OCTA atlīdzība CSN ar velosipēdu

Avatar

By xde 06.04.2017 09:16:16

Member · 325 comments

Sveiki. Vakar sanāca tā, ka mani agri no rīta nonesa mašīna (ietriecoties krustojumā no sāna - vadītājs vainīgs) un es atsitu gan ribas pret stūri, gan arī apskādēju savu visai padārgo velosipēdu. Jautājums tiem, kuri ir bijuši līdzīgās situācijās vai kuriem ir noderīgi ieteikumi: kā pareizi un vislabāk vest sarunas ar policiju (mani aizveda ātrie uz rentgenu un notikuma vietā nekādus paskaidrojumus nesniedzu / papīrus neparakstīju) un kā vislabāk uzrādīt visus velosipēda bojājumus un pieprasīt par tiem atlīdzību no vainīgā vadītāja OCTA kompānijas (INTER TISK Vienna Insurance Group jeb bijušais Baltikums). Velosipēds ir paštaisīts un tur nav nekā no oriģinālās versijas - tikai rāmis, kurš pat tikai pa jaunu pārkrāsots.

P.S   Par ārstniecību un zālēm skaidrs - čekus vācu un noteikti iesniegšu. Esmu izturīgs, bet kustēties nav patīkami vairs.

Un paldies par kādu noderīgu ieteikumu !

Avatar

By sursurs 06.04.2017 10:19:02

Member · 789 comments

Ar velo tad drīzāk detaļua izvietošanas vētību prasīt. Pazvanīt tam Baltikumam un pajautāt.

Vispirms gan laikam vajag uz policiju zvanīt, jautāt lietas nr, polises nr tai mašīnai utt.

Mana pieredze ar Baltu pēc tam, kad nonesa mani buss, bija tāda "atnāciet, eksperts apskatīs velo bojājumus". Bija iedzīta uz priekšu dakša, saliekta stūre, bagažnieks salūzis. Par stūri, bagažnieku peikrita, tad sāka klārēt, ka velo aprūsējis (protams, ka metāla dubleķi pa ziemas sāli braukājot ir izrūsējuši, bet par tiem tak neko neprasīju), dakšai tādai esot jābūt! Tb reāli ķepas pa pāris cm iedzītas, tā, ka tā ir nevis uz priekšu vērsta, bet reāli taisni uz leju, plus vēl drusku savērpta, bet tā esot jābūt. Beigu beigās solījos iet uz veikalu fočēt jaunu un rādīt šim, kā jābūt, tad beigās novērtēja man to visu pasākumu uz kādiem 40eur, bet nu man tur arī bija lētā gala daļas. Mok, ja pierādi, ka reku šitāda un šitāda firma zobratiem, dakšai, kam tur vēl, maksā tik un tik veikalā - tad mok var dabūt detālu vērtību, plus darbs (kkādas servisa cenas, lai to savestu kārtībā). Bet mok viņiem der arī, atnest no kāda veloservisa izziņu, ka tik un tik viss maksās.. Es iespējams mēģinātu spiest uz otro variantu, jo tie "eksperti" arī mēdz būt visādi..


velo 4ever

Avatar

By mrlobber 06.04.2017 10:46:58

Member · 785 comments

Piesaki atlīdzību uzreiz, negaidot "visus čekus", lai lieta jau tiek atvērta.
Mantiskos bojājumus ASAP fiksē kaut kādā dokumentāli pierādāmā veidā, piemēram, nofotogrāfējot (ja tas nav izdarīts notikuma vietā vai to neizdarīja policija, tad švaki). Pēc tam Baltikuma gadījumā jau laicīgi nodrošinies ar kāda oficiāla veloveikala vērtējumu Tavam velo un tā bojājumiem. Viņi visdrīzāk liks pretī savējo, cerams, tie pārāk neatšķirsies.

Bez šaubām, paštaisīta velo vērtību novērtēt visgrūtāk, visdrīzāk, ka par emocionālo un pašdarba ieguldījumu savā aparātā kompensāciju nevarēsi saņemt.

Avatar

By mrlobber 06.04.2017 10:52:10

Member · 785 comments

Starp citu, vienā konkrētā lielā gadījumā, kurā cieta riteņbraucēji, tika iznīcināti arī jauni un dārgi velo; cik man zināms, apdrošinātājam tika iesniegti oficiālā velo pārstāvja vērtējumi par cietušo tehniku, pēc kā arī tika rēķināta atlīdzība par mantisko kaitējumu.

