uz trotuāra velo braucējam nav jātraucē gājējiem iet :D attieciigi pa veloceliņiem būtu jābrauc lēnām, blakus viens otram, tā, lai tie gājēji, kas steidzās, netiek garām :)
Izteikt 223.punktu šādā redakcijā:
„223. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos sānos (riteņos) jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem (dzelteniem) gaismas atstarotājiem, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē, - sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju.".
Izteikt 224.punkta pēdējo teikumu šādā redakcijā:
„Netraucējot gājējus un citus ceļu satiksmes dalībniekus atļauts braukt pa nomali, bet velosipēdu vadītājiem - arī pa ietvi, kā arī šķērsot brauktuvi pa regulējamām gājēju pārejām. Braucot pa ietvi velosipēda vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas neapdraud ceļu satiksmes drošību, bet šķērsojot brauktuvi pa regulējamu gājēju pāreju - ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.".
gaga, tas labojums neatceļ stumšanu pār gājēju pārejām. Te iet runa par krustojumiem ar luksoforiem un uzzīmētu zebru. Un šķiet, ka kādreiz bija punkts vai vismaz rekomendācija, kas neļāva šķērsot ielu skrienot. ;)
Man tikai viena lieta nav skaidra. Pa ietvēm ir atļauts vizināties, jo tuvumā ne vienmēr (lasi: tikai atsevišķos gadījumos) ir veloceliņš. Bet ar veloceliņiem taču tā nav - tuvumā vienmēr ir ietve, ko gājēji var izmantot.
Vēl jau te bija jāizšķir “Velosipēdu ceļš” un “Velosipēdu un gājēju ceļš”. Ja pa Velosipēdu ceļu ir atļauts PĀRVIETOTIES gājējiem, un tajā pašā laikā velosipēdists nedrīkst braukt pa ielu, jo viņam CSN nosaka, ka jābrauc pa Velosīpēdu ceļu, tādā gadījumā tā ir klaja velosipēdistu diskriminācija!!!
manuprāt pareizi būtu: gājējs drīkst atrasties uz veloceliņa īsu brīdi to šķērsojot (pietam jānorāda kuram ir priekšroka - velo vai gājējam) vai ja nav pieejama gājēju ietve (piemēram tiek remontēta)
[quote=Devil_Inside]Te iet runa par krustojumiem ar luksoforiem un uzzīmētu zebru.[/quote]Vai tad krustojumos pārejas skaitās regulējamas? Man šķiet, ka tikai tās, kur luksofors pilnībā apstādina satiksmi, kas šķērso zebru, jo krustojumos jau princips ir tāds pats kā uz zebras bez luksofora.
agrāk bija: 293.13. 413.zīme “Velosipēdu ceļš”. Atļauts braukt tikai ar velosipēdiem un mopēdiem;
un tagad: 293.13. 413.zīme „Velosipēdu ceļš". Atļauts braukt tikai ar velosipēdiem, kā arī pārvietoties gājējiem, netraucējot velosipēdu braukšanai.[/quote]
Šitas izskatās pēc pēdējo gadu stulbākā labojuma !!! Tad jau tik pat labi sanāk, ka arī pa ielas braucamo daļu atļauts pārvietoties gājējiem, netraucējot automašīnu braukšanai.
regulējama gājēju pāreja ir pāreja, kuras darbība tiek regulēta ar luksofora palīdzību (krustojumi ar luksoforiem, vienkārši gājēju pārejas ar luksoforiem)