Ko labu un ko sliktu pateiksiet par Pedros Chain Maschine? Kads varbut ir lietojis?
luk tada:
http://www.hibike.de/main.php?sessionID=Bd6a1dd30c76d3edb7468ffc76e9c14f&method=m_mensel&menuID=1642
Ko labu un ko sliktu pateiksiet par Pedros Chain Maschine? Kads varbut ir lietojis?
luk tada:
http://www.hibike.de/main.php?sessionID=Bd6a1dd30c76d3edb7468ffc76e9c14f&method=m_mensel&menuID=1642
Šī ir vienīgā, ko esmu lietojis, tādēļ nevaru salīdzināt ar citām. Pēc skata drusku atgādina rotaļlietu, bet funkcionē normāli, vēl pusgada laikā nav salūzusi. Nav jau tā, ka visu notīrītu 100% ideāli, bet nu process ir ātrs un patīkams. Reizēm problēmas sagādā tas, ka mašīnīte lec nost no parslēdzēja, un tad visa mūzika beidzas, tai apgāžoties, bet te varbūt pie vainas ir mana velo pārlieku garā ķēde, ko slinkums saīsināt:) Tātad galvenais ieguvums, iepērkot šo verķi, ir vēlamā rezultāta iegūšana īsākā laikā, nekā ar zobu birstīti un lupatu:)
Es arī tikai šo esmu lietojusi - apmēram gadu un varu tikai teikt, ka man patīk. Ērti lietot, viegli tīrīt. Es tur leju iekšā Pedro’s degreaser, parasti pietiek vienai netīrai ķēdei tas tilpums, kas tur tai rezervuārā ir paredzēts. Vienīgi, nepaļaujos uz to stiprināšanu aiz pārslēdzēja kājiņas, tāpēc tomēr pieturu ar roku (un ar īkšķi pa laikam piespiežu to podziņu, kas ļauj ateļļotājam tecēt uz ķēdes), ar otru griežu pedāļus. Procedūra uz apmēram 5 min. Pēc tam ķēdi kārtīgi noslauku ar lupatu, pažāvēju un saeļļoju katru posmiņu. Gatavs!
No malas izskatās ka ķēdes tīrīšana ir problēma, taču no pieredzes varu teikt, lietojot pareizu smēri ķēde vienmēr ir relatīvi tīra un ja tā tomēr nav, viegli izmazgājama ar ūdeni. Tiko sāk lietot motoru,transmisijas u.c. eļļas kuras nav domātas ķēdei (vai domātas moto ķēdēm) sākas probl. ar smilšu lipšanu klāt, un ķēde pēc braukšanas izskatās melna kā piķis. Pagaidām neredzu pielietojuma jēgu rotaļlietai par 20-30 Ls (par šādu naudu var nopirkt vislabāko smēri 2-3 sezonām). 8)
Nu vispār ķēdes tīrāmā mašīna maksā 15-20 LVL, nevis 20-30. Var jau ķēdi tīrīt arī ar birstīti, bet tas ir ilgi un ķēpīgi. Un vienalga parasti tik labi nevar notīrīt kā ar mašīnīti. Ar Pedros ražojumu nav gadījies darboties, bet jau kādu gadu tīru ķēdi ar Park Tools aparātu. Iekšā leju Pedros degreeser. Esmu sajūsmā. Piecās minūtēs ķēde tīra. Minētais Park Tools atšķiras no Pedros ražojuma ar to, ka nav jākabina uz spriegotāja, bet ir pašam jātur ar roku, kas patiesībā ir pat labāk. Dabūt šo Park Tools rīku var Elkorā par apmēram 16 LVL.
man tādas lielas aizdomas ka tu savu ripuli vispār netīri un nemazgā, un vēl tu gadījumā neizmanto maģiju ķēdes tīrišanai??? jo par tādām eļļām kuras mazgājas ar ūdeni nost es varu pateikt tikai vienu vārdu LIELS SŪDS jo kāds tolks no smēres kura iebraucot peļķē nolīst nost ar ūdeni un tu brauc ar sausu ķēdi??? un lai kāda arī smēre gudra nebūtu viņa pati netīrīsies nost! un netīrot, tikai lejot virsū eļļu nekas labs nesanāk!
andrex: ja mēģinām atrast loģiskas konstrukcijas Tavā komentārā, tad Pedro’s Degreaser=ūdens?
