Meklējot lasāmvielu par to, kas ierobežo maksimālo pulsu, un kādas ir iespējas to trenēt, uzdūros šai saitei: http://www.combat-aging.com/maximum-heart-rate.html
Es domāju, daudzi no mums nobrīnīsies, lasot šo:
“The formula (220 - age) is wrong because your legs drive your heart. Your heart does not drive your legs. Maximum heart rate depends on the strength of your legs, not the strength of your heart. When you contract your leg muscles, they squeeze against the blood vessels near them to pump blood from your leg veins toward your heart. When your leg muscle relax, your leg veins fill with blood. So your leg muscles pump increased amounts of blood toward your heart. This increased blood fills the heart and causes your heart to be faster and with more force. This is called the Bainbridge reflex that doctors are taught in their first year of medical school. The stronger your legs are, the more blood they can pump, which causes your heart to beat faster.”
P.S. Interesanti, kāds maksimālais pulss pēc šīs teorijas sanāk tiem, kuriem ir galveno vēnu mazspēja?..
Interesanta loģika, taču man sanāk, ka šāds spriedums varētu būt spēkā gadījumā, ja kājas tiek trenētas atsevišķi no sirds - respektīvi kāju treniņš nenostiprina sirdi (nepalielinās sirds tilpums) - kas praktiski, jādomā, nav iespējams, jo kāju treniņā sirds kā asinsrites sistēmas daļa ir iesaistīta.
Aprakstītais efekts varētu būt spēkā, ja, piemēram, velosportistam pārstādītu mazkustīga cilvēka sirdi.
Un pēc minētas loģikas tad sanāktu, ka pulsam būtu jābūt piesaistītam muskuļu kontrakcijām - tātad uz 1 RPM 2 sirdspuksti. Minoties ar 110 RPM sanāk 220 sirdspuksti.
Un sanāk arī, ka, piemēram svarcēlājam kādas 4-6 sekundes spiežot sanāk tikai viens pamatīgs sirdspuksts?
fusio, muskuļu kontrakcijas diez vai mehāniski sasaistās, drīzāk doma tāda, ka, jo stiprāks vējš pūš, jo ātrāk vējdzirnavas griežas vai arī līdzīgi, kā tas ir ar elektromotoriem, ja tos griež, tad tie ģenerē elektrību, bet ja tiem pievada elektrību, tad viņi griežas
Man liekas, bez medicīniskās izglītības pašiem labāk necensties izdarīt fundamentālus secinājumus. Ievadot meklētājā “Bainbridge reflex”, izlec milzums info, bet nevienā no tiem (cik es palasīju) nav atrodams, ka intensīvos vingrinājumos tas noteiktu augstāko pulsu. Pulss vnk mazliet paaugstinās, asinsspiediens arī.
Es domāju, ka pirms izdarīt secinājumus būtu jāiedziļinās kam vispār tā formula un maksimālais pulss ir domāts!!! (man max pulss pēc formulas =193, bet pēc gonkas pulsometrs rādīja max 230!!! vēl esmu dzīvs un vesels!)
No iepriekš minētā varētu izdarīt secinājumu ka cilvēkam kuram nav kāju, vai kurš guļ VISPĀR nav pulsa jo muskuļi taču nestrādā!! :D
Cik atceros no skolas sirds un asinsrites galvenais uzdevums ir apgādāt muskuļus un orgānus ar skābekli un barības vielām! Tas arī ir fakts ka slodzes laikā šo vielu patēriņš strauji aug. ir tikai divi varianti kā to kompensēt: palielināt plūstošo asins daudzumu vai sirdspukstu biežumu!!
Domāju ka te tiešu saikni starp muskuļiem un asins plūsmu nevar vilkt arī tādēļ, ka kājās (un ne tikai) ir daudzi un dažādi muskuļi, kas dažādi iedarbojas uz asinsvadiem, ir arī dažādi sporta veidi, kas šos muskuļus dažādi darbina!
Secinājums - ja lasi teoriju, izlasi visu, cerams ka tur būs rakstīts kam formula domāta un kā to pielietot!!