Sveiki,
itkaa esmu nedaudz palasiijies un izskataas, ka normaalai treneeshanai pulsometrs ir sameeraa ieteicama lieta. Kaadi ir Jusuu uzskati, pieredze, … ar pulsometriem? Buutu interesanti uzzinaat arii kaadas firmas ir TOPaa. Paaris vietaas esmu redzeejis Sigma pulsometrus. Riigas maratonaa reklameeja arii Polar. Pienjemu ka shiis taas firmas kuras .lv ir pieejamas.
Nesen iegādājos Sigmas puslometru. Tika iegādāts galvenokārt tāpēc, lai kontrolētu slodzi, lai nav pārslodze, vai arī pretēji - braucu lenāk, nekā varētu.
Vēl jau visi plusi, ko ar to iegūstu, nav apjausti:).
[quote=ugunde]Nesen iegādājos Sigmas puslometru. Tika iegādāts galvenokārt tāpēc, lai kontrolētu slodzi, lai nav pārslodze, vai arī pretēji - braucu lenāk, nekā varētu.
Vēl jau visi plusi, ko ar to iegūstu, nav apjausti:).[/quote]
Leenaak brauc taadeelj, ka centies nepaarsniegt savu maksimaali pieljaujamo pulsu vai arii kaada cita iemesla deelj?
Riigas maratonaa braucu kopaa ar vienu cilveeku kam bija pulsometrs. Beigaas pavaicaaju vinjam, kaa bija, vai visu laiku esot sekojis pulsam liidzi? Vinsh atbildeeja ka vispaar neesot sanaacis laiks paskatiities:) Nu jaa sacensiibaas laikam azarts njem virsroku, bet nu treninjos…
Interesanti zinaat, Latvijaa daudzi treneri trennee peec pulsometriem un taadiem zinaatniskiem apsveerumiem (pienskaabes pieljaujamais liimenis (Lactate threshold), plaushu maximaalaa gaisa apsorbcijas speeja (VO2MAX) utt) vai arii tiiri intuitiivi. Jo cik zinu agraak pulsometri nebija paaraak pieejami.
Braucu ar Sigma PC 800- lētākais:) Pamatfunkcijas - skaitīt laiku, pulsu, laiku ieregulētajā pulsa intervālā un ārpus tā- tas pilda. Neatsverams ziemas treniņdarbā uz Body-bike, toties tagad jūtu, ka sačos jau bez tā var iztikt- vairāk vados pēc pašsajūtas. Nākošo droši vien gribētu apvienotu pulsometru ar velo odometru, piem. kādu no VDO - nebūtu 2 verķi uz stūres jāliek. Iesaku ieskatīties http://www.cptips.com
tur daudz kas par treniņmetodiku, saču taktiku, ēšanu u.c. Tur ir arī nodaļa par pulsometriem.
drīzāk jau citu iemeslu dēļ (nav noskaņojums, nogurums utt.).
kā jau rakstīju, pulsometru iegādājos nesen, tāpēc nav lielas pieredzes tā izmantošanai. gribētos to iemācīties izmantot pilnībā, nevis tikai priecāties kā “lēkā” cipariņi mainoties slodzei uzbraucot kalnā, izbraucot caur smiltīm utt.
Nu te jau profi savākušies :)
Man ar ir vien tāds aparāts. Nāca kopā ar velo kopīti. Samērā vienkāršs rāda tikai konkrēto sirds ritmu (SR). Lai sekmīgi izmantotu visas iespējas būtu jāapmeklē laboratorija “Ķeizermežā”, tur par zināmu summu uztaisīs visādus grafikus (SR atkarībā no slodzes, O2 patērņš, ieelpu daudzums un tilpums utt.)
Svarīgākais ir aerobie un anaerobie sliekšņi, Tur atšķiras O2 patēriņa veids.
Tad nu trenēties būtu prātīgi aerobajā zonā, to otru atstājot kādam nākamajam serpentīnam.
Ir vērtīgi redzēt, ka variējot pārnesumu var redzēt kā tas iespaido SR. Man jau patīk.
No ražotājiem ir vērts izcelt Polar. Ir sadarbība ar PC, atmiņas funkc. (var uzzīmēt treniņa SR graf.) etc.
Man arī bija pulsometrs, bet pazuda:( Dažreiz pēc gonkām var nobīties ka tev rāda 210 sitieni minūtē- liekas tulīt atslēgsies. Bet toties ver salīdzināt ar citiem-piem.vadošajiem pasaules braucējiem šosejā vidējais pulss gonkā ir ap 70.
man liekas Kaspar, tu nedaudz kljuudies. 70 diezvai profiem ir pulss gonkaa. driizaak vareetu buut kaadi 140-170 sitieni minuutee. Vainšteinam piemeeram anaerobais slieksnis ir 172 un minimaalais ap 40. 70 vareetu buut mieriigaa garaa staigaajot.:)
[quote=Kaspars]Man arī bija pulsometrs, bet pazuda:( Dažreiz pēc gonkām var nobīties ka tev rāda 210 sitieni minūtē- liekas tulīt atslēgsies. Bet toties ver salīdzināt ar citiem-piem.vadošajiem pasaules braucējiem šosejā vidējais pulss gonkā ir ap 70.[/quote]nu jau gan tu sapni esi nosapnojis par kiborgu!!!
man ar reiz bij pulsometrs laikam PC1800,pareizāk sakot vēl jau tagad stāv nolikts uz plaukta ,jo nosēdas viena baterija -samainīju ), tad otra ,tad apnika sevi apjozt ar to jostu .Mačos nesanāca pavērot tā darbību ,bet pēc tam jau varēja paanalizēt rādījumus,bet ja nav ieteikuma kā pareizi viņu izmantot jēga maza.
ziema bez pulsametra nemaz nevar, jazin tacu slodze, kad min uz rulisa vai bodybika. viens no plusiem ir iespeja kontrolet slodzi ziemas treninu laika un lidz ar to nepartreneties, bet reali uztreneties. es piemeram minu no 75-100min 4 reizes nedela, pulss robezas strap 125-140, bet tas katram ir loti individuali. lai to noteiktu iesaku doties uz LOV mezaparka un veikt testus tur ari vares redzet, kas un ka jadara.