Un, BTW, ikdienas tīrīšanu patiesi var veikt ar Ice Wax - tā pavairāk uzpilinot un pēcāk lieko noslaukot:)
P.S. Jāā, labi ka pamanīji kļūdaini ielikto citātu:) Jo IrēnuB nedrīkst aiztikt, viņa ir mūsu prāts, gods un sirdsapziņa:)
vow…nosarku pilnīgi…:))
Nu, ē, Tu zini, Andrex, es arī līdz šim esmu izticis tikai ar mašīneļļām, un ar tām ir tieši tā kā Tu saki… Ķēde paliek melna jau pēc 1 brauciena un jātīra. Nemaz nerunājot par smilšu/pludmales braukšanu… Viss salīp. Tādas ķēdes tīrīšana ir visai laikietilpīgs un ķēpīgs process un ar tādu mašīnīti noteikti var ietaupīt daudz laika.
No otras puses, es jau esmu dzirdējis par brīnumlīdzekļiem, kas spēj reizē būt šķidri un reizē atgrūst putekļus. Kamēr pats nepamēģināšu, tikmēr atturēšos no komentāriem, bet protams, būtu lieliski, ja tāds līdzeklis pasargātu no piedzītas ķēdes braucot sarežģītos apstākļos un piedevām vēl padarītu ķēdes tīrīšanu vieglāku.
Kārtējo reizi deklarēju, ka lietojot pareizi spec.ķēžu eļļas, ķēde ārēji izskatās nedaudz pasausa un pilnīgi tīra. Šādai ķēdei papildus mazgāšana ir pilnīgi lieka (jo nav jau ko mazgāt). Mana recepte: pēc velo mazgāšanas ar birsti un ūdeni kuram klāt ir nedaudz Fairy ļaujam ritenim nedaudz apžūt un ķeramies pie ķēdes eļļošanas pirmās fāzes. Paņemam FinishLine vai Motorex “dry” eļļu un plānā strūkliņā griežot ped. ieeļļojam rullīšus, pēc operācijas noliekam riteni lai stāv un gaida braukšanu. 10-20min pirms braukšanas lietojam Pedros Ice Wax un veicam operāc. tāpat kā iepriekš ļaujam mērei nožūt, gāžam pa trasi peļķes dubļi viss po, apstājamies un brīnamies ķēde ārēji sausa un relatīvi tīra. Lietojot tikai vienu smēri rezultāts ir krietni švakāks un mani neapmierināja.
Paldies par komentāru. Pamēģināšu. Kā izrādās, tās speceļļas nemaz nav tik dārgas.
Arī mani novērojumi liecina, ka ir tieši tā, kā raksta LOOK. Lietoju FinishLine Dry un ķēde izskatās “sausa” un neveido to specifisko melno ķēdes krāsu un “smilšu lipīgumu”. Tomēr vēl papildināšu:
*) Subjektīvi man liekas, ka, lietojot speciālos līdzekļus, ķēde ir jāeļļo biežāk (nu bezmaz vai pirms katras dienas braukšanas vai reizi divās dienās);
*) Man ir arī ķēdes speciālais tīrītājs un es par to tikai priecājos. Atsevišķi braucieni, piemēram, kā šodienas Smiltenes sacīkste tomēr ķēdi piemet tā, ka ar noslaucīšanu vien nepietiek. Šādos gadījumos ar ķēdes tīrāmo agregātu + fairy nepilnās 10 minūtēs var tikt pie spožas ķēdes, kuru pēc tam ir prieks saeļļot ar brīnumlīdzekli.
P.S. Interesanti. Biju iegājis ZZK iegādāt eļļu ķēdei un tieši tā arī jautāju - “lūdzu man eļļu, ar ko ķēdi eļļot” (nebiju tik gudrs un nezināju, ka vajag IceWax prasīt) Tad nu man ieteica un iepārdeva “parasto melno” un teica, ka tās dārgās nemaz īsti nav vērts pirkt. Tā nu es labu laiku ar to eļļu ņēmos un visas savas neveiksmes norakstīju uz savu nemācēšanu. Kad nu reiz saeļļoju ar FinishLine un pie tās pašas eļļošanas tehnoloģijas rezultāts bija daudz labāks, tad savu viedokli mainīju.
