120%

http://www.delfi.lv/news/sport/sport_news/article.php?id=19567282

Japiņš: Latvijas Kalnu divriteņu federācija piecu gadu laikā izpildījusi 120 procentus no plānotā
LETA
20. novembris 2007 19:00

Latvijas Kalnu divriteņu federācija piecu savu darbības gadu laikā ir izpildījusi 120 procentus no sākotnēji plānotajiem uzdevumiem, otrdien sacīja tās prezidents Igo Japiņš.

Kalnu divriteņu federācija tika dibināta 2002.gada 20.novembrī, kā pamatuzdevumu izvirzot kalnu riteņbraukšanas sacensību organizēšanu un attīstību Latvijā. Pirms pieciem gadiem tā arī vēlējās sistematizēt sacensības, celt tiesnešu kvalifikāciju, ieviest starptautiskos noteikumus un popularizēt kalnu riteņbraukšanu tautā, veicinot cilvēku pievienošanos šim sporta veidam.

“Izdarīts šajos gados ir ļoti daudz kas un arī vairāk kā plānots. Varu droši teikt, ka par 120 procentiem,” uzsvēra Japiņš. “Šogad pirmo reizi mūsu tiesneši nokārtoja starptautiskās kategorijas licences, jau otro gadu kalnu divriteņu maratona sacensībās piedalās vairāk nekā 3500 cilvēku, un tās ir vienas no vislabāk attīstītākajām valstī. Notikušas arī vairākas starptautiskās sacensības, izveidojušās aptuveni 70-80 komandas, un kustība ir pārņēmusi visu Latviju ne tikai sporta, bet arī tautas mērogā, veselīgi pavadot laiku.”

“Katru gadu dalībnieku skaits palielinās par aptuveni 20 līdz 25 procentiem, un nav bijušas nevienas sacensības, kad dalībnieku skaits ir bijis mazāks nekā iepriekš. Prieks, ka arī bez mums notiek arī vairāk nekā desmit neatkarīgas sacensības,” uzsvēra Japiņš, pastāstot, ka kalnu divriteņu maratona sacensības nākamajā gadā pirmo reizi norisināsies arī Baltijas līmenī, un tās notiks ne tikai Latvijā. “Nepārtraukti palielinām sacensību kvalitāti un mainām reģionus, iepazīstinot arvien vairāk tautu.”

Kā federācijas turpmāko gadu darbības uzdevumus Japiņš nosauca kvalitātes paaugstināšanu un braucēju piesaistīšanu tieši sporta distancei. “Šobrīd vairāk cilvēku ir tautas braucienā, bet vēlamies vairāk attīstīt garāko distanci. Sacensības popularizēsim ar televīzijas starpniecību un vispār vēlamies palielināt mediju interesi. Latvijā raksta tikai par futbolu, basketbolu un hokeju, bet vismaz par futbolu mums dalībnieku un skatītāju noteikti ir vairāk.”

Šajos piecos gados nav izticis arī bez veiksmīgiem rezultātiem starptautiskās sacensībās. Kā atgādināja Japiņš, šogad pasaules čempionātā Aleksejs Saramotins ierindojās 15.pozīcijā, bet Latvijas neapstrīdamā līdere Ivanda Eiduka ieņēma 16.vietu, savukārt pirms diviem gadiem Saramotins ierindojās sestajā vietā Eiropas čempionātā.

p.s. interesanti ir palasīt arī komentārus :)
ja kāds nezin, tad ir tikai viena federācija - Latvijas Riteņbraukšanas Federācija, kura ar UCI svētību darbojas Latvijā un apvieno soseju, mtb, treku, bmx un dh.

…bet vēl pagājšgad tak bija arī Kalnu riteņu federācija, vismaz caur to bija jāmaksā dalība seb ar pārsk. Katrs tak drīkst savu sia nosaukt kā vēlas ;)

Tieši tā, varbūt tie 120% attiecās tikai uz kalniniekiem… a to kaut kā ie mums nemana šosejas gonkas… kāpēc nav Tour de Vidzeme vai Toure De Latvia !? Razģelka pa vecrīgu būtu incanti :)

bet par mazu Latviju varam lepoties.

Nevar noliegt to, ka SEB mači patiešām ir piesaistījuši lielu dalībnieku skaitu, no kuriem daudziem ir āķis lūpā, un, kas aktīvi piedalās ārī citās MTB sacencībās, diez vai bez SEBa mums būtu tik daudzi labi krosi un citi maratoni! Sanāk tāds pozetīvs maplikatora efekts… SEBā joprojām ir lielākā konkurence! Var protams strīdēties vai SEB ir kalnu mači, drīzāk tie ir Cyclo-cross kur lielākais vairums brauc ar kalnu divriteņiem! Diez vai izdotos piesaistīt ~1000 dalībniekus uz Riekstu kana tipa trasi, vidējais līmenis vēl nav izaudzis, tāpēc šāds SEB formāts ir lietderīgs kā jauno censoņu piesaistītājs! Japiņkumgam gribētu ieteikt saglabāt esošo Tautas brauciena trases tipu un garumu (varbūt pat varētu samazināt par dažiem Km) un Sporta klases distanci padarīt ievērojami tehniskāku un nedaudz saīsināt Km (šīs idejas nav jaunas un virmo gaisā jau sen), tādējādi joprojām tautas klase būtu simpātiska tautai un Sporta distancē varētu apmierināt savas ambīcijas tie, kas jau jūtas spēcīgāki. (pozetīvs piemērs Igauņu Elion, arī šinī disciplīnā šie LV ir vienu attīstības ciklu priekšā)
Katrā ziņā pateicoties SEB vairums no mums ir arī tagad brauc ar ričukiem… Sporta veida popularitātei ir nepieciešama masvaidība un to Japiņš ir panācis

Nevar noliegt SEB polularitāti un pozitīvo lomu, kā arī visu cieņu Japiņa kunga veikumam, tikai tāda nianse - SEB maratonus rīko SIA Igo Japiņa Sporta aģentūra. (vismaz masu informācijas līdzekļos tā var izlasīt). Kādēļ PīāRs tiek Kalnu divriteņu federācijai? ;)

“sadarbība” :D
jeb tu teiksi, ka arī šeit viss korumpēts?

Federaacijai nav uzdevums iet un dariit, bet gan sagatavot augsni lai viss notiek. Agentuura iet un dara kaa arii uznemas risku eest bulcinjas ar biezu kreema kaartu vai ciest zaudeejumus.

[quote=Delfins]Tieši tā, varbūt tie 120% attiecās tikai uz kalniniekiem… a to kaut kā ie mums nemana šosejas gonkas… kāpēc nav Tour de Vidzeme vai Toure De Latvia !? Razģelka pa vecrīgu būtu incanti :)

bet par mazu Latviju varam lepoties.[/quote]
Razģelkā Vecrīga-Berģi es piedalītos.

Parasti šādus PR raksteļus publicē pirms kārtējās dokumentu iesniegšanas Finansu ministrijsā lai pagarinātu atļauju saņemt ziedojumus. Tādās reizēs tiek ierēdnīšiem piepūstas pilnas ausis par sevis paša pastāvēšanas vēsturisko nozīmi. Galu galā kaut kā jāattaisno saņemtos “ziedojumus” pāris 100T apmērā

Ok, bet nevar jau noliegt, ka Japiņa aģentūras darbi, piemēram, šovasar nebija nepamanāmi. Daudz ir ticis izdarīts un daudz vēl jādara, tomēr virziens ir pareizs.