Tavs viedoklis: Kāpēc vajadzīgs treks?

Avatar

By janx 03.11.2011 12:12:19

Local.Auth · 136 comments

Jaunajiem, protams, treks ir tikai kaut kāda jauna disciplīna, kurā var pamēģināt spēkus, varbūt izklaides pēc, varbūt specializēties. Bet man, kas padzīvojis drusku vairāk, velotreks un treka riteņbraukšana ir kas vairāk. Patiesībā, treks, ir ne tikai svarīga daļa no Latvijas sporta, tas ir Latvijas sporta pats iesākums...vēl vairāk - tā ir svarīga daļa no mūsu garā spēcīgo tautiešu vēstures. To ir grūti iedomāties, kamēr neiedziļinies. Aizejiet uz sporta muzeju, tieši šobrīd tur aktuāla ekspozīcija par riteņbraukšanu.

Treka riteņbraukšana ir MŪSU SPORTS, kuru mēs(protams ar dažu vīru centību), apkaunojošā kārtā, pēc brīvvalsts atgūšanas palaidām zudībā, kamēr pārējā pasaulē treka riteņbraukšana turpināja attīstīties. Bet bija periodi, kad ar Latviešiem trekā rēķinājās, līdzīgi kā tagad BMX-ā.

Iedomājies, kad jaunajiem riteņbraucējiem būs iespēja atkal kaut ko tādu pa īstam atsākt, un kad viņi atgriezīsies lielajās arēnās, pēc idejas, viņi pārstāvēs ne tikai sevi, sarkanbaltsarkano, bet visu 120-gadīgo Latvijas treka vēsturi ar iepriekšējo desmitgažu varoņiem. Ja to visu apzinās, tas piedod sportošanai papildus motivāciju un "garšu".

Jauniešiem, kas iemēģina treku pirmo reizi, parādās pavisam svaigs redzējums uz šo sporta veidu... tas nozīmē, ka tā ir viena no labākajām lietām ar ko riteņbraukšanas sportošanu vispār sākt. Vēl jaunākā vecumā(5..6g), protams, tas ir BMX... nu tā tas vnk. ir.


www.velotreks.lv
Twitter: @velotreks  Facebook: facebook.com/velotreks
Trekam būt!

Avatar

By janx 03.11.2011 19:56:04

Local.Auth · 136 comments

"Manā laikā, kad bija treks, čaiņikus laida uz šoseju. Par maz prātiņa - trekā nopietni nav ko darīt."(Ainars Ķiksis)
Manuprāt, ļoti izsmeļoši parāda treka lomu. Bet, negribās arī ticēt, ka treka riteņbraukšana iznīka kopā ar Latviešu smadzenēm smile Lai gan, vienā ziņā, lai "nolaistu" treku, daudz smadzeņu patiešām nevajag. Iespējams, vairāki apvainojies "čaiņiki" vēlāk to ir veicinājuši.


www.velotreks.lv
Twitter: @velotreks  Facebook: facebook.com/velotreks
Trekam būt!

Avatar

By janx 03.11.2011 20:25:19

Local.Auth · 136 comments
321 wrote

http://www.youtube.com/watch?v=1-rtR6Zy … ure=colike

Šitais, varbūt ir mūsu Hojs vai Bos

http://www.youtube.com/watch?v=rcEF2GyBR_Q

Last edited by janx (03.11.2011 20:30:03)


www.velotreks.lv
Twitter: @velotreks  Facebook: facebook.com/velotreks
Trekam būt!