Slēpotāji vs. babuļnieki/trases izbradātāji

Avatar

By JanisRo 22.01.2019 09:21:01

Member · 536 comments

http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43104/

it kā idiotu blīvumam vajadzētu būt vienmērīgam pa visu LV, bet laikam jau tas ir kļūdains pieņēmums. Ogrē to ir krietni vairāk kā citur !
Katrā ziņā informatīvās zīmes, kurās ir norādīts ka sniega apstākļos slēpošanas trase ir domāta slēpotājiem - pazūd apm 1 dienas laikā.


Kāpēc tad jūs braucat ar to riteni, ja jūs visu laiku krītat? (© dakteris)

Avatar

By Aģents Ilze 22.01.2019 09:26:09

Member+ · 686 comments

Pavingrināties slalomā un izveicībā nekad nenāk par ļaunu.

Avatar

By Tooty 22.01.2019 10:58:45

Member · 24 comments

Ziniet, bet jāpiekrīt vairumam komentāru, tas ir publisks dabas parks, nevis oficiāla slēpošanas trase, apgaosmota ir TIKAI "trase", ka snav godīgi pret pārējiem ,tādēļ ir saprotams sašutums.

Un pilnībā piekrītu šim komentāram :

"" Normālā valstī slēpošanas trasi netaisa dabas parkā, bet tam speciāli paredzētā teritorijā, kur netiek traucēta cilvēku pārvietošanās. Tiem soda draudētājiem derētu padomāt - kam šī trase ir vajadzīga, un kas no tā iegūst? Ir pašvaldībai pietuvināta apšaubāma biedrība "Nesēdi mājās", kuras pārstāvis saņem algu arī kā ieliktenis Zilo kalnu aģentūrā. Reāli šis pārstāvis pumpē lielus pašvaldības līdzekļus (sniega motociklus, apgaismojuma ierīkošanu utt.) savam personīgajam biznesam - pasākumu rīkošanai un slēpju nomai. Arī vasarā tur vairs nevar ne paiet, ne mierīgi pabraukt ar riteni, jo, visdrīzāk šis pats pārstāvis tur rīko MTB sacensības, un ir iespēja, ka kāds uztrieksies virsū bērniem vai pensionāriem. Otrs liekēdis tur ir ielīdis ar savām staigājamajām virvēm, un ekspluatē par brīvu parka kokus savam biznesam. Jautājums - ar kādām tiesībām dabas parks ir pārvērsts par teritoriju privātam biznesam, kura nodrošināšanai vēl tiek izvilkta nodokļu maksātāju nauda, bet nodokļu maksātāji pretī saņem dzenāšanu, aizliegumus, draudus par sodiem? Reāli šis "biedrības" pārstāvis-aģentūras ieliktenis ekspluatē un degradē Zilo kalnu teritoriju savām privātajām vajadzībām, un viņam par saviem līdzekļiem būtu jāaizlīdzina gan visas gravas, kas sāk veidoties pēc kārtējā MTB maratona vai slēpošanas sacensībām - iedomājaties - tur kur pārsimts MTB riteņi bez žēlastības ir triekušies pāri, apakšā paliek plika smilts, un viss sāk izskaloties, līdzīgi ir arī pēc pārsimts slēpotāju slodzes. Bet mūsu korumpētajā pašvaldībā tam tiek vilkta nauda no pašvaldības, un vēl draudēts netuvoties trasei. Nav gadījies redzēt to trases karti, bet tāpat ir skaidrs - ja trase ir 12 km gara, tas ir turp un atpakaļ pa visu Zilo kalnu teritoriju, un neslēpotājiem ir nepamatoti ierobežotas iespējas pārvietoties pa dabas parku. To trasi mierīgi var arī uz pusi saīsināt, un absolūti neviens no tā necietīs, pašvaldība pat ietaupīs, dabai būs mazāks kaitējums, ja nu vienīgi tas pārstāvis, kas pumpē sev naudu no pašvaldības, vairs nevarēs rīt kā šobrīd.""

