Kāpēc cilvēki staigā pa slēpošanas trasēm?

Avatar

By averza 14.01.2021 13:24:29

Member+ · 4,993 comments

Ja kādam ir liekas 3 stundas laika big_smile, varat iepazīties ar domu gājienu vienam cilvēkam, kurš nekādi nespēj nestaigāt pa slēpošanas trasi. Es, lai gan centos, tomēr galīgi nespēju izprast tos iemeslus un loģiku. Varbūt jums veiksies labāk. Varbūt šis cilvēks nav reprezentatīvs un citu staigātāju iemesli ir pavisam citi. Varam par to šeit parunāties.
https://www.facebook.com/sanita.bitko/p … 4140667688


Latvijas valsts granteņu MTB maratons

Avatar

By GL2 14.01.2021 14:15:25

Member · 40 comments

Nu jā, galīgi nav loģika staigāp pa trasi, ja kājām gājējiem ir atstātas taciņas kur staigāt.
Mēs mežā iedzenam klasikas špūri un kā likums, suņu staigātāji to iznīcina. Nekad viņus nevar noķert lai palūgtu to nedarīt, iet blakus, lai sev iebradā citu taku.


Man patīk braukt ar velo, meža maršruti ar MTB!

Avatar

By hilss 14.01.2021 14:39:36

Member+ · 818 comments

Vai dieniņ, tāds stāsts laikam ir jebkurā vietā, kur ir šāda vai tāda slēpošanas trase piepilsētā. Mauprāt, tas vienīgi liecina par sabiedrības kultūras līmeni, inteliģenci un vispārējo situāciju. Pēdējo 30 gadu laikā, kopumā ņemot, tas viss kaut kā neuzlabojas.
Nesen lasīju par Daugavpils slēpošanas trasi. Arī mežā, tumsā apgaismota, sagatavota slēpotājiem. Viss tas pats kā OZK. Viņiem skaidro, ka tā ir speciāli projektēta sporta būve. Ziemā slēpes, vasarā rollerslēpes, velo, skriešana, iešana pa trases malu. Speciāli informatīvie stendi trases malā. Bet nē! Man taču pienākās, es maksāju nodokļus, es esmu māte, eju tur, kur man ērtāk, darīšu kā gribēšu, braukšu ar ragaviņām.
Vietējie aktīvisti saka, tad ejiet staigāt pa spidveja stadionu, kad tur notiek treniņi, jo tur arī ir ērti staigāt - notīrīts, apgaismots big_smile
Tas pats arī Jūrmalā pie jūras, kad pāris gadus atpakaļ ar sniega motociklu ievilka klasikas špūri. Tad ātri vien uzradās indivīdi, kuriem pienākums bija brist tieši pa špūri, jo tā ērtāk...

Avatar

By kandrejevs 14.01.2021 15:08:33

Member+ · 699 comments

skatos esi uzskrējis klasiskai kārenai, pat frizūra atbilst big_smile

Last edited by kandrejevs (14.01.2021 15:09:25)


Giant anthem advanced pro 1

Avatar

By Devil_Inside 14.01.2021 15:31:48

Member · 379 comments

Tāpat kā staigā pa velojoslām, šķērso ielas kā ienāk prātā, met atkritumus zemē, nesavāc suņu sūdus...
Cilvēki ir idioti! Un regresē arvien straujāk.

Last edited by Devil_Inside (14.01.2021 15:32:02)

Avatar

By smgd 14.01.2021 16:10:23

Member · 401 comments

reāls risinājums ir apzināt kritiskos posmus un tur izzāģēt gājējiem takas, ko ar kaut kādu tehniku uzurēt, lai ir ērtāk staigāt kā pa trasi, un tiltiņu uztaisīt un sniegu norakt, lai kārena var pāriet pāri ceļam uz gājēju celiņu. Pieņemu, ka ar bērnu ratiem šturmēt sniegotu grāvi nav baigi ērti.

Izmācīt gājējus neizdosies, vienīgi ja ir blakus vēl piemērotāka infrastruktūra

Avatar

By averza 14.01.2021 16:58:15

Member+ · 4,993 comments

Man līdz šim likās, ka vairums vienkārši nesaprot, ka rada bojājumus trasei - izrauj sniegu, paliek caurumi, reizēm līdz pat zemei. Varbūt tā nemaz nav - viņi visu saprot, bet tomēr to dara tik un tā?


