IAM Cycling sastāvā startē Aleksejs Saramotins

Gorilla šosezon turpina būt nepārspēts 5 uzvara no 5 iespējām.

Avatar

By Papuass 06.02.2013 22:18:29

Member+ · 2,974 comments

Andi Šleks atkal izstājies. Vecā trauma, nespēj atgriezties pie rezultātiem, kuri bija iepriekš.

Avatar

By MonvidsPalens 07.02.2013 20:24:09

Motja šodien 38. vietā 2'07'' no līdera Lars Boom.

3. posms ir atcelts ar paskaidrojumu "drošības apsvērumu dēļ", no sportistu komentāriem noprotams, ka organizatoriem nav izdevies dabūt nepieciešamās atļaujas, lai sacīkstes varētu notikt pa ieplānotajiem ceļa posmiem. tā ka turpinājums tad tikai sestdien ar 4. posmu kas noslēgsies ar kalnu finišu Mont Farlon.

Last edited by MonvidsPalens (07.02.2013 20:34:56)

Avatar

By Papuass 07.02.2013 23:11:19

Runā, ka finiša kalnā Lars Boom CX stilā nomainījis ITT baiku uz parasto.

Avatar

By LRF Prese 11.02.2013 12:32:01

Member · 20 comments

Saramotins 79. vietā noslēdz Vidusjūras velobraucienu

Latvijas profesionālais riteņbraucējs Aleksejs Saramotins izcīnījis 79. vietu smagajā Vidusjūras daudzdienu velobraucienā, kas no 6. -10. februārim norisinājās Francijā. Par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Saramotina komandas biedrs no „IAM Cycling” komandas zviedrs Tomass Lovkvists.

Paralēli Kataras velobraucienam, kurā sekmīgi startēja Gatis Smukulis, Francijā norisinājās smagais Vidusjūras daudzdienu sacensības (UCI 2.1).  Šajā velobraucienā startēja daudzu vadošo „Pro tour” komandu riteņbraucēji. Kopumā sacensībās tika aizvadīti četri posmi, no kuriem viens bija individuālais brauciens. Lai arī sākotnēji tika paredzēti pieci posmi, tomēr organizatori drošības dēļ atcēla trešo etapu.

Atšķirībā no Kataras velobrauciena, kur visos posmos (izņemot komandas braucienu) uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā, Vidusjūras velobrauciena posmi braucējus līdz finišam izretināja vairāk. Grupas finišs tika izspēlēts tikai pirmajā posmā. Sportistiem nopietnus pārbaudījumus sagādāja visai lielie kāpumi, kas arī bija galvenais iemesls, tam, ka braucēji distances laikā sadalījās.

Pateicoties stabilam sniegumam visos posmos, par kopvērtējuma uzvarētāju izdevās kļūt Alekseja Saramotina komandas biedram no „IAM Cycling” komandas zviedru riteņbraucējam Tomasam Lovkvistam. Pēc 12. vietas 1. posma grupas finišā, zviedrs izcīnīja ceturto vietu individuālajā braucienā. Uzvaru viņam palīdzēja pēdējiem divi posmi, kuros visos viņš iekļuva labāko desmitniekā. Tādu pašu laiku kā zviedrs kopvērtējumā uzrādīja francūzis Džīns Kristofs Perauds, tomēr atsevišķos posms sekmīgāks bija „IAM Cycling” riteņbraucējs, kurš arī svinēja uzvaru. Trešo vietu izcīnīja „Androni Giocattoli” komandas riteņbraucējs itālis Frančesko Reda, kurš no uzvarētāja atpalika 11 sekundes.
Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins kopvērtējumā izcīnīja 79. vietu. Pirmajā posmā Latvijas 2012. gada čempions grupas braucienā finišēja grupas priekšpusē, izcīnot 30. vietu.

Individuālajā braucienā 24 kilometru distancē Saramotins ierindojās 38. vietā, no uzvarētāja Larsa Booma atpaliekot vairāk, kā divas minūtes. Visskaļāk par sevi Saramotins lika runāt ceturtajā posmā, kurā viņš ar vēl ar vairākiem riteņbraucējiem izveidoja atrāvienu. Tiesa bēgļi tika noķerti. Šajā posmā Saramotins ierindojās 86. vietā, uzvarētājam zaudējot vairāk, kā septiņas minūtes. Pēdējā posmā latviešu riteņbraucējs 159 kilometru smagajā distancē izcīnīja 99. vietu. Interesanti, ka noslēdzošo etapu nepabeidza uzreiz 34 dalībnieki. Kopvērtējumā Saramotins no sacensību uzvarētāja komandas biedra Tomasa Lovkvista atpalika par 23 minūtēm un 21 sekundi.

Šodien ar pirmo posmu sāksies Omānas daudzdienu velobrauciens, kurā startēs arī Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis.

Last edited by LRF Prese (11.02.2013 12:33:39)