Avatar

By AndrisG 22.01.2019 11:56:54

Member · 669 comments

Runga ar 2 galiem. Es ~ 10 gadu laikā esmu OZK pieredzējis 2 galējības, kad neļāva rīkot NEKO, jo visur biotopi, aizsargājams un dabas parks. Kā rezultātā auga smilgas līdz staklei, krūmi kur pagadās un nevienam arī īpašas vēlmes nebija tur atrasties. It īpaši tuvāk pilsētai bija vairāki meža pritoni ierīkoti, diez gan bieži sanāca uziet sieviešu apakšveļu, šļirces un tumšajā laikā bija diez gan neomulīga sajūta.
Tagad savukārt ir uz robežas, kad viss ir pārāk ērti un labiekārtots un tā rezultātā noslogojums palielinās eksponenciāli un videi tomēr ir būtisks slogs. Piekrītu gan par to ka slēpošanas trase un dabas parks ir mazliet pretrunā viens otram, gan arī saprotu gājējus tumšajā dienas laikā (dienasgaismā OZK izstaigājami krustu šķērsu minimāli tikai šķērsojot trasi), bet ļoti izbaudu trases esamību 5 min gājienā no mājas un apgaismojumu rudens vakaros.
Kaut ko kardināli nemainot apmierināts šajā situācijā līdz galam nebūs neviens. Manuprāt, bija jālieto nevis agresīva mediju iesaistīšana, bet jāmeklē kaut kāds kopsaucējs pastāvēšanai šajos konkrētajos apstākļos.

Last edited by AndrisG (22.01.2019 12:00:04)

Avatar

By JanisRo 22.01.2019 13:35:28

Member · 536 comments

Mans ieskats ir, ka tos pāris mēnešus gadā gājēji tomēr varētu respektēt slēpotājus un staigāt kaut kur citur. Kaut vai pa Zilokalnu rietumu pusi. Pa dambjiem, kas tagad ir apgaismoti uz to labāko. Staigāt var visur, bet slēpot - tikai tur.
btw šādā griezumā tas apgaismojums varēja arī nebūt, kaut gan - cik novērots, pa tumsu arī apgaismotajā daļā staigāts tiek maz.


Kāpēc tad jūs braucat ar to riteni, ja jūs visu laiku krītat? (© dakteris)

Avatar

By Noro 22.01.2019 14:28:58

Member · 244 comments
Rochopper wrote

Slēpotāji - izbaudat atlikušo ziemu un beidzat cepties par sniega kvadrātcentimetriem, kuri no staigātājiem utt neko lāga nesabojā. Tev uz šo ziemu tiek dots pietiekami sniega, lai slīpētu, taču netiek dots īpašs statuss, jo neesi kļuvis par trases īpasnieku vai kā tā. Ja pats nespēj sakārtot sevi un palaist garām tos dažus gājējus, gājējus ar bērniem - diez ko advancēts neesi. Loģiski domājot jasaprot ka gājēji uc. izmanto tikai atsevišķas trases daļas, lai nonāktu sev velamajā vietā - piemēram uz bērnu kalna vai citu Zilo Kalnu daļu, karjeras utt. Un šeit neiet runa, ka faktiski tiek bojata trase, kas izkartota 12 km garumā.
Brīvdienās viens līdzīgais jau pa gabalu man bļāva... piestāju, aprunājamies, kā rezultātā novēlējām viens otram labu atlikušo dienu ;-)

Slēpotāji - pavasaris vairs nav aiz kalniem ;-)

Tas, ar kuru aprunājies, laikam nebija tas tēls no Ogres lapas komentāriem, kurš pa trasi staigātājus (un laikam arī velobraucējus) sauc par ebanaškām, jo viņš arī ir tikpat virtuāli varonīgi noskaņots. big_smile big_smile

Avatar

By kašķis 22.01.2019 14:32:35

Member · 1,172 comments

Es arī Lucavsalā atļāvos vienam pārītim aizrādīt ka pa trasi staigāt nevajadzētu, uz ko saņemu atbildi “a gģe nam haģiķ?”. Nezinu kā tur OZK, bet Rīga jaunu gan var pa pilno atrast vietas kur “haģiķ” nebradājot pa trasi. Kaut vai pa Lucavsalas otru pusi. Brīnumainā kārtā mani tomēr respektēja un pa trasi vairs nestaigāja.