Latvijas valsts granteņu MTB maratons

Avatar

By Duff 14.01.2021 17:07:25

Member · 379 comments

viņiem ir vnk pofig - tāpat kā smēķētājs nesaprot, ka virs viņa balkona elpot nav ko + apzinātie jefi, kuri uz ceļa brauc 30 cm no riteņbraucēja. Pareiz tieca - cilvēki vnk ir idioti

Avatar

By Valerius 14.01.2021 18:27:01

Member · 240 comments

Īsā atbilde: informētība/informēšana.
Nerunājot konkrēti par OZK, kā neslēpotājam man ir gadījies staigāt pa trasi tāpēc, ka nav zināms, ka tā ir trase, bez ļauna nodoma. Meža stiga pārtop trasē, kas iezīmēta tikai ar aukliņām, kas izskatās pēc elektriskā gana, vai trase uzrodas pēc sniegotas nakts vietā, kur vakar bija gadiem zināmā pastaigu taka u.tml. varianti. Kad zini, ir pašsaprotami, bet vairums sabiedrības noteikti galvā nevirmo par šo domas, izejot svaigā gaisā.
Manuprāt, pie "ieejas" tādā OZK būtu jābūt saprotamam plakātam par to kurš kur, ik pēc dažiem metriem atgādinošam marķējumam UN bultām gājējiem, kur viņi var citur iet, lai nav jāiet pašvaldības mājas lapā meklēt parka shēmu vai tamlīdzīgi.

Avatar

By smgd 14.01.2021 18:59:10

Member · 401 comments

viss kopā - nezināšana, ļaunprātība un infrastruktūras neesamība - diez vai kāds valkāsies pa trasi, ja blakus būs notīrīts un ar granīta šķembām nokaisīts celiņš

Avatar

By novērotājs 14.01.2021 21:00:37

Member+ · 1,854 comments
smgd wrote

diez vai kāds valkāsies pa trasi, ja blakus būs notīrīts un ar granīta šķembām nokaisīts celiņš

Ja? Tad kāpēc tie gājēji brien pa veloceliņu, kam blakus ir brīva, skaista, gluda ietve?
Drīzāk tā ir tāda egoistu suga - kur gribu, tur slāju un iepūt!

Avatar

By smgd 14.01.2021 22:28:55

Member · 401 comments
novērotājs wrote
smgd wrote

diez vai kāds valkāsies pa trasi, ja blakus būs notīrīts un ar granīta šķembām nokaisīts celiņš

Ja? Tad kāpēc tie gājēji brien pa veloceliņu, kam blakus ir brīva, skaista, gluda ietve?
Drīzāk tā ir tāda egoistu suga - kur gribu, tur slāju un iepūt!

Bet pa trasi tak grūtāk paiet kā pa ietvi. Varbūt cilvēki negrib pastaigāties gar šoseju - es arī negribētu. Ja kaut kas notiek regulāri un masveidā, tam ir kāds iemesls

Avatar

By artis-l 14.01.2021 23:23:15

Member · 98 comments

Vai saprast trases bradātāju migrēšanas ceļu loģiku ir tik svarīgi? Īpaši šinī forumā, kur viņu viedokli pat neizlasīsim, jo viņi nezin par šī foruma eksistenci.
Šeit mēs varētu parunāt par to, kāpēc vietās, kur ir kāds netik meistarīgs slēpotājs vai slēpotāji ar bērniem ir jānesās garām pilnā ātrumā vai arī par katru cenu jāspiežas garām nesamazinot ātrumu? Pēc kādiem olimpiskajiem mērķiem viņi dzenās? Vēlās uz viņu fona savu ego pabarot vai krāniņu pastiept? Priekš tam jau sacensības, kur ir līdzvērtīgi slēpotāji.
Tas pats attiecās uz vasaras periodu. Kāpēc lielā ātrumā ar velo jābrauc garām ģimenēm ar maziem bērniem? OK, gana spēcīgs arguments būtu, ja ir intervāla treniņš un ja kādā brīdī sanāk piebremzēt un pārtraukt viņu, tad nespīd no simtās vietas kādā no seriāliem pacelties uz goda pjedestāla. Nu ja tiešam tā ir tad dodiet ziņu, personīgi treniņu dienās izvietošu zīmes ar aicinājumu sabiedrību neapmeklēt OZK.

