vecuma grupās startēs licencētie junioru, elites, amatieru un sieviešu grupu sportisti.

Plašas iespējas arī pārējiem. No pulksten 11:00 pie Smiltenes muižas tiks dots starts pirmajiem “Velolifestyle” bērnu braucieniem. Gaidāmas interesantas un aizraujošas trases, kurās būs jāparāda ne tikai ātrums, bet arī veiklība.

Lielā svētku diena noslēgsies pulksten 14:30, kad uz bruģa kalna četru apļu, jeb 13 kilometru garajā distancē, dosies “AL Mežs” Tautas un leģendu brauciena dalībnieki. Šeit piedalīties bez ierobežojumiem var ikviens Smiltenes novada iedzīvotājs un viesis. Brauciens pulcēs arī Smiltenes un visas Latvijas riteņbraukšanas leģendas, tostarp Daini Ozolu, Arvi Piziku, Gati Smukuli, Daini Grantiņu, Gaidi Lapiņu un citas. Šajā braucienā uzvarētāji būs un balvas saņems visi startējošie dalībnieki.

Organizatori “AL Mežs” Tautas un leģendu braucienā izsludinājuši arī nomināciju – kuplākajiem kolektīviem. Aicināti kopīgi piedalīties gan darba kolektīvi, skolu klases, sporta komandas, draugu kopas un citas apvienības. Kuplākie kolektīvi saņems “Smiltenes kausu”, bet tuvākie sekotāji tiks pie veicināšanas balvām.

Pieteikšanās “Smiltenes kausam” visās distancēs pieejama:  http://velokross.lv/smiltene/index.php
DALĪBA - BEZMAKSAS!

Avatar

By LRF 04.09.2019 23:30:46

Member+ · 218 comments

“Smiltenes kausā” riteņbraukšanā tiks noteikti kuplākie  kolektīvi

Jau nākamās nedēļas svētdienā, 15. septembrī, Smiltenē savu atdzimšanu piedzīvos leģendārās riteņbraukšanas sacensības “Smiltenes kauss”, kurās piedalīties bezmaksas aicināts ikviens novada iedzīvotājs. Organizatori ar kausu un veicināšanas balvām sveiks kuplākos uzņēmumu, iestāžu, skolu, deju kolektīvu, koru, sporta komandu vai draugu kolektīvus.

“Smiltenes kauss” riteņbraukšanā 15. septembrī savu atdzimšanu piedzīvos pēc 15 gadu pārtraukuma. Pasākums pulcēs ne tikai rūdītus riteņbraucējus, bet arī bērnus, amatierus un tos, kuri ar velosipēdu brauc savam priekam.

Lai vēl vairāk Smiltenes novada kolektīvus piedalīties, pasākuma organizatori “AL Mežs” Tautas un leģendu braucienā izveidojuši nomināciju – trīs kuplākie  kolektīvi. Lai pretendētu uz balvu, piesakoties braucienam, visam kolektīvam jānorāda vienāds komandas nosaukums. Uzvarētāji saņems kausu, bet 2. un 3. vietas ieguvēji veicināšanas balvas.

Kolektīvi, kas pretendēs balvā, var būt visdažādākie. Sākot no darba kolektīviem un iestādēm, turpinot ar sporta komandām, koriem, deju kolektīviem, skolām un draugu apvienībām. Vienīgais priekšnosacījums dalībai ir aizsargķivere. Ieteicama velo, bet var būt arī hokeja, celtnieka vai cita.

“AL Mežs” Tautas un leģendu brauciena garums būs 12,5 kilometru garš bez sacensību elementa. Starts tiks dots pulksten 14:30. Starta un finiša vieta būs Kalnamuižā 1 – bruģa kalna augšā. Braucienā plāno piedalīties daudz Smiltenes un visas Latvijas riteņbraukšanas leģendu, tostarp Dainis Ozols,  Gatis Smukulis, Gaidis Lapiņš, Arvis Piziks, Kaspars Ozers, Oļegs Meļehs un daudzi citi. Trase vedīs tikai pa Smiltenes pilsētas ielām un ceļu.

Pieteikties iepriekš iespējams: http://velokross.lv/smiltene/. Dalība visiem bezmaksas.