Avatar

By kašķis 22.01.2019 14:39:26

Member · 1,172 comments
Tooty wrote

Ziniet, bet jāpiekrīt vairumam komentāru, tas ir publisks dabas parks, nevis oficiāla slēpošanas trase, apgaosmota ir TIKAI "trase", ka snav godīgi pret pārējiem

Pret tiem kas sēž mājas dīvānā, dzer alu un skatās TV  šāda publiska dabas parka ierīkošana ir ļoti negodīga!

Avatar

By DZ 22.01.2019 14:50:48

Member · 3,385 comments

Ir cilvēku šķira, kuri nesaprot kam nepieciešams sports, aktīva atpūta. To misija ir piedzimt, iemācīties profesiju, strādāt un nomirt. Tādi  velkas pa slēpošanas trasēm, veloceliņiem, pīpina riteņbraucējiem uz ielām un taisa lielu traci ja viņu iemīļotās desu bodes vietā uztaisa spora zāli. Protams, gluda slēpošanas trase ir lielisks objekts kur pakakināt savu dzīvoklī dzīvojošo kranci, jo šis taču publisks mežš un čo ti hočiš.
Parasti tādi ir pēc pusmūža gadiem, runā dīvainā aziātu valodā. Kamēr šie vēl kustas, jāsadzīvo ir.

Tas pats ir arī Ozolniekos, taču ņemot vērā ka Ozolniekos dzīvo mazāk āzijas kontinenta pārstāvji nekā Ogrē, tad šeit ar to kultūru veicas gana labāk.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By ccxr 22.01.2019 15:13:10

Member · 148 comments

Tie ir arī tā pati suga, kas grib slēgt Biķernieku trasi, jo pērkot dzīvokli nepadomāja, ka no turienes varot nākt skaņa.

OZK nekā nebija - ierīkoja slēpošanas un velo trases, tagad tur ir paredzēts slēpot un braukt ar velo! un pārējais pakārtoti.


Ja kaut kur bija skvēriņš, kur varēja pīpēt, bet tagad tur ir biroju ēka (Valdemāra centrs) vai lielveikals (Barona centrs), tad taču tur iekšā nevar vēljoprojām pīpēt un vizināties ar ragaviņām, ne?!

Avatar

By artis-l 22.01.2019 16:01:33

Member · 115 comments

1. pašiem slēpotājiem jāiemācās cienīt vienam otru un nebraukt pretējā virzienā, kur paredzēts braukt lejā.
2. Man domstarpības rodās ar tiem, kuri trasi uztver kā privātīpašumu un pārvietojas itkā tur vienīgie būtu.
3. Par izdauzītajām sliedēm nobraucienos vainīgi ir paši slēpotāji un tie lielākie naži, jo viņi nedrīkst pārtraukt treniņu, lai piestātu un paskaidrotu iesācējiem, ka piemēram šis nobrauciens būs par traku un lai izvēlās citu maršrutu (labi ja parādītu virzienu, kur tas ir).
4. Atmetiet variantu ka esat slēpotājs un paskatieties uz to no to puses, kuri pastaigājās.  Kādas ir ielas pilsētā?! Ar sāli nokaisītas uz kurām ir necaurejama putra un par pārvietošanos ar ragavām pavisam var aizmirst. Un tanī pat laikā blakus dzīvojamajam masīvam līdzena, pieblietēta ar tīru sniegu un izgaismota trase, grēks neiziet pastaigā pa tādu vietu.
5. Tika pieminētas trases ārzemēs. Tur itkā neesot trases pilsētas vai piepilsētas parkos. Muļķības. Ir trases pilsētu un piepilsētu parkos, tur vienkārši visi slēpo, ir pavisam cits kūltūras līmenis un pa trotuāriem ir patīkami pārvietotie (arī ar ragavām).
6. krievi un latvieši ir līdzīgi kretīni, atšķiras tikai tas ar ko mums tanī brīdī sanāk saķerties.