Varu nedaudz papildināt, iepriekš teikto. Gadījumā ja nav spec. ķēdes eļļa, var izlīdzēties ar parastu motoreļļu tikai tā būtu jāatjauc 1:1 ar benzīnu vai citu šķīdinātāju (lai eļļa tiešām iekļūtu rullīšos iekšā), ne pārāk labs bet kā variants varētu derēt arī WD40. Taču tā ir tikai eļļošanas pirmā fāze, obligāti šo viegli eļļaino ķēdi ir jāpārklāj ar IceWax, tad viss būs kā rakstīju iepriekš. Ūdens un smiltis ķēdei neko neskādē. Ja lieto tikai eļļu, lips klāt smiltis un citi s**i, savukārt ja tikai IceWax, pēc ūdens šķēršļiem ķēde būs pārāk sausa.
p.s. viss manis iepriekš rakstītais ir pārbaudīts sac.apstākļos (respektīvi max ekstemāli), nevis braucot uz bodi pēc piena. Ķēdes eļļošana notiek pirms katra brauciena! 8)
Teikšu tā, pirms Smiltenes posma, klausot LOOK norādījumiem, nolēmu pamēģināt to ķēžu eļļu. Nu, un teiksim tā - atšķirība ir jūtama. Gonkas laikā nebija nekādu problēmu ar ātrumu pārslēgšanu. Pēc gonkas ķēde nebija gluži tīra, bet nebija arī salipusi, aizlipusi. Protams tīrīt nāksies anyway.
Tiesa, man neizdevās sekot precīzi LOOK receptei, jo IceWax diemžēl nopirkt neizdevās. Es pamēģināju Pedros Syn Lube, kas skaitās piemērota tieši slapjam laikam un dubļiem. Un ir gluži ok.
Starp citu ZZK pozicionē IceWax kā “ķēdes eļļu”, kam nekas cits papildus nav vajadzīgs. Bet tas ir pilnīgi garām, jo viens pac Icewax ļoti ātri noiet nost. Dobra kombinacija ir Motorex “sausā” eļļa plus Icewax.
LOOKa iepriekš aprakstīto metodi lietoju kopš Tahko gonkas Somijā sezonas vidū. Iepriekš klusēju, jo rakstīt par to nebūtu ētiski, pirms tā kā to uzraksta pats idejas Autors. Pilnībā (ka šāda mašīnīte nav vajadzīga) Raimim nepiekrītu, un ķēdes tīrīšanas mašīnīti lietoju laiku, pa laikam. Ja nav tik extrēmu pārbaudījumu ķēdei dubļu vannās - tad tiešām viņa izmantojama riezi mēnesī vai divos. Pēc Smiltenes posma nāksies to iztīrīt, kaut gan ļoti netīra viņa nav.
Visumā šī tehnoloģija ir ļoti laba un darbojas.
ķēdi var tīrīt ar birsti, zobu birsti, utt. …bet - kopš lietoju mašīnīti, secinājums - to darīt ir vienkārši un patīkami. Jāpiebilst, ka mašīnīte nav pirmās nepieciešamības parikte, un tiek lietota samērā reti, bet šī vasara arī bija daudzmaz sausa… ))
ķēdes eļļošanai lietoju eļļu uz teflona bāzes (spray) + IceWax= darbojas ideāli, mazāk līp klāt visādi draņķi.
Grey
Tā sāls ir tieši tur, ka pa virsu eļļai tiek uzlikts IceWax, cits līdzvērtīgs brīnumlīdzeklis man nav trāpījies. Pēc Smiltenes posma ķēde ir nedaudz aplipusi ar smiltīm, taču mazgājot riteni viss atdalījās bez piepūles (arī kasete ir tīra). Mani novērojumi: kā pirmo labāk lietot “dry” tipa eļļas, jo tās ir šķidrākas un ķēdei būs mazāka pretestība. Savukārt vasks pietiekami labi nosargās šo “sauso eļļu” pat ja līs lietus.
Jā, es to visu sapratu. Vienkārši es iepriekš vispār negribēju īsti ticēt, ka spec. ķēžu eļļa spēs reāli atgrūst dubļus, respektīvi, ka tas būs jūtams. IceWax sestdien nopirkt neizdevās, tāpēc paņēmu slapjam laikam domāto, lai vienkārši pamēģinātu sajust atšķirību. Nākošsezon būšu gudrāks. Paldies.
Paceļot augšā senu tēmu par ķēdes tīrīšanu - vai kāds ir lietojis Barbieri ķēdes tīrāmo mašīnu?
Izskatās viņa tā: http://www.probikekit.com/display.php?code=T1012
Nupat noskaidroju, ka šo verķīti var iegādāties arī Latvijā, un, tā kā cena ir ievērojami zemāka nekā līdzīgiem Pedros vai Park Tools ražojumiem, tad būtu interesanti uzzināt, vai šajā gadījumā lētāks=sliktāks, vai tomēr nē?
Galvenais, lai šis aparātiņš veiksmīgi pildītu savu funkciju ;)