Bet ja par slēpotāju un trases bridēju tēmu, tad trases bridējus piesaista tas pats, kas slēpotājus. Trases platums, labs/līdzens segums un kvalitatīvs apgaismojums (esmu pieklājīgi piestājis un uzjautājis), jo daudzi vakaros pēc darba vēlās iziet pastaigāties un šinī gadījumā apgaismojums nospēlē lielu lomu. Jā, lielceļa otrā pusē ir celiņš ar apgaismojumu, bet vakarā nostājieties uz ceļa pie Ogres zīmes Tīnūžu virzienā un paskatieties uz ainu ne slēpotāja acīm, no vienas puses gaišs kā dienā, otrā pusē kaut kādas kapu sveču gaismas. Trases bridējiem dienas gaišajā pusē neesmu jautājis par viņu migrēšanas ceļu izvēli.
Un visbeidzot man arī nepatīk tie trases bridēji, bet kā viņus saprotami uzrunāt nezinu.

Avatar

By averza Yesterday 01:48:19

Member+ · 4,993 comments

Varbūt tiešām jāpieņem tie kā sīkumi. Reku, Talsos viens p!mp!$ ar kvadru pāris minūtēs izdarīja to, ko simts gājēji neizdarīs. https://www.facebook.com/talsunovadaspo … 1876382446


Latvijas valsts granteņu MTB maratons

Avatar

By Imants2 Yesterday 09:52:33

Member · 72 comments

Vakar OZK piedzīvoju jauku situāciju, kad bradātāji burkšķēja par to, ka kaut kādi slēpotāji viņiem traucējot bradāt:) Taču domāju, ka tas tieši šosezon īpaši aktuāli. Gan jau nākamsezon lielveikali, klubi un kafejnīcas būs vaļā, nevajadzēs slapstīties pa mežiem, lai čupotos, tad arī cilvēkiem būs mazāka interese bradāt.

Last edited by Imants2 (Yesterday 10:41:59)

Avatar

By edgarsbaltins Yesterday 16:55:11

Member · 257 comments

ES kā slēpotājs Jūrmalas kāpās arī šo nesaprotu, dažas ziemas atpakaļ , kad vēl bija sniegs, , lai kur es arī iedzinu pēdu , tā vienmēr nākamajā dienā bija izbradāta, pat tādās vietās , kur tuvumā ir taciņa iešanai , vai tā ir pāris simtu metru attālumā, un kas vēl bēdīgāk ir viens taku skrējējs , var atpazīt pēc sporta kurpju nospiedumiem, šis man radīja vislielāko neizpratni. Tantes , suņus vadātājus un bērnus es akceptēju , kā neizbēgamu , bet šeit. Tāpēc , pēc iespēja mēģinu atras vietas kur ar kājām neaiziet. Par Zkalniem un līdzīgām vietām, venkārši , bradātāji uzskata , ka viņiem ir vienlīdzīgas tiesības tur atpūsties , tā ir sabiedriska teritorija, un līdzīgi kā auto vadītāji taurētāji , video filmētāji par riteņbraucējiem uz ceļa.

Avatar

By novērotājs Yesterday 19:35:49

Member+ · 1,854 comments
smgd wrote

Bet pa trasi tak grūtāk paiet kā pa ietvi. Varbūt cilvēki negrib pastaigāties gar šoseju - es arī negribētu. Ja kaut kas notiek regulāri un masveidā, tam ir kāds iemesls

Šodien slēpoju Mežaparkā. Tur ir skaisti, līdzeni ceļi, nokaisīti ar akmentiņiem (nu diemžēl slidsolim nederēs), un blakus ceļam iedzīta skaista klasikas špūre (paldies Rīgas mežiem!). Un ko es redzu uz špūres? Protams, kāju pēdas. Biezā slānī. Kaut arī bradājamais labi koptais ceļš blakus platu platais un pa to iet, manuprāt, būtu vieglāk.