Un pie visa vainīgs ir skatu tornis.

Avatar

By artursp 22.01.2019 16:42:32

Member · 375 comments

Ja DAŽI (lai tie būtu slēpotāji ar savām trasēm, mednieki ar teritoriju norobežošanu, riteņbraucēji, skrējēji, rallisti ar plašu ceļu slēgšanu, autobraucēji ar savu nejēdzīgo infrastruktūru attiecībā pret citu transportu, vienalga) mēģina radīt neērtības DAUDZIEM, vienmēr ir pretreakcija, un tas ir tikai normāli, lai kā tu arī savas intereses neizlobētu un kādu aizstāvību sev nenodrošinātu.
Varbūt jau saknē vajadzēja padomāt par citu vietu trasei, kur "Untermensch" plūsma nav tik liela, nevis pēc tam brīnīties "Kā? Mēs taču aizliedzām! Kāpēc Viņi te vēl atrodas?!"... (tas pats "ejiet pastaigāt citur" tikai pretējā virzienā).
Sadzīvot var (pats esmu piedzīvojis gan izbojātas špūres, gan zirgu/moto/auto sabojātas takas utt., bet kaut kā dzīvs vēl esmu), bet ne jau, ieņemot pozu "Ei, babuļi, lasās malā, ES te tagad braucu ar savām slēpēm/auto!"

Avatar

By madfox 22.01.2019 17:02:09

Member · 86 comments

Viss ir ļoti vienkārši,kamēr tas staigātājs pats neuzkāps uz slēpēm,nekas nemainīsies. Šie konflikti ir raksturīgi trasēs,kuras ir blakus apdzīvotām vietām,jo ir taču tik jauki staigāt pa noblietētu trasi,kad sniegs nekrīt zābakos. Kas dīvainākais,tie staigātāji,ragaviņotāji,ratiņstūmēji ir arī trasēs,kurās slēpojams par maksu,tikai uz viņiem šo maksu nevar attiecināt,jo neslēpo. Ziemā tas viss vēl štrunts,bet kad vasarā ar rollerslēpēm laid pa asfalta apli,ar ātrumu virs 40km/h un pa trasi mierīgā tempā iet mamma ar ratiņiem,blakus ome,bērns un pa reizei arī suņuks pavadā,tad gan ir kur iespringt.
Te gan piebilde,tas nav Ogres ZK.

Last edited by madfox (22.01.2019 17:03:10)

Avatar

By JanisRo 22.01.2019 17:19:58

Member · 536 comments
artursp wrote

Ja DAŽI (lai tie būtu slēpotāji ar savām trasēm, mednieki ar teritoriju norobežošanu, riteņbraucēji, skrējēji, rallisti ar plašu ceļu slēgšanu, autobraucēji ar savu nejēdzīgo infrastruktūru attiecībā pret citu transportu, vienalga) mēģina radīt neērtības DAUDZIEM, vienmēr ir pretreakcija, un tas ir tikai normāli, lai kā tu arī savas intereses neizlobētu un kādu aizstāvību sev nenodrošinātu.
"

vot ir aizdomas ka nu jau DAŽI ir staigātāji, un DAUDZI ir slēpotāji. un tas ir tikai normāli ka ir pretreakcija.
Loģiski ka neiet runa par posmu no starta laukuma uz torni, jo kaut kā jau uz to torni ir jātiek. Bet skats, kā kāds slāj pa klasikas špūri, uzjundī kāri pēc likumpārkāpuma.
(klasikā nebraucu, bet vienalga)

Last edited by JanisRo (22.01.2019 17:25:49)


Kāpēc tad jūs braucat ar to riteni, ja jūs visu laiku krītat? (© dakteris)

Avatar

By Ansis 22.01.2019 18:59:18

Member++ · 3,517 comments
JanisRo wrote

Bet skats, kā kāds slāj pa klasikas špūri, uzjundī kāri pēc likumpārkāpuma.