Avatar

By LRF 05.09.2019 18:58:09

Member+ · 218 comments

Par un ap Smiltenes kausu uzzini arī jaunākajā VELO Studijas raidījumā: https://lrf.lv/index.php/mtb/aktualitat … enes-kausu

Avatar

By LRF 09.09.2019 10:45:51

Member+ · 218 comments

Aplūko Smiltenes kausa balvas un uzzini praktisku informāciju STV Studijas video intervijā ar sacensību rīkotāju Tomu Marksu:
https://www.youtube.com/watch?v=O_CNffVr-r8

Avatar

By LRF 10.09.2019 23:05:24

Member+ · 218 comments

Svētdien Smiltenē notiks leģendāro riteņbraukšanas sacensību “Smiltenes kauss” atjaunošana pēc 15 gadu pārtraukuma. Vērienīgajā pasākumā savu sezonas noslēdzošo posmu aizvadīs arī Latvijas jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” dalībnieki. Pateicoties Smiltenes novada atbalstītāju ieguldījumam, piecās vecuma grupās jaunie riteņbraucēji cīnīsies par vērtīgām naudas balvām. Foto: Kaspars Suškevičs.

“Smiltenes kauss” ir Latvijā un apkārtējās valstīs slavenas un tradīcijām bagātas riteņbraukšanas sacensības, kurās startējuši visi izcilākie Latvijas velosportisti. Sacensību izveidotājs ir panākumiem bagātais riteņbraukšanas treneris Jānis Akmentiņš. Pēdējo reizi “Smiltenes kauss” tika rīkots 2004. gadā.

Vērienīgais velo notikums tiks atjaunots pēc 15 gadu pauzes. Velomīļi no Smiltenes novada un citām Latvijas, kā arī Igaunijas pilsētām tiek aicināti pulcēties 15. septembrī. Sacensību centrs un “Velolifestyle” bērnu sacensības atradīsies pie Smiltenes muižas ēkas – Kalnamuižā 1. Tikmēr starta un finiša zona būs uz leģendārā bruģa kalna.

Pamataplis “Cerību kausa”, “Elkor – Giant Latvijas kausa” un “AL Mežs” Tautas un leģendu brauciena dalībniekiem būs 3,2 kilometru garš. Katrā aplī iekļauts 450 metru garš bruģa kalns. Atkarībā no braucieniem, dalībnieki to veiks no 4 – 15 reizēm.

Īpašs sezonas noslēdzošais posms būs “Cerību kausa” dalībniekiem. Visās septiņās vecuma grupās uzvarētāji saņems īpašās bruģakmens balvas. Tikmēr C un B grupās zēniem, kā arī meitenēm un A grupā juniorēm, ieviests naudas balvu fonds. To sarūpējuši Smiltenes novada uzņēmēji – “Stora Enso”, “Smiltene Impex”, “Mežvalde AD” un “Ķiktuti 99”. Organizatori cer, ka naudas balvas jaunajiem sportistiem radīs papildus motivāciju sarežģītajā trasē cīnīties par pēc iespējas labāku rezultātu.

Interesanti, ka orģinālās bruģakmens balvas sagaidīs arī “Elkor – Giant” Latvijas kausa Open brauciena dalībniekus visās septiņās vecuma grupās. Smiltenē Open grupas dāmas startēs “Cerību kausa” noslēdzošajā braucienā ar junioru meitenēm un jauniešiem.

Iepriekšējā pieteikšanās visos braucienos turpināsies līdz 12. septembrim mājaslapā lrf.lv. Pieteikties būs iespējams arī uz vietas norises dienā. Īpaši aicināti piedalīties pasākumā ir Smiltenes novada iedzīvotāji. “AL Mežs” Tautas un leģendu braucienā tiks noteikts kuplākais kolektīvs, kas arī saņems īpašo “Smiltenes kausu”.

Avatar

By LRF 25.09.2019 09:21:26

Member+ · 218 comments

Video apskats no Smiltenes kausa: https://www.youtube.com/watch?v=T9vVv_IT-E0

Paldies visiem dalībniekiem par dalību!

Uz tikšanos Smiltenes kausā 2020. gadā!