Es uzreiz iedotu bērnam uzreiz līdzsvara riteni bez pedāļiem. Divu gadu vecumā ir ļoti ieteicams trenēt līdzsvaru, lai attīstītu līdzsvaru, roku un acu koordināciju utt. Lai to izdarītu, varat izmantot arī motorolleri. Šāda braukšana palīdz attīstīt smadzeņu daļas, kas ir atbildīgas par intelektuālo attīstību, un palielina bērna spēju mācīties. Galvenais ir izvēlēties ērtu pareizā vecuma transportu. Velosipēdā izvēlieties stūres un atzveltnes augstumu, motorolleram ir pietiekami daudz stūres augstuma, kā arī labi riteņi. Es šeit paņēmu savu bērnu motorolleri, esmu ļoti apmierināta.
Sīkajam 2g un 10m… skrējritenis jau pārāk mazs, bet jaunais pedaļnieks pārāk liels. Draugs ieteica noņemt stabilizatorus un pedāļus lai sīkais to izmanto kā skrejriteni un pierod pie lileākā smagākā riteņa un iemācās lietot bremzes. Un tikai pēc tam kad viss apgūts skrūvē klāt pedāļus (bez stabilizatoriem).

Tā pati situācija, 3g atsakās principā no pedāļiem, taču ļoti labprāt brauc ar to 16" velo bez pedāļiem ka līdzsvara dip-dap.
[quote=ptsns]Sīkajam 2g un 10m… skrējritenis jau pārāk mazs, bet jaunais pedaļnieks pārāk liels. Draugs ieteica noņemt stabilizatorus un pedāļus lai sīkais to izmanto kā skrejriteni un pierod pie lileākā smagākā riteņa un iemācās lietot bremzes. Un tikai pēc tam kad viss apgūts skrūvē klāt pedāļus (bez stabilizatoriem).
https://i.imgur.com/cFlhbKx.jpg[/quote]
Stabilizatorus vajag lūžņos nodot, pieradīs un varēs skrūvēt atpakaļ nedāļus
Ja pedāļritenis ir pārāk liels, vai tad ir kādas cerības, ka bez pedāļiem tas kļūs mazāks? Un bremzes lietot diez vai iemācīsies, ja ērtāk taču nobremzēt ar kājām. Pārāk lielu riteni liekam mierā, kamēr bērns paaugas. Tas bezpedālis dramatiski mazs neizskatās, ja nu varbūt sēdekli varētu drusku pacelt. Nav gan iznācis papētīt tieši šo modeli, bet vai tiešām tas nav absolūti regulējams? Ja nav, nu tad grūti, bet tas jau nav standartlielums, bezpedālīši mēdz būt dažāda izmēra (ne ratu, bet rāmja ziņā).
Ja pedāļritenis ir pārāk liels, vai tad ir kādas cerības, ka bez pedāļiem tas kļūs mazāks? Un bremzes lietot diez vai iemācīsies, ja ērtāk taču nobremzēt ar kājām. Pārāk lielu riteni liekam mierā, kamēr bērns paaugas. Tas bezpedālis dramatiski mazs neizskatās, ja nu varbūt sēdekli varētu drusku pacelt. Nav gan iznācis papētīt tieši šo modeli, bet vai tiešām tas nav absolūti regulējams? Ja nav, nu tad grūti, bet tas jau nav standartlielums, bezpedālīši mēdz būt dažāda izmēra (ne ratu, bet rāmja ziņā).[/quote]
16" pārāk liels parasti nozīmē, ka noregulējot sēdekli, lai ar abām kājām/pirkstgaliem vienlaicīgi skar zemi, centrs iznāk pārāk tuvu. Ja vēl ražotājs ir uzmontējis nederīgi garus klaņus, tad augšējā punktā pedālis gandrīz skrāpē sēdekli- ar tādu ģeometriju pabraukt nevar. Orbea grow standover vajadzētu būt izcili zemam, un 102mm klaņi arī ir samērīgi
ja kāds grib eksperimentēt, varu aizdot testam 102mm/32Z klaņus/zobratu. nāca līdzi pirkumam, bet noteikti vēl labu laiku nebūs vajadzīgi :D