Vari apgūt paņēmienu vidējā ātrumā no aizmugures uzšļūkt gājējam virsū un iebikstīt (iesist) ar slēpju galu cauri staigātāja zābaciņam Ahileja cīpslas rajonā. Paņēmiens efektīvs, jo gājējs atceras arī izbīli. Savulaik Jūrmalas pludmales slēpotāji tā darīja. Tiesa, nācās dzirdēt stāstus, ka staigātāja ģeds 45. gadā ieņēmis Berlīni, un ar savu tanku viegli tiktu galā ar simts tādiem slēpotājiem, bet nekas, lai izrunājas un noklust.

Avatar

By peteris 22.01.2019 22:33:54

Member · 431 comments

jāpiekrīt par atsevišķu slēpotāju zemo kultūru, arī Lucavsalā ērgļi uzvedas it kā gatavotos olimpiskajām spēlēm un trase būtu paredzēta tikai viņiem, nevis visiem slēpotgribētājiem.
pats uz OZK mēdzu braukt tikai tumsā - mazāk tautas, patīkamāk, šogad gan vēl tur nav būts.

Avatar

By Dexters 1 23.01.2019 00:18:41

Member · 76 comments

"iedomājaties - tur kur pārsimts MTB riteņi bez žēlastības ir triekušies pāri, apakšā paliek plika smilts, un viss sāk izskaloties, līdzīgi ir arī pēc pārsimts slēpotāju slodzes. "
ja kas,pēc velo,un slēpotājiem,vismazāk tiek traumēts mežs,takas.  Kājāmgājēji daudz nozīmīgāk pārvērš smiltīs kāpas.
Ja kas,ņem to vērā.  Tur reāli tūristi vairāk izbradā.   Tev vajadzētu redzēt,kā izskatās,Vārnukroga,Buļļu kāpas pēc,pieļauju tikai dažu motociklu,kvadru izklaidēm... Pēc tiem,dažiem kadriem,paliek pilnīgi smiltis,un iedzītas pusmetrīgas špūres.
Un visiem po!    Ta lūk...

Last edited by Dexters 1 (23.01.2019 00:19:02)

Avatar

By kašķis 23.01.2019 09:22:48

Member · 1,172 comments
Tooty wrote

...tur kur pārsimts MTB riteņi bez žēlastības ir triekušies pāri, apakšā paliek plika smilts, un viss sāk izskaloties, līdzīgi ir arī pēc pārsimts slēpotāju slodzes.

par MTB vēl varētu piekrist, bet kā slēpotāji var ietekmēt augsni? Es esmu kaut ko palaidis garām, ir jau izdomātas slēpes ar kurām sniegu nevajag?

Avatar

By novērotājs 23.01.2019 10:19:48

Member+ · 1,859 comments
kašķis wrote

Es esmu kaut ko palaidis garām, ir jau izdomātas slēpes ar kurām sniegu nevajag?

Ir gan big_smile - tās saucas rollerslēpes, un ir arī pasuga priekš ripošanas pa mežu. Bet nu ne par to laikam šeit stāsts.

Avatar

By ksp 23.01.2019 10:29:15

Member · 440 comments

Ai nu tak neiespringstiet pārāk par to citēto komentāru augstāk. Tas tak acīmredzami, ka kārtējais dīvānā pirdējs un virtuālais karotājs, izmantojot debīlus argumentus, izlej žulti par to, ka kāds kaut ko dara.
OZK ir dabas parks, nevis dabas rezervāts, tāpēc tur ir jāsabalansē gan dabas aizsardzības, gan dabas baudītāju intereses. Tas tiešām nav viegli, īsta kompromisu māksla. Domāju, ka tieši ir labi, ka piesaista privātos uzņēmējus, jo tad kāds ir ieinteresēts uzturēt kārtību. Skaidrs, ka riteņbraucēji, slēpotāji, orientieristi, jājēji un babuļi-staigātāji OZK ir uz palikšanu, atliek tikai strādāt, lai viņu intereses pārāk nekonfliktētu. Kaut kā tiem babuļiem ir jāiestāsta, ka slēpotājiem ir tikai viena sagatavota trase, bet staigāt var daudz kur citur. Ja staigāšanai nav notīrītas un apgaismotas takas, tad varbūt tieši ar to tagad ir jāsāk.
Katrā ziņā jebkura veida sportisti ir mazākā OZK problēma, daudz vairāk tur posta atpūtnieki-demolētāji, ugunskuru kurinātāji, visādi motorizētie vai vienkārši pārāk lielas ļaužu masas.