Avatar

By kandrejevs 06.04.2017 11:08:01

Member+ · 721 comments
mrlobber wrote

Bez šaubām, paštaisīta velo vērtību novērtēt visgrūtāk, visdrīzāk, ka par emocionālo un pašdarba ieguldījumu savā aparātā kompensāciju nevarēsi saņemt.

kas tur grūts? katrai detaļai ir sava cena


Giant anthem advanced pro 1

Avatar

By PTZ 06.04.2017 16:28:07

Member · 455 comments

Normālas apdrošināšanas sabiedrības pieņem remonta tāmes no jebkura legāla velo veikala/servisa. Iespējams noņems kaut ko par nolietojumu


Pain is inevitable. Suffering is optional.

Avatar

By NilsS 27.04.2017 08:13:52

Member · 777 comments
PTZ wrote

Normālas apdrošināšanas sabiedrības pieņem remonta tāmes no jebkura legāla velo veikala/servisa. Iespējams noņems kaut ko par nolietojumu

Tieši tā! Tikai pirmkārt - nobildē katru beigto detaļu uz ričuka,otrkārt - nesāc to izjaukt un taisīt, līdz viņi nenoslēgs lietu. Turklāt apmaksā arī sasisto kasku,telefonu,drēbes utt

Avatar

By NaIIris 05.11.2019 01:35:18

Member · 2 comments

Njā, sarežģīta situācija. Ja esi piefiksējis auto numuru, tad vari manapolise.lv apskatīt tā auto octa numuru. (Šķiet, ka neko tur vairāk nevajadzēja - sen nav bijusi vajadzība pārbaudīt, tā ka ja kļūdos - pordon.) Bet par to atmaksu pie paštaisītās komplektācijas, būs pagrūti. Ja vien tu neuztaisi kādu tāmi, kurā aptuvenus ciparus bojātajām detaļām neuzmet. (Varbūt tas kādu perspektīvu tavā labā dod.) Bet citādi apdrošinātāji darīs visu iespējamo, lai varētu kleimot, ka situācija neatbils Octa līgumā atrunātajai vai ka skāde nav tik liela kā varētu likties un tā visa ir tikai tava vaina. Sorry par pesimistisko skatu.

Avatar

By jurisf 05.11.2019 08:33:26

Member · 844 comments

Naktī vajag gulēt.

Avatar

By elektrolitr 05.11.2019 08:42:04

Member+ · 578 comments

Ar policiju- jāsazinās ar izmeklētāju (normāli tas Tevi pats sameklē, bet var arī piezvanīt uz policiju un pajautāt), kas tavu lietu skata, būs visticamāk jāaiziet pie viņa uzrakstīt savu viedokli protokolā.
Vēl ir jāaiziet uz pāridarītāja apdrošināšanas sabiedrību un jāuzraksta iesniegumi par visu iespējamo kaitējumu atlīdzību (medicīnas izdevumi, sāpju nauda, materiālie zaudējumi, negūtie ienākumi, ja esi mājās ar slimības lapu). Var iepriekš piezvanīt un precizēt, kādi papīri ir jāņem līdzi. Man tajā brīdī noteikti nebija nekādu papīru no policijas, bet pietika ar, ja pareizi atceros, mašīnas Nr un polises Nr., ko izmeklētājs pa tel. nosauca.

Ar velo viss bija vienkārši- sākumā atbrauca eksperts (ar mašīnu, kurai V.Nr. EKSPERTS smile ) un sabildēja. Pēc tam aizvedu pie sava velomeistara, tas salaboja un piestādīja rēķinu apdrošinātājam.


Go!Go!Go! Only five days left!
Sudety MTB Challenge, unknown spectator, somwhere in the middle of prologue

Avatar

By Dexters 1 05.11.2019 22:32:08

Member · 75 comments

Kādus bojājumus veselībai konstatēja slimnīcā?  lūzumi?
Par tehniku,jā,jebkurā veloservisā dabū tāmi,un uz priekšu! Var prasīt par visu,kā jau minēja arī drēbes,un cits...