Avatar

By ario 23.01.2019 12:50:02

Member · 231 comments

Man liekas, ka arguments 'Dabas parks pieder visiem' īsti nav korekts. Pilsēta arī ir visiem, bet tomēr ceram, ka veloceliņš ir riteņbraucējiem, gājēju-gājējiem. Pļavniekos cilvēki bradā arī pa veloceļu, Ķengaragā - lielākoties tomēr pa savu, gājēju pusi. Droši, ka šī apgaismība tur arī ir nākusi caur 100 konfliktiem.
Gan, ja vienīgais celiņš ir pārvērsts par trasi, tad visiem tur būtu jāspiež uz domi, lai nākamgad būtu divi celiņi vai tas pats viens platāks, ka visiem pietiek vietas.
P.s. Vispār trase kāpumos varētu būt biš platāka arī tāpat - jo labā brīvdienu laikā tur vienmēr rodas sastrēgumi.

Avatar

By Imants2 23.01.2019 13:55:36

Member · 76 comments

Man domāt, ka OZK problēma ir nedaudz dziļāka par slēpotāji vs. bradātāji. OZK ir kļuvis pats par savas popularitātes upuri. No vienas puses OZK tiek popularizēts - brauciet sportojiet, atpūtieties, baudiet mežu, mieru utt, bet teritorija un infrastruktūra šobrīd ir nepietiekama vasaras siltākajam un ziemas sniegotajam gada laikam. Problēmas ir ne tikai ziemā, bet arī vasarā. Vasarā cilvēku plūsma uz torni un atpūtas vietām pie karjera ir milzīga, teritorija ir piebāzta ar auto, karstākajās brīvdienās, kad auto nav kur novietot, tie tiek atstāti mežā neatļautās vietās. Putekļu mākoņi no auto sausās dienās ir iespaidīgi. Atkritumu urnas piebāztas un blakus tām atkritumu kalni, ap karjeru krūmi piečurāti ar tualetes papīru un higēnisko pakešu paliekām. Ļoti bieži skrienot pa mežu takas ir jādala ar riteņbraucējiem, gadās normāli, kad savstarpēji laipni palaiž garām, bet gadās arī tādi, kas pat nedomā par veiksmīgu samainīšanos. Ir gadījies vairākas reizes uzskriet uz takām, kurās tajā brīdī notiek velo sacensības, lieki piebilst, ka pie trases nebija nekādas norādes par sacensībām. SEB MTB parasti trases ir labi marķētas, ir izliktas zīmes par sacensībām, bet pēc tām mežā daudz atkritumu. Tagad slēptāji vs. bradātāji ir tas pats stāsts, tikai ziemas apstākļos. Starp citu, nereti ir gadījies redzēt, ka uz Starta laukumu atbrauc auto, izkāpj ģimene, tētuks aiziet slēpot, bet bērneļi ar mammīti nodarbojas ar trašu bradāšanu vai pat izvelk bērnu ratus un mierīgi pa trasi vizina savus bēbīšus. Brīvi var justies tikai pavasarī un rudeņos. Kaut gan par rudeņiem arī savs bēdustāsts - MTB trase vairākās vietās šķērso manas iemīļotās gaileņu vietas:) Domājams, ka ņemot vērā ambīcijas uz popularitāti un vienlaikus ierobežoto teritoriju un finanšu resursu, nekas nemainīsies. Viena lieta, ko var risināt un dotu tūlītēju efektu - atslēgt apgaismojumu pirmajiem 200 - 300 metriem Ogres pusē, tas uzreiz izslēgtu vakara suņu kakinātājus un pastaigu cienītājus, bet slēpotājiem īpaši netraucētu.

Avatar

By JanisRo 23.01.2019 16:36:43

Member · 536 comments

Tā ir gan. Pirms pāris gadiņiem tas viss bija kaut kā intīmāk.
Za što baroļis, na to ia naparoļis.
Manis pēc tas apgaismojums tur varētu arī nebūt; ar lukturi slēpot nav ne vainas.


Kāpēc tad jūs braucat ar to riteni, ja jūs visu laiku krītat? (© dakteris)

Avatar

By averza 23.01.2019 23:41:02

Member++ · 5,023 comments

Neesmu vēl visus izlasījis, bet ļoti šausminos par dažiem komentāriem. Piemēram, to, kurš vaino slēpotājus un apmēram saka, ka gājēji jau nekādu skādi nenodara trasei. Tas ir elementāri apgāžams - paskatieties, kas notiek trasēs, kur cilvēki nestaigā - Laurenčos, Priekuļos, Smeceres silā, Vanagkalnā - tur tās ir nesalīdzināmi labākā stāvoklī, jo tur ir tikai slēpotāji, meža zvēri un kāds viens apmaldījies gājējs (drīzāk slēpotājs, kuram saplīsa stiprinājums un kurš pa trasi čāpoja uz startu). Obviously pie vainas ir tieši cilvēki, gājēji, kas atstāj caurumus pēdu formā, pēdas mēdz arī sasalt par ledu, sniegs var tikt izrauts ar zemi un apmests otrādi, sanestas smiltis (tas arī it sevišķi no ragavām, āboliem, kas izārda nobraucienus, pataisot tos pilnībā nelietojamus).

Un tikai tie, kas paši nekad nav slēpojuši, domā, ka viss ir labi. Ja jūs paši mācētu slēpot un to darītu, jūs tā nerakstītu. Un kur nu vēl ar karbona slēpēm par 300€. Un ne jau cilvēki traucē, jo tos būtu grūti apslēpot pa maliņu, bet viņu pēdu atstātās sekas - izbojātā trase/sniegs.


Latvijas valsts granteņu MTB maratons

Avatar

By Duff 24.01.2019 00:56:24

Member · 397 comments

Šodien Biķernieku trasē ne viens vien slēpoja pret spalvu un ne ar to amatieriskāko soli, lai gan trases virziens ir skaidri norādīts - nu ko gan mēs varam gribēt vēl no cilvēka bez slēpēm..,,

Avatar

By Rochopper 24.01.2019 08:59:58

Member · 141 comments

Lasot augstākminēto izbrīna cik aktuāli kultivēt virtuāli to, ko tāpat nevar mainīt kultivējot to šeit - ja vien pašam neiet dežūrēt trasē, lai izgaiņātu tos, kuriem Tavuprāt šeit nav vietas. Viedokļi dažādi, taču pasiem jābūt reālistiem. Pats neesmu kareivīgi noskaņots, jo zinu kā tur ir - esmu iedzīvotājs, kurš gan slēpo tur, gan slīpē ar velo, gan ved sīko uz tuvējo kalnu. Vienīgais kas mulsina ir tik dažāds vedoklis, kurš šķietami balstīts uz kkādu privātīpašnieciskumu, bez balansa sajūtas izprast. Nu ja Tu brauc, slēpo, vai ej - nu palaid garām to pretīmnāceju un mauc tālāk, ko cepās, par to, ko šeit tapat neietekmēs.

Rakstiet Ogres domei, vai ejat dežūrēt kalnā.
Atvainojos, ja aizskāru kādu, kuram viss tāpat šķiet slikti.


Specialized Epic/ Trek Madone Di2/ Tacx Flux S

Avatar

By alneens 24.01.2019 09:45:01

Member · 206 comments

Klasiska Letiņu ņurdēšana. sad Viss, kā parsti ir slikti!

Nu vismaz pēdējā komentā paradījās prātīgs ieteikums. Ar pretenzijām un rosinājumiem uz domi.

Last edited by alneens (24.01.2019 09:45:48)